şükela:  tümü | bugün
  • en fazla iki sene içerisinde iyi siyaset yapan soylu, kurtulmuş gibi kurt siyasetçileri takip etmesiyle gerçekleşecek olay. kendisi 2023 kabinesinin bir parçası ve ak parti reformunun bayrak ismi olacaktır.

edit: ak parti liyakatin partisidir. güzel siyaset yapan kim varsa içine almış, hata yapan kim varsa ilişiğini kesmiştir. ekrem bey de iyi bir belediye başkanı olursa partinin kapısı ona da açıktır.
  • orayı yıkarlar. yıkarlar demiyorum yıkarlar.
  • geri zekalı değilse böyle bir yola çıkmaz. şu periyot da gelecek dönemde parti liderliği ve başkan adaylığı kendisi için cepte olan bir durum.
    diğer adayların yancısı olmayı kabul edecek bir insan olduğunu düşünmek için gerizekalı olmak gerekir.
  • ak parti olmaz ama chp çatısı altında kalmanın onun içinde iyi olmadığını biliyor, malum kesimin kafasında bir chp var görünce aman aman diyorlar o yüzden cumhurbaşkanlığını hedefliyorsa eğer, chp algısını yıkamayacağının farkında olmalıdır ve buna göre planlarını çizmelidir, hedef buysa istanbul’a büyük emek vermesi lazım ve tıpkı erdoğan gibi çıkarıp masaya vurması lazım “ben kendi partimi kuruyorum.” diye, tarih tekrar edecek gibime geliyor.
  • 2004 yılında ak parti ye resmi başvurusu olan bir isim.

ak parti kendisini zamanında ilçe başkanı yapsaydı; şu anda inşaatları büyükçekmece ve beylikdüzü'nde değil başakşehir ve bahçeşehir de yapacak, milletvekili olacak olamazsa su anda davutoğlu ve babacana yaslayacak klasik trabzonlu inşaatçı babadan siyasetçi bir isim olacak kişi idi.

chp'li oldu. chp'ye umut oldu. niye peki?
    işte öyle boş öyle kütük insanlar chp'de köşe başındaydı ki bu adam bile vizyon kattı partiye.

edit 1: arkadaşlar bu olay neden bu kadar büyüdü anlamadım. 50 kişi kaynak nerede diyor. ben bu konuyu bizzat ak parti beylikdüzü ilçe başkanından duydum. 2004 yılında başvurusu olduğunu ancak ilçe başkanı olma isteği olduğu için zamanının ilçe başkanının almak istemediğini, bunu oradaki teşkilat mensuplarından birkaç kişi de teyit etti ama bunun ne önemi var anlamadım. bu büyük bir olay değil ki atadan doğruyolcu olan bir kimsenin 2004 yılında ak parti'ye başvuru yapması şaşılacak birşey değil ki. ayıp da değil.

edit2: https://www.internethaber.com/…cikladi-1929480h.htm

burada da imamoğlu beylikdüzü'nde chp ilçe başkanı olmadan önce teklif aldığını ancak kabul etmediğini ifade etmiş ama olayın aslı ilçe başkanı olmak istediği için teşkilat kendisini istememiş . doğal olarak kimse kendisinin yerine geçecek kişiyi yanına almak istemez. bu olay zaten beylikdüzü'nde bir sır değil bu kadar büyütülmesini de anlamadım.
  • (bkz: #89246801)
    eğer olursa öngörü dalında bi nobelinizi isterim sözlük.
  • içeriye girdiğimde partisini değiştiriyordu..
  • ekrem imamoğlu’na hiçbir zaman güvenemiyorum ilk çıktığı günden bu yana samimi bulmadım ve neden bu kadar şişirildiğini de anlamlandıramadım ihsan özkes ve türevlerine benzetiyorum bu adam hiçbir zaman muharrem ince olamayacaktır

not: cehape
  • her fırsatta rte nin yanına giden sürekli açık kapılar bırakıp göz kırpan ilk etapta ne olduda bu adami aday gösterdiler dediğim. oy verdiğim ama hiç mi hiç güvenmediğim siyasetciden bekleyecegim harekettir.