şükela:  tümü | bugün
  • https://www.youtube.com/…nriov_og8&feature=youtu.be

videoda görüleceği üzere konuşması aralıksız ''fa diyez'' olan ekrem imamoğlu'nun ''itlik'' dediği iddia edilen anda sesin bariz montaj bir şekilde ''si bemol'' e kaymasını içeren ses analizidir.

tüm bu gerçekliklere rağmen video boyunca ''vali bey'' diye hitap kullanan birinin, nedense ''itlik yaptı'' dediğini öne süren ve olayı alevleyen, muhalif görünümlü haberci fatih portakal'a ve tüm aktrollere de yazıklar olsun diyorum.

yine masum insana çamur attınız. yine kaybedeceksiniz.
  • itlik yapmıştır dedi diyenlerin ellerine veri vermiştir.
    (bkz: verivermek)

aynı zamanda (bkz: var)'ın itlik yok demesi durumudur.
  • imamoğlu hakkındaki iddianın çürütüldüğü iddia edilen analiz.

vali bey itlik yapıyor demiş olabilir mi? birine itlik yapıyor derken bey diye hitap eder misiniz? bunu sorgulasan bile iddianın yalan olduğu ortaya çıkıyor.
  • geciken ses analizidir. çamur atıldı bile.
  • kriminal ya da forensik analiz ile ilgisi olmayan bir videodur.

tamam adamın dediğinde ben de şüpheli şeyler buluyorum ama nota değişimi ile bunu açıklamaya çalışmak da sahte bilimselliktir. insanın sesi (videoda da görüleceği üzere) zaten sürekli nota değiştirir. bir analiz yapılacaksa spektrum ile ve 3d veri ile yapılarak ses rengi üzerinden ve arka plan gürültüsü vb üzerinden yapılır. hevesli bir amatörün işi gibi geldi bana.
  • akıllara 17 25 aralık ses kayıtlarını getirmiştir.
  • mevzuyu kıvırmak için kaç gündür çıkıp diyeceği şey sadece şu :

"yaşlı annemin orada valilik talimatı yüzünden çıkan kargaşada, kalabalığın arasında maruz kaldığı muameleyi fark edince bir an sinirlenerek vali beye hakaret ettim, özür dilerim"

yok itlik değil basitlik demiş, yok iti o dememiş il başkanı demiş, yok si bemol civarında bir şey söylüyormuş da montajmış, ne karı gibi adamlarmışsınız ya biraz delikanlı olun amk yeter
  • o kadar kötü bir montaj yapmışlar ki hayatın olağan akışına ters. asabi bir tonla bile konuşmuyor imamoğlu. aksine çevredekileri sakin bir tonla yatıştırmaya çalışıyor. kullandığı kelimeler gayet nazik.

gerizekalı çomar montajcı bunları dikkate almadan araya sıkıştırıvermiş "itlik" diye. ses tonuna ve ses imzasına da dikkat etmemiş. size bilgisayar verenin aklına tüküreyim beceriksiz sürüsü sizi.

bu montajı yayınlayan hürriyet ise satılmış bir tetikçi medya olduğunu ispatlamıştır.
  • boş işlerle uğraşan bir arkadaşın videosudur. siyasi olarak aynı yönelimde olmama rağmen, müzik bilincim ile derim ki bu arkadaş önemli davalarda bilirkişi ise vay halimize.
  • adam ciddi ciddi zibilyon tane ekran kaydedici program varken hatta mac'in kendi programı olan quick time ile bile bunu yapacakken gitmiş telefonla video çekmiş. inanılmazsınız gerçekten. teknoloji cahilleri. sizin yapacağınız analizden ne olur