şükela:  tümü | bugün
  • medya itinayla görmezden gelmeye çalışıyor ama kendisi son 50 dakikadır canlı yayında projelerini açıklamakta.
    https://www.youtube.com/watch?v=qnhojrtzs64
  • ana söylem istanbul'un "adil", "yeşil" ve "yaratıcı" bir kent olacağı yönünde

adil bir kent olacak:
    hayat pahalılığını azaltacak çözümler üretilecek. 4+1 şeklinde istanbullu için çok önemli 4 harcama kaleminde istanbullunun cebinden çıkan para azaltacak

- gıdaya harcanan para
    - ulaşıma harcanan para
    - eğitime harcanan para
    - suya harcanan para
    +istanbul büyükşehir belediyesinin sosyal yardım bütçesi 3 katına çıkarılarak bu kaynak adil bir şekilde vatandaşa aktarılacak
  • suradan canli yayinlanan:

https://twitter.com/…glu/status/1101030950903771136

karsi tarafin tüm kutuplastirma cabalarina ragmen, israrla istanbul projelerini konusuyor, istanbul'u iyi hale getirmek istedigini cabaliyor ekrem imamoglu.
  • seçim manevrası olarak, onur kırıcı bir şekilde uygulanan tanzim çadırı gibi geçici uygulamalar yerine gerçekten gıdaya ulaşımı ucuzlatacak, üretim, dağıtım ve tüketim zinciri şeklinde doğru planlanmış uygulamalar gerçekleştirilecek.

"gıdaya harcanan paranın azaltılması" için

- istanbul'un yakın çevresi olan trakya ve marmara için bölgesel ölçekte tarımsal koruma ve üretim planları oluşturulacak
    - istanbul çevresindeki tarım üretimi desteklenecek, üretici birlikleri ve kooperatifler için destek uygulamaları gerçekleştirilecek.
    - istanbul için güvenlir bir gıda zinciri oluşturulacak
    - kent gıda konseyi kurulacak
    - özellikle yoksul kesimin sağlıklı gıdaya ulaşımını kolaylaştıracak politikalar uygulanacak
    - kent gıda konseyi afet durumları için gıda stoklarının oluşmasını sağlayacak
    - halk süt ve kent lokantaları projeleri ile ucuz ve güvenilir gıdaya erişim artırılacak
    - halk süt ihtiyacı olan bölgelerde, çocuklar için ücretsiz dağıtılacak
    - sağlıklı hayvansal ürünler ulaşım için türkiye'de çeşitli tarımsal alt bölgeler belirlenerek bu bölgelerde üretim, işleme, denetim, paketleme, korunma ve pazarlanması süreçlerini de kapsayan tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kurulacak.
  • "ulaşıma harcanan paranın azaltılması"

- yeni bebeği olan bir anne çocuğu 4 yaşına gelene kadar ulaşımdan ücretsiz yararlanacak
    - mevcut durumda çocuklar için 6 yaşına ücretsiz olan yaş sınırı 12'ye çıkarılacak
    - öğrenciler için 85 tl olan aylık kart ücreti 50 tl ye inecek
    - özellikle iş arayan, hayata yeni atılan gençlere destek olabilmek için 25 yaş altı tüm gençler toplu taşıtlardan %40 indirimli yararlanacak.
    - istanbul'un problemleri ve sorunlarının çözümü için katkı sağlayan gönüllüler ulaşımdan ücretsiz yararlanacak.
    - insanların farklı konulardaki bilgi birikimlerinin kente katkı sağlaması sağlanacak bu kişiler için ulaşım ücretsiz olacak.
    - "resmi", "milli" ve "dini" bayramlarda toplu ulaşım tüm halka ücretsiz olacak
  • gecen ulaştırma projelerini incelenedim.altı doldurulmamış projelerdi. tepelerde oturanlar icin finukuler hat yapacakmis.tamam iyi hosta 20 bin kisinin yasadigi yere finikulermi olurmus ? bosa harcama.otobus ne ise yariyor ?

- gemi tasimaciligi.zannediyorki gemi tasimaciliginin dususe gecis sebebi insanlarin limanlara ulasamamasi.alaksi bile yok nedeni metrolarin acilmasi ayni zamanda zamandan tasarruf saglamasi.istanbullular karsidan karsiya gecmek icin gemiyi kullaniyor.bunun haricinde yolcu icin vakitten caliyor.bide diyorki avcilara beylikduzunden kartala kadar uzanan seferleri yapacaz.yap ama o yol hizli feribit olmassa 2 saaten fazla surer.feribot olsa ido vs 15 liradan assagi gitmez.bu seferde yolcu tercih etmez(hergun ise gidenler)bir kere banliyo hatti acilacak.... yani projelerin alti doldurulmamis.hep bir eksiklik var.
  • önce şişli'de çöpleri kaldırsınlar, maltepe'de 4 yılda 184 milyon servet yapan belediye başkanını tekrar aday yapma saçmalığına son versinler sonra proje açıklarlar. seçmen bu dolmaları yutmaz, chp kim proje kim?
  • "eğitim ve suya harcanan paranın azaltılması"

- 500 bin öğrenci için kırtasiye ve üniforma desteği verilecek.
    - yemekhanesi olmayan okullar için kumanya dağıtımı koordine edilecek, hiçbir anne çocuğunu okula gönderirken aç mı, açıkta mı sıkıntısı çekmeyecek
    - mahalle evlerinde ücretsiz etüd merkezleri oluşturulacak
    - istanbullunun suya harcadığı para azaltılacak, haneler için ortalama %40 indirim uygulanacak
    - 5 yıl içerisinde musluktan su içilebilir hale getirilecek.
  • projeden önce şişli’deki çöpleri kaldırsın ondan sonra yapar
  • 0-4 yaş çocuğu olan annelere toplu taşımayı ücret yapacağını açıklamıştır.

eğer seçilirse şu başlık çok defa hortlayacaktır,

(bkz: bebek arabası terörü)