şükela:  tümü | bugün
  • bir dahaki seçimlerde cumhurbaşkanı adayım
  • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
    ekrem pakdemirli, manisa
    izmir - 1939, ali, saadet - odtü makina mühendisliği bölümü, odtü master,
    londra üniv. dic ve doktora - ingilizce, almanca, orta rusça ve yunanca -
    uygulamalı mekanik, prof.dr., öğretim üyesi - dpt müsteşar yardımcısı, 9
    eylül üniversitesi rektör yardımcısı, hazine ve dış ticaret müsteşarı,
    başbakanlık başdanışmanı ve büyükelçi - xviii, xix, xx nci dönem manisa
    milletvekili - ulaştırma, maliye ve gümrük, devlet eski bakanı ve başbakan
    eski yardımcısı - evli, 5 çocuk.
  • aynı zamanda bilkent üniversitesinde entrepreneurship management dersi vermekte olan profesör. anılarını dinlemek dersi dinlemekten daha çekici geliyor.
  • başkent üniversitesi makine mühendisliği bölümünde 40 yıldır okutmadığı mukavemet dersine gelen, birazını unuttuğu için tarihin tozlu raflarında kalmış kitabına bakan, habersiz quiz yapıp sadece sonucuna göre not veren, derste nedense pek anılarından bahsetmeyen, sınavının acaip zor olduğunu düşündüğümüz hocamız.
  • o kadar kariyer bakanlık filan yapmış ama hala renault megane 1.6 dizele biniyor.
  • aynı zamanda kendileri sinpaş gyo'nun da yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. bunun yanında manisa'da bir zeytinyağı fabrikası da bulunmaktadır ve bu tesiste şişmanlatmayan zeytinyağı üretmektedir. bilkent üniversitesi'nde verdiği entrepreneurhip management dersini alan hemen hemen herkese girişimcilik ruhunu aşılamaya çalışmıştır.
  • kısa bir süre odtü'de araştırma görevliliği yapmış. bir öğrenciyle yumruk yumruğa kavga etmiş. olay nedeniyle soruşturma açılınca öğrenci savunmasını vermiş: "şu şu yüzden kavga ettik. bana şöyle şöyle haksızlık etti. ben haklıyım ama yine de böyle bir şeye neden olduğum için çok üzgünüm." sonra pakdemirli savunmasını vermiş: "bana efelik yaptı. ben de bir kafa çaktım, iki yumruk attım ağzının payını verdim."

bu savunmalar üzerine öğrenciye bir şey olmamış, pakdemirli ise sözleşmesi uzatılmayarak gönderilmiş.
  • kendisi ile iş yapma şanssızlığına eriştim. beyefendi galiba tek ingilizce bilenin kendisi olduğunu falan sanıyor. metinlerinde kurduğu cümleler ilkokul çocuğunun kurmayacağı türden cümleler. paramı vermemek için de telefonda da tartışıyor suratıma da kapatıyor telefonlarıma da çıkmıyor. güya bu kadar kariyerli bir adam ama sergilediği dansözvari kıvrak hareketler asena'yı aratmıyor.
  • dönemin anap teskilatinda ve parti yönetiminde "turgut özal onlardan baska kimseyi dinlemez" denilen 6 prensten biri... nasil olurda bu karmasadan mesut yilmaz cikmistir oda ayri mesele tabii... digerleri icin...

(bkz: selim egeli)
    (bkz: hasan celal güzel)
    (bkz: mehmet kececiler)
    (bkz: adnan kahveci)
    (bkz: hüsnü dogan)
  • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin üçünde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışlarına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 46.hükümet/ulaştırma bakanı/21 aralık 1987/30 mart 1989/manisa/anap/1 yıl 3 ay 9 gün/1 yıl 3 ay 9 gün
    2. 46.hükümet/maliye ve gümrük bakanı/30 mart 1989/09 kasım 1989/manisa/anap/7 ay 9 gün/1 yıl 10 ay 18 gün
    3. 47.hükümet/maliye ve gümrük bakanı/09 kasım 1989/29 mart 1990/manisa/anap/4 ay 20 gün/2 yıl 3 ay 8 gün
    4. 48.hükümet/devlet bakanı ve başbakan yardımcısı/23 haziran 1991/20 kasım 1991/manisa/anap/4 ay 27 gün/2 yıl 8 ay 5 gün

not: resmi değil bu verilen süreler, ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.