şükela:  tümü | bugün soru sor
 • efendim öncelikle ekşi fc nedir ondan bahsedeyim;

  ekşi fc mart 2017'de kurulmuş bir virtual pro clubtır. dünyanın en popüler futbol oyunu olan fifa serisinin 24. oyunu fifa 17 içerisinde kurulan ekşi fc, adından da anlaşılacağı üzere ekşi sözlük okur-yazarlarından oluşan bir grup insanı bünyesinde barındırmakta.

  nedir bu pro club diyenler için (bkz: fifa 17 pro clubs)

  bakınız yardımcı olmadıysa dilim döndüğünce özetleyeyim; fifa içerisinde yer alan oyun modlarından biri efendim pro clubs. bir nevi sanal halı saha. her oyuncunun tek bir futbolcuyu yönlendirebildiği, galibiyetin ise takım oyunu ve futbol gerçekleri üzerine kurulu aklı selim futbolla geldiği bir oyun platformu.

  tüm bu kulağa hoş gelen aktiviteyi daha da eğlenceli kılansa oyuncuların maç esnasındaki iletişimi. şu an için bu iletişimi skype üzerinden sağlasak da ileride discord veya teamspeak gibi daha kullanışlı platformlara geçme düşüncemiz mevcut.

  yaptığımız hatalı pas ve şut denemelerinin ardından küfür yemek için değil gerçek maç atmosferini yaşamak adına kurduğumuz bir iletişim elbette bu. swh

  gelelim mevcudiyetimize; ekşi fc bünyesinde 15 oyuncuyu barındırsa da bunlardan yalnızca altısı haftanın en az dört akşamı oynayabilecek kadar aktif durumda. bizlerin de isteği aktif oyuncu sayımızı artırarak bu sanal halı saha hüvviyetindeki eğlenceli oyunu daha da keyifli hale getirebilmek.

  fifa 17nin son günlerine girdiğimiz şu dönemde fifa 18deki takım arkadaşlarımızı bulmak ve tanımak istiyoruz. aktif bir fifa 17 oyuncusuysanız ve buraya kadar okuduklarınız ilginizi çektiyse sizleri bizimle iletişime geçmeye çağırıyoruz.

  daha evvel de belirttiğim üzere ekşi sözlük okur-yazarlarından oluştuğumuzu hesaba katarak birden fazla iletişim imkanı bırakıyorum buraya. okur ve çaylaklar da katılmak isterlerse lütfen iletişime geçsinler.

  bizlere eksifc@gmail.com üzerinden mail yoluyla,

  ekşi fc twitter hesabı üzerinden dm aracılığıyla,

  yahut bir ekşi sözlük yazarıysanız mesaj kutumu yeşillendirerek ulaşabilirsiniz.

  aktif bir fifa 17oyuncusuysanız ya da fifa 18i satın almayı düşünen biriyseniz lütfen iletişime geçmekten çekinmeyin.

  not: buraya kadar heyecan içerisinde okumuş olan ps4 ve xbox kullanıcıları küfür edecekler lakin belirtmekte fayda var; pc üzerinden oynuyoruz.
 • kurumsallaşma adına büyük adımlar atan, bununla birlikte oldukça eğlenceli bir arkadaş ortamına sahip olan ekşi fc nin sonuna kadar desteklediğim arayışıdır.

  aktif olarak bu oyunu zaten oynayıp pro club moduna zaman ayırmayan yoktur herhalde. fakat bunun asıl keyif verici kısmı ise birlikte oynamaktan zevk aldığın, bunun yanı sıra her konuda paylaşım içerisinde bulunabileceğin bir ortamın oluşmasıdır.

  futbolun gerekliliklerini iyi bilen, en kötü ihtimalle kariyer mod ile bile bireysel uyumun nasıl olması gerektiğinin bilincinde olan sözlük ahalisinden ilgililerin katılımını takım olarak beklemekteyiz.

  ama önceliğimiz tüm aktif üyelerimiz gibi elbette ki devamlılıktır.

  (bkz: su çok güzel gelsene)
  ve
  (bkz: biz ciddi düşünüyoruz) dfs
 • fifa 18'im indikten sonra katılmak istediğim takım. ben yeşillendiremiyorum siz yeşillendirin
 • beni de alın aranıza demek istediğim oluşumdur. 29'unda oynamaya başlayacam.

  edit : ps4 değilmiş. bomboş arkadaşlık bomboş.
 • orta sahada açığı bulunan takımım...
 • mc veya amc pozisyonu için yeşillendirebilirsiniz.

  http://prntscr.com/hx8y28
 • daha yeni transfer isteği yolladığım takım.
 • pc platformunda resmi ligde oynayan ekşi fc pro club takımımızın ilk onbiri için stoper ve kaleci arayışlarımız sürmektedir.

  bunun harici rotasyon için diğer pozisyonlarda da arayışımız bulunmaktadır.

  pro tecrübesi olan ve kaliteli bir ortamda keyifli bir oyun tatmak isteyen yazarlar yeşillendirebilir.