şükela:  tümü | bugün
  • tanım: ekşi fit ekşi sözlük yazarlarının fitness hedeflerine ulaşması için kurduğum bir gruptur.

ekşi fit'te yazarlar her ay sezon-yıl-ay olacak şekilde bu entry altına editleyeceğim sezon bölümüne ismini yazdıracak ve bu başlığa sezon adıyla başlayan entry girerek (örnek: ekşifit1708) planladıkları egzersiz gün ve saatlerini, egzersiz programını ve planladıkları süre içerisindeki fitness hedeflerini (örn: 75 kilodan 70 kiloya düşmek, 5 barfiksten 8 barfikse çıkmak gibi) ve mevcut durumlarını yazacaklardır. yazılan hedefler ve mevcut durum ölçülebilir hedefler olacaktır.

isteyen motivasyon vb. düşüncelerini yazabilir.

planlanan günler egzersiz saati başladığında ilgili bu başlığa entry girecek ve antreman sonunda yapılan çalışmayı dahil ederek editleyeceklerdir.

buradan kendilerine destek olmak isteyen kişiler yazılan antreman entrylerini favlayacaktır.

hedefine ulaşan yazarların adı bu ilk entryde sezon hall of fame'ine işlenecektir.

herkes kendi takibini kendisi yapacak beyanlarında kendi vicdanına karşı sorumlu olacaktır.

ilk sezon ağustos'ta başlayacaktır. o zamana kadar kayıt için başlığa beklerim.
  • haftanın üç gününü sportif faaliyetlere ayırmış olarak iki hafta öncesine dek 4 adet barfiksi zor çekebiliyorken şimdi 7 ye kadar çıkabiliyorum. 40 adet tek seferde yapmakta olduğum şınav sayımı da iki hafta sonrasına 50 ye çıkarmayı hedefliyorum. kilo sorunum yok 73-74 kilo civarındayım ama yağ oranımı iyice azaltıp kas oranımı arttırmak derdim:)
  • 188/92 kg ile katıldığım platformdur.
    pazartesi-salı-çarşamba-cuma-cumartesi günleri olmak üzere haftada beş gün 2'şer saatten antrenman yapmaya salı günü başlayacağım.
    bir ayı aşkın süredir belimi incittiğim için iyileşme sürecindeydim.
    antrenman programımı da buraya yazar. günlük set-ağırlık ve tekrarları girerek entryi editlerim.
    amaç: 100+ olmak. elbette 3-5 kg civarında yağ yakarak, yağsız olarak hacim almak.
  • beni de alsanıza aranıza. yolumu ayırmak istediğim bir 6 kilo var.

daha önce spor yapmışlığım var, ama hasta bir kış geçirmek sebebiyle uzun bir ara oldu. iyi hissedince tekrar döndüm spora ama bazı günler çok yorgun hissettiğim için yine pek düzenli gidemedim. artık düzenli gidebilmem gerekiyor.
  • bi haftaya başlayacağım inşallah. daha önce macfite gittim.fakat pt ağırlıklı oldugu ve ben de o kadar para bayılamadığım için salon bi işe yaramadı. sonra mahalle arasında çok ucuz bi yere başladım.hoca tatlı bi kızdı ve çok güzel program çıkarttı bana. 1 ayda tam ne güzel toparlamıştım ki hop ayak kırdım.sonra hop bilek kırdım. sonra hatrı kalmasın parmak kırdım. böylece 8-9 ay hiç bi şey yapamadım. şimdi başlamayı ve bir yerimi kırmadan sonuç almayı umuyorum. bu işlerden anlayan birileri 5 kilo zayıflama ve hafif de göbek eritmek için bi program yazabilir mi?
  • fitness değil fakat her hafta en az iki gün pilates yapmak istiyorum ancak atladığım oluyor. bunun için faydalı olabilecek bir düşünce.
  • ortamı boy kilo şov başlığına çevirip fuck buddy'lik kurumuna göz kırpacak yiğit adaylarının yavaş yavaş damlamaya başlayacağı faydalı topluluk.
  • bu akşam da haşatım çıkmazsa yazılacağım topluluk.
    acıyor yaa canım acıyor. karın kaslarım gerim gerim yatamıyorum amk. gülünce de acıyor karnım. her yanım ağrıyor lan.
    spor hocam çok fena mekik bilem çektirecek zor kurtuluyorum elinden.
    adam inatla beni zayıflatmanın peşinde. yemin etti la gözümün önünde.
    oy belim ay vallahi ağrıyor yaa.
  • dahil olmaya calisicagim grup.. motivasyon başarmanın yarısı.takipteyiz.