şükela:  tümü | bugün
 • bir dahaki seçimlerde cumhurbaşkanı adayım
 • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
  ekrem pakdemirli, manisa
  izmir - 1939, ali, saadet - odtü makina mühendisliği bölümü, odtü master,
  londra üniv. dic ve doktora - ingilizce, almanca, orta rusça ve yunanca -
  uygulamalı mekanik, prof.dr., öğretim üyesi - dpt müsteşar yardımcısı, 9
  eylül üniversitesi rektör yardımcısı, hazine ve dış ticaret müsteşarı,
  başbakanlık başdanışmanı ve büyükelçi - xviii, xix, xx nci dönem manisa
  milletvekili - ulaştırma, maliye ve gümrük, devlet eski bakanı ve başbakan
  eski yardımcısı - evli, 5 çocuk.
 • aynı zamanda bilkent üniversitesinde entrepreneurship management dersi vermekte olan profesör. anılarını dinlemek dersi dinlemekten daha çekici geliyor.
 • başkent üniversitesi makine mühendisliği bölümünde 40 yıldır okutmadığı mukavemet dersine gelen, birazını unuttuğu için tarihin tozlu raflarında kalmış kitabına bakan, habersiz quiz yapıp sadece sonucuna göre not veren, derste nedense pek anılarından bahsetmeyen, sınavının acaip zor olduğunu düşündüğümüz hocamız.
 • o kadar kariyer bakanlık filan yapmış ama hala renault megane 1.6 dizele biniyor.
 • aynı zamanda kendileri sinpaş gyo'nun da yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. bunun yanında manisa'da bir zeytinyağı fabrikası da bulunmaktadır ve bu tesiste şişmanlatmayan zeytinyağı üretmektedir. bilkent üniversitesi'nde verdiği entrepreneurhip management dersini alan hemen hemen herkese girişimcilik ruhunu aşılamaya çalışmıştır.
 • kısa bir süre odtü'de araştırma görevliliği yapmış. bir öğrenciyle yumruk yumruğa kavga etmiş. olay nedeniyle soruşturma açılınca öğrenci savunmasını vermiş: "şu şu yüzden kavga ettik. bana şöyle şöyle haksızlık etti. ben haklıyım ama yine de böyle bir şeye neden olduğum için çok üzgünüm." sonra pakdemirli savunmasını vermiş: "bana efelik yaptı. ben de bir kafa çaktım, iki yumruk attım ağzının payını verdim."

  bu savunmalar üzerine öğrenciye bir şey olmamış, pakdemirli ise sözleşmesi uzatılmayarak gönderilmiş.
 • 13 aralık 2011 tarihinde celal bayar üniversite'sinde konuşma yapmıştır ve şu olaylar olmuştur:

  ""babasina şikayet ettiler"

  pakdemirli, konuşması bitiminde, dinleyicilerin sorularını yanıtladı. ilk soru türkiye gençlik birliği (tgb) manisa yöneticilerinden cbü uluslararası ticaret bölümü dördüncü sınıf öğrencisi ezgi daryürek'ten geldi. daryürek, "atatürk ve atatürk'ü savunan öğrencilerin oğlunuz mehmet pakdemirli tarafından okuldan uzaklaştırıldığını biliyor musunuz? parasız eğitim hakken, buna rağmen yüzlerce lira harç ödenirken, bir öğrencinin bir yılı ve geleceği ile oynamak nasıl izah edilir?" diye sordu. bu sırada üniversitenin özel güvenlik görevlileri bir anda daryürek'in etrafına dizildi."

  kaynak: http://www.haberler.com/…nu-sikayet-3189518-haberi/
 • kendisi ile iş yapma şanssızlığına eriştim. beyefendi galiba tek ingilizce bilenin kendisi olduğunu falan sanıyor. metinlerinde kurduğu cümleler ilkokul çocuğunun kurmayacağı türden cümleler. paramı vermemek için de telefonda da tartışıyor suratıma da kapatıyor telefonlarıma da çıkmıyor. güya bu kadar kariyerli bir adam ama sergilediği dansözvari kıvrak hareketler asena'yı aratmıyor.
 • dönemin anap teskilatinda ve parti yönetiminde "turgut özal onlardan baska kimseyi dinlemez" denilen 6 prensten biri... nasil olurda bu karmasadan mesut yilmaz cikmistir oda ayri mesele tabii... digerleri icin...

  (bkz: selim egeli)
  (bkz: hasan celal güzel)
  (bkz: mehmet kececiler)
  (bkz: adnan kahveci)
  (bkz: hüsnü dogan)