şükela:  tümü | bugün
  • hürriyet gazetesinden ahmet hakan'la bir araya gelen ibb başkanı ekrem imamoğlu, barış pınarı harekatı'yla ilgili sorulan soruya da yanıt verdi.

imamoğlu şunları söyledi; "türkiye’nin elbette kendini teminat altında hissetmesi lazım.. ama bölgedeki iki unsur abd ve rusya, 24 saatte farklı tavırlar alabiliyor, bu yüzden bir yurttaş olarak kafam rahat değil, bu yüzden endişeliyim. bir karmaşanın içine mi çekiliyoruz? güvenli alan gerçekten oluşturabilecek mi? suriyeliler oraya yerleştirilebilecek mi? belirsizlikler var. toplumumuz tam olarak aydınlanmış değil. konunun uzmanı değilim, çok bilgi sahibi değilim ama kaygılıyım. sonuçta şehitlerimiz oluyor ve buna çok üzülüyoruz. ama yine de şunu vurgulamak istiyorum: silahlı kuvvetlerimizin, mehmetçiğimizin tabii ki yanındayız."

kafan rahat değilse bodrum'a git, diyarbakır ve mardin'deki teröristlerin yanına git, paris'e git, tarkan konserine git ve kafanı rahatlat ama bari şöyle bir günde şu lafları etme..
  • hele hele ahmet hakan'a hiç etme o lafları başkan
  • vatandaşın kafasındaki soru işaretlerinin benzerlerini söylemiş adam; neden gidiyormuş teröristlerin yanına? "allah askerimize zeval vermesin ama korkuyorum, acaba bataklığa mı saplanacağız?" diyen herkes teröristlerin yanına mı gitsin? adam söylemiş işte konuya dair detaylı bilgisi olmadığını ama biraz tedirginlik yaşadığını...

ben de tedirginim. bir tek askerimizin, bir tek vatandaşımızın burnu kanasın istemiyorum. yarın öbür gün suriye bataklığına çekilip, gencecik çocuklarımızı orada kaybetmek istemiyorum...

ben de mi gideyim mardin'e, kandil'e? ne haddine senin, bana bu şekilde ahkam kesmek?
  • hepimizin aklından geçen düşünceleri ifade etmiştir. ne uğruna şehit verildiği konusunu tartışmayacaksak neyi tartışacağız? vatan evlatlarını bir hiç uğruna ölüme yollamak da vatan hainliğidir.
  • kafası olmayanları rahatsız etmiş açıklamadır.
  • "silahlı kuvvetlerimizin, mehmetçiğimizin tabii ki yanındayız."

en doğru şekilde konuşmasını bitirmiş başkanım.
  • kafası rahat olanın, insanlığını sorgulaması gerekir.
  • bu ahmet hakan türkiye'deki gizli şia'lardan biri gibi geldi bana. takiyyeci olabilir. o yüzden ona çok konuşmamak lazım.
  • sokağın sesi olmuş bir açıklamadır. muhalif seçmen olarak güvenli bölgeyi operasyonu kesinlikle destekliyorum fakat abd ve rusya gibi iki karaktersiz ülkenin kendi çıkarları için bize zarar verme ihtimalleri de var.

umarım her şey yolunda gider, tek bir askerimiz bile zarar görmeden hedefe ulaşılır.
  • ilk günkü göt titremesiyle "heyoo savaş ne güzelll" diye tivit attıktan sonra, işin renginin değişebileceği ve ilerde kendisine bu şakşakçılığının hatırlatılacağını farkedince (plus kürt oyları) ufaktan tornistan yapmaya çalışıyor.

insanlar kendisini erdoğan'ın alternatifi olarak görüp oy vermişken, dibine kadar siyasi bir konuda "benim uzmanlık alanım değil" ılıklığı yapmak da kendisini erdoğan'a göre kumda oynayan çocuk pozisyonuna sokmuştur. siyaset uzmanlık alanın değilse ne uzmanlık alanın amk?? operasyonun koordinasyon toplantısında bir tane asker var, gerisi siyasetçi. demek ki konu siyasi. senin siyasi uzmanlığın yoksa ne işin var bulunduğun makamda? sanki hangi cepheden nasıl hareket edileceğini sormuşlar..

türk siyasetçisinin yavşaklığı beni yoruyor. ulan kime bel bağlasan sonunda yavşak çıkıyor..