şükela:  tümü | bugün
  • http://www.eksiduyuru.com/…e-bedava-eleman-ariyoruz
    (http://imgur.com/natnbdz duyuru silinmiş, silinmeden önceki son halini proksauaztwa yolladı)

insanın düşüncesizliğini ve ahmaklığını gözler önüne seren ilanın kahramanları. olay kısaca şu,
    bu adamlar 3 kişiler ve tıp okuyorlar. eve birisini almak istiyorlar ve eve alacakları kişiden kira, yakıt, internet ücreti vb istemiyorlar. eve alacakları kişi -sadece- her gün yemek yapacak, bulaşık yıkayacak, evi temizleyecek, alışveriş yapacak ve fotokopileri çektirecek. bu arkadaşlar da eve aldıkları elemana "iyilik" yapmış olacaklar, çünkü kira vesaire almayacaklar.

ben ilanı okurken utandım, yorum yapmaya da inanın mecalim yok.

edit: ilana gelen tepkilerden sonra verdiği cevap da bu:

http://prntscr.com/1trtne

meali: zor durumda olan ve ilanı kabul etmek zorunda kalan 2 kişi buldum, insanların bu zor durumlarından yararlanacağım ve yüzüm kızarmayacak.

hakikaten eşşeklik baki kalıyor.

edit2: şunu da ekleyeyim, sazan.avi yaptık deyip çark etmiş sonunda. ben de madem sazan.avi yaptın, tepki aldıktan sonra duyuruyu niye sildin diye sorarım.

edit3: modern köleler tarafından linç edilen doktorlar diyenler şu entrymin tamamını okurlarsa sevineceğim: (bkz: #37252166)
  • yanlış yüzyılda doğmuşlardır.
  • beyinleri sadece ezberci eğitim sistemiyle test çözmeye yarayan, bütün gün evde bir mongol gibi test çözüp, hiç bir başarı göstergesi olmayan öss ile tıp kazanmış sosyal zekadan yoksun insanlardır. yazık demekten başka hiç birşey gelmiyor elimden.
  • romalılara orospu çocuğu derdim güya dedirten doktor adaylarıdır.
  • doktorların ve doktor adaylarının bir kısmının, insanların da onları şımartmalarıyla birlikte kendilerini zeki ve her şeye muktedir sanma durumunun tezahürüdür. klişe bir laf var ya "okumuşsun ama adam olamamışsın" diye. durum tam olarak bu.

sen nasıl birinin onurunu düşünmeden "gel lan beleşe sana bakcaz, sen de yemek ve temizlik yap" dersin, hizmetçi olsa amenna da, bu ilanı bile mecburiyetten kabul edebilecek insanlar var bu ülkede. o mecburen gelip utana sıkıla sana yemek yapıp senin bulaşığını yıkayacak ve senin hiç yüzün kızarmayacak mı?

edit büdüt: verdikleri cevaplara bakınca yüzlerinin kızarmayacağını ve içlerinde insani hiçbir duygu taşımadıklarını fark ettim. böyle doktor düşman başına, adam ayrımı yapar hastasına bakmaz. "lan hasta sanki harvard okudun" der. bir de kendilerini zeki sanmıyorlar mı. he gülüm ezberci sınav sisteminde biraz fazla şıkkı doğru işaretledin diye zeki oldun evet. neyse haftada 1 saat internete giriyormuş zaten, birazdan gider.
  • kalacak yer, sıcak bir yatak ve sınırsız internet verdikten sonra bunları istiyor ise, yemek verdikten sonra sikebilir. adayların her koşulu düşünüp öyle kabul etmesi gereken "iş" ilanı.

(bkz: köle izaura)
  • doktor olduktan sonra büyük ihtimalle 50-60 yaşındaki köylü hastalarını aşağılayacak, azarlayacaklardır.
    insana hiçbir zaman saygısı olmayacak, plakasındaki dr harfleriyle de insanlardan saygı bekleyecektir.

ayrıca yazmadan edemeyeceğim
    (bkz: ben sana doktor olamazsın demedim)
  • doktor olmuşsun ama adam olamamışsın denilesi doktor adayları. biz de tıp okuduk. biz de ders çalıştık ama sizin gibi günde 1 saat boşum, sıçtıgımı temizleyecek vaktim bile yok demedik. sizin tüm igrenç yorumlarınıza ragmen sizi arayacak, ev arkadaşınız, ev köleniz, olmak isteyenler çıkacaktır. bu durumda söylenecek tek şey var. paranın gözü kör olsun azcık adam olun len. bir de o sıçtıgın boku temizletmeye çalıştıgın ve parasızlıktan bunu kabul eden ögrencinin sıçtıgı bok olamazsın.
    not: oglum biriniz de çömezim olursanız ezerim hiç acımam.
  • bi göt istememiş doktor adayları. ulan bunlar birde doktor olduğunda olacakları düşünemiyorum. kesin seni tedavi ederim ama gelip benim evi temizleyeceksin derler.

isteyecekleri garanti olan şey ise,

(bkz: bıçak parası)