şükela:  tümü | bugün
  • tam başlık "ekrem ımamoğlu'nun notre dame yangını için fransızca mesaj atması"dır.
    ahanda bu
    şimdi buraya gelip "ıngilizce bilmiyoöhöhör fransızca mı bilecöhöhök" demeyin. bunu düşünmesi bile çok büyük bir inceliktir. türkçe dahi yazamayanlara dert olabilir ama bak.
    aynısını izmir belediye başkanı tunç soyer
    de teşekkür ederek yapmıştı.
    benzer durum arap yarımadasında bir yerde olsa arapça da yazarlar. öyle "ben burdan söyleyeyim de onlar anlar herhalde" demekle olmaz.
    bıyıkçılarla arasındaki fark gayet açıktır
    edit: daha önce açılmış.
  • türkiye’de yaşanan elim hadiselere türkçe destek mesajı atan yabancıların hepsi sezen cumhur önal türkçesine sahip ya zaten...
  • duyarlılık nedir, insan gibi davranmak nedir anlamayan bazı kütlelere dert olmuştur.
  • bunun başlık olarak açılma nedenini anlayamadım. ülkede gerçek sorunlar üstünden iktidarı eleştirmek varken bu tür gereksiz şeylerle bilgisiz bir şekilde eleştirmek muhalefetin zararına. bilgisizce diyorum çünkü fransızca mesajı iktidar kanadından da atan oldu muhalefet kanadından da. fransızca tweet atmak bir lütuf değil ki.
  • notre dam yangınının sadece fransızları değil tüm dünyayı etkilediğini yazarak, istanbullular adına üzüntüsünü ve başsağlığı dileklerini sunmuş özetle. tebrik ederim imamoğlu, sen çok güzel bir insansın!
  • dünyadan ve çağdaş medeniyetler seviyesinden kopmayan bir türkiye hayali uyandırmıştır.