şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilkent üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunu, geleceğin liderlerinden olma ihtimali yüksek olan kişidir. bu zat, 2003 yili bilkent öğrenci konseyi seçimlerinde dokuz yıldır tek olarak seçimleri kazanan ata grubunu ekibi ile birlikte hezimete uğratmayı başarmıştır. radikal gazetesinin genç ekinde yazıları yayımlanmaya devam etmektedir.

  http://www.bilkent.edu.tr/…l/basin/bb-haber332.html
 • bilkent pols mezunu, 1982 doğumlu ve chp parti meclisine girmiş genç siyasetçi. eski imar ve iskan bakanı olan siirtli politikacı mehmet nebil oktay'ın oğludur. umut oran'la yakın çalışmaktadır ve chp'nin genç ve yükselen isimlerindendir.

  http://www.politikadergisi.com/…em-k-oktay-mulakati
 • chp'nin yeni dönemde izleyeceği sosyal medya odaklı ve internet-friendly yeni propaganda kampanyasına yön veren isimlerden olduğu ve kılıçdaroğlu'nun bazı konuşmalarını kaleme aldığı söylenen genç siyasetçi. ayrıca tobb'da çalışmakta ve rıfat hisarcıklıoğlu'na danışmanlık yapmaktadır.
 • bugünkü chp kurultayında parti meclisi'ndeki yerini korumuştur. önder sav'a yakın bilinmesine karşın, özellikle sosyal medya alanındaki çalışmalarıyla gandi'nin de gözüne girmiştir. chp'de gençlerin önünü açmasını diliyorum.
 • meclisteki en genç milletvekillerinden olabilmesi muhtemel gözüküyor. zira ankara 2. bölge 6. sıradan chp adayı.

  http://twitpic.com/4r0gft
 • kendisini tanımam, tanımadığım halde pek de hazzetmem (önyargılıyım evet) lakin partiye hiç emeği geçmediği halde bir yerlere gelen insanların aksine en azından öyle ya da böyle emeği geçmiştir ve umarız mecliste partiye emek veren gençleri temsil edecektir. zira eğer girebilirse gençlik kollarından olup meclise girebilen tek isim olacaktır sanırım. (diğeri için girebilseydi bkz: engin balım)
 • adam olacak çocuk liseden belliydi.
  biz o yaşlarda kumdan kale yaparken kendisinin altında tipo vardı -yanılmıosam-.
  onunla gider gelirdi okula.
  paranın gözü kör olsun olayı bi yerde...

  ve yine yanılmıosam münazaraların da gediklisiydi.
  babası sağolsun demek ta o zamanlardan yönlendirmiş arkadaşı.
  bizimkiler ağzımıza sıçtılar yönlendirmeleriyle.
  eee armut dibine düşer.

  ama en nihayetinde para ve güç diyorum, olayı da özetlediğimi düşünüyorum.
  kimse herhangi bir bilkent üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezununu alıp da bu noktalara getirmez.
  güç ile bağlantı, para ile imkan doğuyor işte.

  kendisini hatırlayamadım ben.
  sonradan arkadaşlar söyledi.
  biraz dikkat edince vay bea helal olsun dedim.
  sonra ders çalışmaya döndüm.
  hayat işte...
 • 12 haziran seçimlerinde chp'nin gösterdiği en genç adaylardan biri. kendisini uzaktan tanırım. daha doğrusu bir arkadaşımın arkadaşı. milletvekili adayı olunca twitter'dan takip etmeye başladım. twitter izlenimlerime dayanarak şunu söyleyebilirim çok çalışıyor. inanılmaz çok çalışıyor. aday olduğu 2. bölgede gitmediği mahalle, pazar, elini öpmediği teyze, amca kalmadı. onun yaşında bir genç için zor bir kariyer seçimi ama halka chp'nin projelerini anlatırken hiç de sıkılmış gibi görünmüyor. takip etmek isteyenler için twitter adresi: http://twitter.com/ekoktay
 • keşke ben de ankara 2. bölgede olsaydım. keşke bana da gelseydi. keşke beni de öpseydi dediğim. parti başkanı olsun, hatta başbakan olsun, yemin ederim politikayla ilgilenmeye başlarım.
 • secilememis.