şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir sub-etha fasilitesi.
  • sevdiğim ayran. sağlık için sakıncaları olduğunu öğrenince ayranı normal suyla değil maden suyuyla yapmak suretiyle benzer bir tadı yakaladım.

yoğurdu iyice çırptıktan sonra maden suyunu yavaş yavaş katıp kaşık veya çatalla, yine yavaş yavaş, köpürtmeden karıştırıp servis ediniz.

ekleme: başlığı varmış bunun. piyasa macerası bile olmuş (bkz: sodalı ayran)
    şunu da ben ekledim: (bkz: sodalı ayran/#69661629)
  • taptığım bir içecek. hazır yoğurttan olmaz, zaten hazır yoğurt da ekşimez. ev yapımı yoğurt biraz beklerse ekşir sonra karıştır suya kana kana iç. bayılıyorum.
  • bunu yaz sıcağında birkaç gün dışarıda bırakın konuştuğuna bile şahit olabilirsiniz. yalnız sodayla karıştırılıp buz gibi içilirse insanın ömrüne ömür katar!
  • babaanne yapımı gerçek ayransa dünyanın en güzel içeceği olabilir. yok ama hazır ayransa bozuktur o içmeyin gençler.
  • sol frame'den taşanı makbuldür.
  • ilk okuyuşta ekşi itiraf tarzı bir başlık sandım. dedim oha ne saçmalıyorlar buraya ne yazacaklarlar. olayı idrak etmem biraz gecikti. sonuç olarak sevmediğim bir içeçekmiş
  • gelmesi beklenen büyük insan, ünlü türk düşünürü. ilk entrysi 'mukadderat'la sözlüğü derinden sarsacağına inandığım badim madim.
  • eksimis yogurtla yapilmis, ya da yapildiktan sonra bir sure beklemis ayran cesididir. genelde disarda icilen ayrandir bu. alirsiniz oh ulan bi serinleyeyim falan diye bok gibi eksi cikar butun keyfiniz kacar.