şükela:  tümü | bugün
 • yilmaz erdogan'in yazmakta oldugu bir tiyatro oyunu.
 • içinde en az bir tane "cumhuriyet'i kötüleyen sahne"nin olacağı, umut ediyoruz bu filminde de ezan sesinin duyulacağı yılmaz erdoğan'ın yeni filmidir. farah zeynep abdullah'ı izlemek her zamanki gibi güzel olacak. ersin korkut olmasa şaşardım. ne gereksiz bir eleman...
  kötü bir film olursa eleştirilerin başlığı hazır: bu elmalar fazla ekşi --- ekşiden ziyade çürümüş elmalar (ben böyle başlıklar atmam ama atacak olanlar çıkacaktır. mallarla dolu bir ülke neticede)
 • oyuncu kadrosunun farah zeynep abdullah, fatih artman, devrim yakut, ersin korkut, şükran ovalı ve songül ödenden oluştuğu film. belçim bilgin'in olmaması şaşırtıcı.
 • beklenmeyen film.
  cunku yilmaz erdogan bu isimde bir tiyatro hazirladigini soylemisti. (bkz: #25507577)
  demek ki vazgecmis.
  boylece daha cok kisiye ulasmayi hedeflemis herhalde. tatli geldi tabi mainstream ve paralar ve de aydin doganlar, reklamlar, goz onunde yer almaklar... ne edicen tiyatroyu? kim izler di mi? neyse turkiye'ye gidince -yilmaz'i gorursem- sorarim bu oyun olarak dusunulenin neden film projesine dondugunu (burada yilmaz erdogan'la tanistigimiz imasi var ama buna gerek yok, yilmaz erdogan kim ki? oldurulen cocuklar icin ozur dilemeyip ustelik bahane uyduran kisilerle top oynayan yilmaz erdogan degil en yakin arkadasim olsa isim olmaz.)
 • çekimlerine birinci gözden tanık olduğum; figüran olarak icinde yer aldigim yılmaz erdoğan filmi. köyceğizdeki plato gerçekten güzel olmuş. sanırsam filmin teması sağ-sol olayları..
 • 2016'nın ilk yarısında vizyona gireceği haber yapılmış. beyazperde link

  ersin korkut da oyuncu kadrosunda, olmasa şaşırırdım zaten. fatih artman'ı rolünü merak etmekteyim.
 • fragmanı yayılanmış yılmaz erdoğan filmi.

  fragmandan yola çıkarak iki tahminim var. birincisi film kötü, ikincisi görüntü yönetmeni gökhan tiryaki.
 • vizontele 3
 • yine keyifli bir seyri olacağına inandığım yılmaz erdoğan'ın yeni göz bebeği. ersini görünce yine bir irite oldum ama hikayenin güzelliğiyle o sığırın gözüme batmayacağı kanaatindeyim.
 • şimdi tabi oryantalistler anlamaz ama yılmaz erdoğan çok güzel çıplak resim yapar. kendisi çıplak değil, resim çıplak. vizontele'de, organize işlerde gördük bunu. avret mahaline bir kaç espiri serpiştirilmiş dehşet resimler.

  bunu yapmanın insanın kendisini ele vermesi ve dolayısıyla sığ kalması olduğunu biliyorum, fakat yine de yapacağım; şu ülkede sinema sanatının hakkını verdiğini düşündüğüm tek adamdır yılmaz abi. şiir gibi filmler yapıyor.

  ve bu son filmi, fragmanından aldığım yetkiye dayanarak; daha küçük çaplı bir hikayeyi daha büyük bir edebiyat ve daha şahane görsellerle anlatma çabası. merakla beklemedeyim. geniş bir değerlendirmeyle geri döneceğim.