şükela:  tümü | bugün
  • 23 haziranda seçimi kazandıktan sonra olabileceğini düşündüğüm ihtimal.

istanbul'un seçilmiş büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu hakkında bakırköy 7. ağır ceza mahkemesinde görülmekte olan bir ceza davası var.

iddianame

sayın imamoğlu bu davadan beraat etmiş. ben de suçsuzluğuna inanan birisiyim çünkü suçlu olsaydı çoktan bugüne kadar birşeylerini ortaya çıkartırlardı. iftira bile atamıyorlar.

beraat kararını bulamadım ancak yargıtay ilamı var ve beraat kararı bozulmuş. dava dosyası yeniden yargılama yapılmak üzere mahkemesine gönderilmiş.

yargıtay ilamı

karar, eksik inceleme yapıldığı gerekçesiyle bozulmuş. yersen.

şimdi sayın başkanın işlediği iddia edilen suçun cezasının alt sınırı 3 yıl. mahkumiyeti hâlinde belediye başkanlığının düşürülmesini gerektirir.

23 haziranda seçimi kazanacak olan imamoğlu'nun elinden yetkisini almak için böyle birşey yapabilirler. bunların güç uğruna, rant uğruna neler yapabileceklerini hepimiz biliyoruz.

adaletin oyuncak olduğunu da biliyoruz.

acaba zaten kötü giden ekonomiyi daha da kötüleştirecek böyle bir işe girişilir mi diye endişelendiren durumdur.

ülkede neler olmadı ki bu da olmasın?

halktan birtakım satılmışlar harici kimsenin istemeyeceği durumdur.
  • umarim yaparlar, o zaman 2023'de %70 ile cumhurbaskanligi garantilenir.

biz bunu daha once gormedik mi?

(bkz: recep tayyip erdogan)
  • nasıl kahraman yaratırız 101
  • bi cacık olsaydı, çoktan üstüne atlanırdı savından yüzde 0 ihitmali olan bir olasılıktır.

amme hizmeti:
    "maketten alengirli bol yeşşil alanlı bir projeye bakıp 2 villa aldık, lakin yeşil alanlar projenin değil, devletinmiş, kandırıldık, davacıyız" davsıdır.

şirket sahibi müteahhit baba ve oğul davalı olmuş. sene 2013 bu arda. satış ise 2011'de olmuş.

mahkeme bilirkişilere keşif yaptırmadan, plan ve projeleri incelemeden karar vermiş. ya da en azından dosyada yoklar. yargıtay mahkemeye kibarca "bu eksiklikleri tamamla, öyle kafadan iş yapma" demiş. belediye çalışanları davasının sonucunun da eklenmesi lazım dosyaya denmiş. o kısım biraz muallak.

edit: yazım hatası
  • olmaz dediğim ne varsa oldu bu ülkede. artık hiç bir şeye olmaz diyemiyorum çünkü olur. kazanılmış, bitmiş seçim iptal edildi bu ülkede ötesi var mı ? bu da pekala olabilir...