şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaşlı ekşisözlük yazarları olarak beşiktaş maçlarını birlikte izlemek isteyenlerin yer aldığı bir platform.

amaçları saat 19:00'daki maç için saat 14:00-15:00 arası buluşup saat 18:00'a kadar iki kadeh bir şeyler içip dolmabahçe'nin önünden bağıra çağıra mabede yürümek. onun için vodafone arena kombinelerini ortaklaşa belirlenen bir tribünden alacaklar. şimdilik kale arkaları ideal görünüyor.

peki kimler katılabilir? beşiktaşlı yazarlar ve çaylaklar. herkese açık bir kapı.

şimdi nereden organize olalım konusu var. facebook'ta kapalı bir grup kurulabilir. ya da aklınıza başka alternatif geliyorsa yeşillendirin.

not: ekşi beşiktaş ile doğrudan bir bağ yok. kapı herkese açık olduğu için onlar da bu oluşumda yer alabilir.

ekleme: hangi tribünü istiyoruz anketi.

http://sites.eksiduyuru.com/…nket/poll.php?id=12117

edit: zirvesine şuradan ulaşalım, ulaştıralım: http://limon.6degreesunder.com/zirve/2907696

edit2: çaylaklar iletişim için buradan buyursun: http://eksiduyu.ru/797648

edit3: duyuruya falan gerek yok artık, facebook grubuna herkes katılabilir.

https://www.facebook.com/…roups/eksibesiktastribun/
  • vodafone arena'da seve seve yanlarında olmak istediğim oluşum. ha, şimdiden söyleyeyim, maçı beğenmedim, yarısında çıkıyorum diyecek varsa şimdiden siktirsin gitsin.
  • neither living nor dead doğru konulara temas ediyor. kimse kimseyi siyasi görüşüyle şunla bunla yargılamasın. maçtan önce içen bir ekip olacağız oradan bir ortak nokta çıkıyor zaten. sözlükte quaresmasporlu da pek yok. ama daha oluşuma kafadan "x olursa y olmasın, z olmazsa t kesin olsun" diye girmek bize bi'şey katmaz. kombine almadan önce eşek değiliz bir tanışma toplantısı yaparız. gelirsin, kitleye bakarsın, beğenmezsen başka yerden alırsın kombineyi.

yeşillendirin, konuşun, tartışın, fikir verin; siyahı zindan, beyazı aydınlık olan güzel insanlar.
  • kale arkalarından birisi ideal olacak bu tribün için. ama tam olarak neresi olur karar vermek lazım. şuradan bakıp oylayalım: http://www.bjk.com.tr/…00x1200_7966696796938778.jpg

ben 106 diyorum, kapalıya ve rakip tribüne uzak. korner atmaya gelen oyuncuyla taşağı var.

not: ben aslında 104 diyomuşum.
  • şu noktalara dikkat edilirse keyifli maçlar yaşatacak bir oluşum olabilir, gerçi beşiktaş'tan bahsediyoruz, keyif dedim siz kanser anlayın onu:)

- maçtan önce içen bir grup olacaksa adabıyla içen bir grup olmasına dikkat edilmeli. bünyesinin sınırını bilmeyen ya gelmesin ya da çok içmesin. maç öncesi zom olmak için değil ortama ısınmak için sadece 2 bira atan, bokunu çıkarmamaya özen gösteren bir adamın tavsiyesidir.

- çarşıdan olabildiğince uzak olmalı, ben de gelirsem rahat durmam bunların içindeki ergen itlere, rantçı köpeklere laf ederim, hepinizin başını belaya sokmayayım. onlar şu anda bilimum mecrada bizden haber almadan kimse kombine almasın diye örgütlenme çabasındalar. mamalarını verenler nereyi gösterirse oraya doluşacaklar belli ki. uzaktan izlemek en güzeli.

- siyasi görüş meselesi önemli. gereksiz tartışma ortamı olmasın, ortak payda beşiktaşk, çatı adayımız da ptfe olmalı :)

- eski açık alt güzel olur ama bunun olimpiyat muadili neresi olacak o da önemli. kuzeyi verirler de 1453 satılmışlarıyla yanyana oluruz sıkıntı olur. açıklama beklemek, ya da sorup bilgi almak lazım.

- sözlüğün ebesine atlayan, başlığı gs trollerinden daha fazla kirleten, karşısındakine saygısı olmayan, kendi görüşünü desteklemeyene quaresmaspor'lu, fikocu, ormancı, jokeyci, vb yaftalar vuran, hakaretten küfürden sözlü saldırıdan vazgeçmeyen şuursuz kitlenin aramızda işi olmamalı, buna azami önem verilsin.

- ulaşım için anadolu yakasındaki dostlarla zulimpiyat'a gitmek için örgütlenelim. ya da örgütlenme işi topluca yapılır, semtten filan gideriz. mabede her türlü gidilir zaten.

- facebook, twitter vs her türlü iletişim olanağı kullanılarak bu proje duyurulmalı, çok kalabalık iyi değil ama bir 25-30 kişilik grup olsak hiç fena olmaz.pankart da yaptırılabilir.

- çekirdek stoğumuz bol olsun, korkmayın hem çitler hem bağırırız, biz beşiktaşklıyız:)

- görünen o ki açıklarda oluşacak tribün. bu nedenle eskiden kapalıda bulunmuş olup her fırsatta abi kapalı başkaydı yeaaa, kapalı gibisi var mı yeaaa diye kafa sökecek arkadaşlar lütfen gelmesinler, beşiktaş sokakta oynasa kaldırımda destekleriz diyen adamlarsak hakkını verelim.

aklıma gelenler bunlar, çekinmeyin konuşun tartışın, öneri getirin, eleştiri getirin. başlığı canlı tutun, insanlar böyle bir çabadan haberdar olsun. sevgiler beşiktaşk'lılara.

edit: tribün tavsiyelerim 120-122-407-409-424. küçük alanlarda toplu olarak durmak daha fazla sesimizin duyulmasını sağlar, sanki tüm tribünü inletiyormuşuz hissi verir, güzel olur.
  • ankara'dan sırıtarak takip ettiğim güzellik, bir iki maç için bile olsa yanlarında olmaktan gurur duyarım.
  • her zaman varım dediğim oluşum. bu güzel insanlarla maç seyretmekten gurur duyarım, yeter ki göt göte oturacak şekilde halledelim bilet olayını, aramıza üç beş koltuk girecekse golden sonra sırtınıza atlamak için üç beş sıra koşamam vallahi şimdiden söyliyim...

edit: belirli bir çoğunluk oluşsun, bir anket açılır, ondan sonra tribüne karar verilir. 10-15 kişi ve üzeri baldan tatlı olur, umarım yakalarız bu sayıyı...
  • açık tribünlerinde karar kılınırsa öğrenci halimle dahil olmaya çalışacağım oluşum. ancak kombine alamasam dahi bu güzel insanlarla maç izlemek elbette güzel olur elimden geldiğince iştirak edeceğim.

reserved.
  • 2007-2011 yılları arası itüsözlük'te başarıyla uyguladığımız oluşumun ekşisözlük ayağı. hemen hemen her maç öncesi zirve açıyorduk ve şehir dışından da katılan bir çok arkadaş oluyordu. çok kalabalık değildik en fazla 11-12 kişi olmuşuzdur fakat her maç öncesinde ve maç esnasında çok keyifli vakit geçiriyorduk ve bu oluşum sayesinde can ciğer diyebileceğim çok güzel dostluklar edindik.
  • baktım da 104 de fena değil bu tribun ruhu icin aslında. yeterli sayı olursa komple kapatiriz bile. hemen yanı 1750 lira.

fwgewfrhwffw

not: chippi uyardı yan taraf 103 tribünü 2.500 liraymis. 3 katı.