şükela:  tümü | bugün
 • beşiktaş'taki trafik kazasında polis memuru ismet fatih alagöz'ün şehit olmasına, polis memuru emre tetik'in ise yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak tahliye edilen rüzgar çetin hakkındaki kararı, temyiz eden ve kararın iptalini talep eden savcıdır.

  yakın zamanda görevden alındığını veya başka bir bölgeye sürüldüğünü duymamız mümkündür.

  olay hakkındaki tam haber metni:

  savcı ekrem şakar, rüzgar çetin hakkında daha üst oranda ceza belirlenmesi gerektiğini belirterek kararın bozulmasını talep etti.

  savcı ekrem şakar, bilinçli taksir suçuna ilişkin tck'nin 85/2. maddesinde 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası öngörüldüğünü belirtti. ancak tck'nin 61. maddesine göre temel ceza belirlenirken suçun işleniş biçimi, suçun işlenmesinde kullanılan araçlar, suçun işlendiği zaman ve yer, suçun konusunun önem ve değeri, meydana gelen zarar veya tehlikenin ağırlığı, failin kast veya taksire dayalı kusurunun ağırlığı, failin güttüğü amaç gibi hususların gözönünde bulundurulması gerektiğini vurguladı.
 • hala kamu vicdanını ve faydasını savunmaya çalışan şerefli savcılar kaldığını bizlere gösteren, çölde vaha gibi bir insan.

  rüzgar çetin tahliye edildikten sonra üzünden kahrolmuş bir tc vatandaşı olarak davayı sürdürdüğü için kendisine teşekkür ediyorum.