şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hanimi pek guzel, eskiden atakoyde ikamet eden rahmetli jokey.
  • efsane atın* efsane binicisi.
  • her zaman fakültem hocaları arasında gözümde farklı yerde tuttuğum, kimi öğrenci acısından muhabbeti çok iyi, kimisi içinse muhabbeti iyi ama ders konusunda öğrencilere daha çok sorumluluk yüklediği için sevilen ya da yine de sevilen hoca.

şu koca hukuk fakültesinde doğru dürüst kimse ile bölüm hakkında, yurt içi yurt dışı olanakları hakkında, kıldır, yündür, tüyüdür konuşamadım. ve son sınıf sendromona giren bir öğrenci olarak yardımını isteyeceğim ve bana bu fakültede kafamdakilerin netleşmesi için yardımcı olacak en uygun hoca olarak kendisidir diye düşünmekteyim. hayata karşı duruşu, merakı ve bilgisi , mizah anlayışı ve karavanıyla ve boş olmayan sohbetiyle anısıyla anılacak hocalardandır. farklı bir hocadır.

daha şahsi not: hocam, bir gün ansızın yanınıza sızacağım . ve teşekkür ederim.
  • türk at yarışçılığı tarihinin en büyük jokeyi.

1950li, 1960lı, 1970li, 1980li ve 1990lı yıllarda türk at yarışçılığının en zor koşusu olan cumhurbaşkanlığı koşusu'nu 11 kez kazanarak 20. yüzyılın ikinci yarısında türk at yarışçılığına damgasını vurmuştur.

7 kez kazandığı gazi koşusu'nda en parlak dönemleri 1970li yıllardır ve bu dönemde 4 kez kazanmıştır.

karayel ile kazandığı 17 birincilik ile yaşattığı efsanenin hâla eşi benzeri türk at yarışçılığı tarihinde görülmemiştir.

1990'da apranti olan halis karataş'ın bir gün türkiye'nin en iyi jokeyi olacağını öngörmüştür.

1997 yılında vefat etmiş, veliefendi hipodromu önündeki bulvara ismi verilmiştir.
  • an itibariyle medeni hukuk hocamdır. karakteri nedeniyle kendisinin taksim delisi cenk ile akraba olduğunu düşünmekteyim.
  • bakırköy sahilden, veliefendi'nin önünden geçerek e-5'e bağlanan bulvara adı verilen merhum efsane jokey. bu bulvardaki heykel de kendisinin anısına dikilmiştir.
  • rahmetli jokey. türkiye jokey kulübü bünyesinde adını taşıyan bir apranti eğitim merkezi bulunmaktadır. bu merkez de 2 yıl boyunca eğitim verilmekte ve çocuklar apranti olarak mezun olmaktadırlar.
  • ilk kez koştuğu koşuyu kazanan manisalı jokeydi. sanırım o atın adı da göksu idi.