şükela:  tümü | bugün
  • haydi say say...

edit: gerçekten rahatsız ve tedaviye ihtiyacı olan bir kitle var burada. lan adamın 5 icraatını say diyoruz, say işte, saçma saçma yazılar, laf atmalar, hakaret etmeler.
    başlık altında ekrem başkanla ilgili kötü bir şey mi yazılmış ayı oğlu ayı.
  • - sarıyer'de hacıosman korusu (atatürk kent ormanı) açıldı.
    - halk lokantalarının açıldı
    - çiftçiler için fide, damla sulama, tarım ilacı, gübre, ziraat mühendisi desteğine ek olarak satamadıkları takdirde de alım garantisi verildi
    - tarihi çeşmelerin bakımının yapılıp, tekrar kullanılır olması sağlandı.
    - derneklere, vakıflara, cemaatlere hizmet dönemi bitirildi
    - adalar'da fayton sorunu çözüldü.
    - gereksiz lüks makam araçları iptal edildi. kiralık araç yine alınıyor ama hizmet için, örneğin erzak dağıtımına gidiyor...
    - askida fatura kampanyası ile şimdilik 150 bin aileye yardımcı olundu.
    - metronun biri bitti ama salgın nedeniyle sinyalizasyon ekibi ispanya ya döndüğünden 19 mayıs'ta açılamadı.
    - kadıköy rıhtım'da deniz dibi dalgıç ekiplerinin çalışmaları ile temizlendi
    - yardıma muhtaç ailelere erzak yardımı yapıldı
    - üsküdar sahil yağmursuyu deniz bağlantısı başladı.
    - yetim, öksüz, engelli ve şehit çocuklarına tek seferde verilen 250 tl'lik yardım 300 tl'ye yükseltildi
    - öğrenci aylık abonmanları 85 liradan 50 liraya, daha sonra 40 liraya düşürüldü, ulaşım; 0-4 yaş arası çocuklar-anneleri için ve 0-12 yaş çocuklar için ücretsiz oldu.
    - bölgesel istihdam ofisleri kuruldu.
    - istanbul-esenler otogarı mafya'dan alınarak istanbul halkına kazandırıldı.
    - kayyum döneminde işe alınan bankamatikçi aktroller belediyeden şutlandı.
    - saraçhane'deki ibb binasında avrupa'nın en büyük kütüphanesi oluşturulmaya başandı.
    - iett bünyesinde kadın şoförler göreve başladı.
    - halkın vergileri ile kiralanan araçlar yenikapı'da sergilendi.
    - istanbul'da kesintisiz 24 saat ulaşım dönemi başladı.
    - istanbul'un 150 mahallesinde yapılacak kreşlerin yapımına başlandı.
    - topkapı iett garajı, afet toplanma alanı olarak yapımına başlandı.
    - istanbul genelinde açılmış olan ve halk için risk oluşturan metro tünelleri ile ilgili çalışmalar başlatıldı.
    - sel ve su baskını riski olan bölgelerde yağmur suyu tünelleri inşaatına başlandı.
    - göztepe-ataşehir-ümraniye metro hattının yapımına başlandı.
    - sarıyer-zekeriyaköy, 1. cadde'nin yapımı tamamlandı.
    - anadolu yakasında lojistik destek merkezi kurulması çalışmalarına başlandı.
    - istanbul'un sembollerinden biri olan bozdoğan kemeri'nin restorasyonuna başlandı.
    - 39 ilçede 100 bine yakın çocuk için ücretsiz halk süt dağıtılmaya başlandı.
    - ispark'ta kadın istihdamı başlatıldı.
    - kemerburgaz kent ormanı projesi bitirilerek açılışı yapıldı.
    - fatih'teki tarihi kirmasti sarnıcının temizliği yapıldı ve restorasyona başlandı.
    - esenler otogarındaki kaçak metruk binaların yıkımına başlandı.
    - eminönündeki balıkçılar kaldırıldı.
    - paşabahçe vapuru tekrar işler hale getirildi
    - ataköy'deki baruthane binalarında restorasyona başlandı.
    - mahmutbey-mecidiyeköy metro hattının tünel kazısı tamamlandı.
    - tamamlanması gereken metro projeleri için devlet bankaları kredi vermeyince, yurtdışından uygun faizli kredi bulundu.
    - kent içi ulaşım için yerli üretim metrobüslerin denemeleri başlatıldı.
    - 30 bin öğrencinin yararlanacağı yıllık 3200 tl'lik eğitim yardımı başlatıldı.
  • zaten sıkışık olan bağdat caddesi trafiğini bisiklet yolu yaparak mahvetmek.
  • hayırlı forumlar trol kardeşler. bayramda fazla mesai yaptığınıza göre ihtiyaç sahibisiniz. ben ancak şu dört taneyi sayabildim ama bunlar bile yavşakgilleri çıldırtmaya yetiyor, beşinciyi söylese mazallah alayınız intihar ederdiniz.

1-adama
    2-kişiye
    3-cemaatlere
    4-vakıflara

hizmet işi bitti.

edit: imla
  • 1) adama kişiye cemaatlere vakıflara giden parayı kesmesi
    2) vapurların sabaha kadar çalışmasını sağlaması/öğrenci akbilinin 40 tl olması
    3) öğrencilere burs vermeye tekrar başlaması
    4) halk süt uygulaması
    5) esenler otogarı’nın baştan yaratılması
  • hacca gitmek.
    oruç tutmak.
    namaz kılmak.
    zekat vermek.
    kurban kesmek.

bunu icraattan sayanlar yok mu, bir sürüsü bunları icraat sanıyor. oysa ki bu kişi ile yukarı arasındaki icraattır di mi, kimseyi ilgilendirmez ama bizde göze sokulur yani...
  • en az 5 aktrollu kudurtması.
  • mayıs ayında gelen 250 tl’lik doğalgaz faturası
  • 802.415, 803.415, 804.415, 805.415 ve 806.415.