• çok merak ediyorum, 3-4 ayda, hiç tanınmıyorken, hiçbir icraati bilinmiyorken %48.7 oy alan ekrem imamoğlu’nun, bütün dünya tarafından tanınıp, mağdur olup, tekrar seçime girdiği zaman alacağı oy oranıdır...

ben akp nin yerinde olsam biraz düşünürüm...
    bu oy oranını acaba tahmin ediyorlar mıdır?
  • %100 alsa da 'kesin bişey oldu ama ne olduğunu bilmiyoruz' gibi über bir gerekçe ile itiraza götürüp iptal ettirebilecek bir erk karşısında, demokrasi ile nasıl kazanılabilir bilen var ise yeşillendirebilir mi?
  • welcome to republıc of banana
  • büyükşehir, ilçe, meclis üyesi, muhtar pusulasını aynı zarfa koyup içerisinden sadece büyükşehirin oyları yanlış diye iptal edilen bir seçimde şu saatten sonra her türlü ibneliği yapar bunlar. ulan memlekete en ufak bir faydanız yok. neyse böyle yaptıkça çoğalıyor bizim gibi düşünenler.

31 mart seçimlerinden daha çok oy alacağını düşünüyorum ekrem bey'in tabi yeni tiyatrolar oynanmazsa.
  • kac para maas aliyorsunuz da bu saatte entry giriyorsunuz amk aklim almiyor..

%55.
  • eğer akp seçmeni içinde sandığa ve seçime inanan bir kesim varsa en az %60 alması gerekir. çünkü onu tercih etmeyenlerin bile seçimin herhangi bir maddi kanıt olmadan iptal edilmesine tepki koyması lazım.

%90 olması gerekirdi aslında ama öyle bir medya gücü var ki, seçimin iptal gerekçesinin oy çalma olduğu düşünen insanlarla dolu maalesef istanbul. hem akp yöneticileri, hem medya da utanmadan bunu böyle servis etmeye devam ediyor. en azından sorgulayan, algısı açık akp seçmenlerinin, ysk'nın resmi iptal gerekçesine ve dayanaksızlığına bakarak hak, hukuk için %60'lara çıkarması lazım bu oyu.q
  • yüzde 50'nin üzerinde olacaktır.
  • ekrem imamoğlu %52 alacak ancak binali yıldırım %55 ile başkan olacak.

evet efendim, bizde yüzden büyük yüzdelik vardır.
  • mansur yavaş'a yapılanların aynısını ekrem başkan'a yapmalarından dolayı daha önceden %53-54 alır dediğim ekrem başkan'ın artık %55'i geçeceğini düşünmekteyim.
hesabın var mı? giriş yap