şükela:  tümü | bugün
  • geçenlerde bir iş dönüşü akşamı surda bi sosisli yiyeyim diye dükkana gittim sosislimi yaptım dükkanın karşısına kuruldum oturdum yerken balatta yüzüne aşina olduğun meczup birisi geldi bir liram olup olmadığını sordu ama olmasına rağmen vermedim malum tiner çekiyorlar filan diye sonra yemek yer misin dedim yerim dedi geçtim dükkana ona bir sosisli yaptım getirdim. afiyetle yedik beraber sonra çay içer misin dedim içerim dedi çayını getirdim. çayını inceden yudumlarken sanki iyiliklerin karşılığı olarak adamı merak ettiğim için dingil dingil sorularımı sormaya başladım hayır sanane dimi. her bir sike maydanoz olmayı çok severim üzerinize afiyet. neysee soru demişken böyle sevimli de bir adam hani ara ara italyanca sanırım yabancı bir dilde cümleler kuruyor tabi ben cahili pek anlamıyorum, baktım böyle kendi kendine konuşmayı bıraktı dedim sorayım, neden bu haldesin hep mi böyleydin yoksa başka şeyler mi vardı sonradan mı bu hale düştün? dedim adam garip garip hareketler yaparken durdu yabancı bir dilde konuştu bende anlamıyorum türkçe konuşsana diyince harfi harfine anlatıyorum şu cümleyi kurdu bana "aşk; topuklarından etine kadar işlemiş bir nasırdır, ya canın acıya acıya adım atacaksın, ya da canını acıta acıta söküp atacaksın...her iki yolda da, tek bir gercek olacak; canın çok ama çok acıyacak!!" allah var kendimi iyi biliyorum gereksiz duygusalliklari hiç sevmem ama o gün duygulandım lan boğazım düğümlendi 5 dk birşey diyemedim, ne diyeceksin ki adamın hayatı ..kılmış .

bir iki hafta sonra semtte nerden geldiğini ona buna sorunca italyada mimar olduğunu, sevdiği kadın uğruna istanbula geldiğini, geldiğinde de uyuşturucuya bulaştığını söylediler. o gün iyi ki o bir lirayı verememişim dedim çünkü ondan bundan topladığı para ile uyuşturucu (bkz: bonzai) alıyormuş.

en çok koyan böyle içimi acıtan yüzüme bakmadan o cümleyi kurması nasıl birşey yasadinda bu cümleyi kurdurttu sana diyemedim tabi. daha sonra o söylediği cümleyi arastirdigimda mevlananın olduğunu öğrendim, adam kültürlü meczup.
  • eskilerde bıraktığım yumurta suratlı biri vardı, duş aldıktan sonra uzunca bir süre kahve içmezdi, kahve içince terlermiş. biraz önce duş aldım ve şimdi kahve içiyorum.

her seferinde aklıma geliyorsun. sana da iyi bayramlar.