şükela:  tümü | bugün
  • http://www.quizbean.com/…ek-i-fular-1/58371f40a1120

yaptım oldu. 20 soru, zaman sınırı yok, tarih var teknik var popüler kültür var. hem de geyik.

cevapları sağda solda bulmanız kolay, yani oturup 2-3 dk. harcasanız full çekebilirsiniz ama size kalmış tabi.

edit: 2600'den fazla kişi testi yapmış, gerçekten çok sevindirici. bu kadar yürüyeceğini bilemedim, quizbean sanırım böyle büyük kapsamlı bişey için düşünülmediğinden biraz kasmaya başladı. sayı bir yerlere oturunca cevaplarla birlikte istatistikleri de buraya koyacağım.
  • sözlüğün kuruluşundan bu yana popüler olmuş başlıkları, sözlükle ilgili çeşitli "fact"leri ve geyikleri içeren hoş ve eğlenceli bir test.
  • soruların 18'ini bilerek potansiyelimi göstermiş test. ben de fularımı çekmecemden çıkarıp bağlayabilirim artık.

--- spoiler ---

ayrıca bu testte nasıl author'a yer verilmez, bir patlıcan kollu kız veya kezban sorusu görmek isterdim. tşkler.

--- spoiler ---
  • çözdüğüm ve beğendiğim test, buraların tarihine dair güzel bir bilgi dağarcığı ile oluşturulmuş.
  • valla ben çok beğendim yani kendim hazırlamış olmasam kesin çözer eğlenirdim.
  • eksik kalmış bir test. en azından onedio testleri gibi quiz sonrasında fularlılık derecesi belirtilmeliydi. ekşi sözlük'ün tarihinde çok daha önemli olaylar var. bunların birçoğu atlanmış.
  • ışık hızıyla çözdüğüm test. cc geçsem yeter. ben de sizdenim. beni de aranıza alsanıza.
  • tekrar üzerinden geçilmesi için ösym'ye dilekçe yazdığım test. o ne öyle, müfredattaki hiçbir şeyi koymamışlar...
  • yazar değilken bile ne kadar iyi okuyucu ve takipçi olduğumu anlamış olmamı sağlayan test. kopya çekmeden 5 yanlış ile olayı kapattım.
  • gök yeleli bozkurt * hakkında hiç bir şey sormayarak üzmüştür.