şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • ön edit: grubun alım yapan tek sorumlusu benim. başkaları sizlerden numara isterse güvenliğiniz için vermeyin.
  grubumuzun diğer kurucu suserlerı:
  koalama(çaylak alımları için bu arkadaşa yazın)
  mrslwise
  gorkmm
  ne zaman yazar yapacaksınız la
  slhyldz
  şu an yine çok kıymetli uzun süredir yanımızda olan 12 mod arkadaşımız. yaklaşık 130 da yazar arkadaşımız bulunmaktadır. fakat mod olmak isteyen herkes mod olabilmektedir. herkesin fikri önemlidir. içimizde hiyerarşi yoktur.

  grubumuz etkinliklerine, çalışmalarına,sohbetine dikta olmadan müzakere ederek,ortak akılla güzel işler yaparak devam etmektedir.

  sevgili galatasaraylılar;
  galatasaray camiası olarak idari, mali ve sportif anlamda bir kriz içinde olduğunu düşündüğümüz bu zamanda biz galatasaraylı ekşi sözlük yazarları olarak elimizi taşın altına koyma kararı aldık. buradan hareketle siz cefakar ve galatasaray’ın geleceğini düşünen arma sevdalısı renktaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. sadece ekşi sözlük bünyesinde kalmakla kalmayıp elini taşın altına koymayan yönetimlerin maşası olan ve gerçek galatasaraylıların gücünü kullanarak meşru olanlara karşı sesimizi daha bir gür çıkarmak adına tüm galatasaray sevdalılarını bir olmaya davet ediyoruz.

  bu yolda rahmetli alparslan dikmen’in “galatasaray’ın yararına olacak bir taşı yerinden kaldırıp, iki metre öteye koyanlara bile müthiş bir saygı duyarım” sözü rehberimiz olacaktır.

  lafı fazla uzatmadan bu yola yeni çıkmış bir grup olarak talihsiz ve aslında temelleri 25 mart 2017 günü dursun özbek’in ibra edilmesiyle atılan 20 temmuz östersunds faciasından sonra elini taşın altına koymaya karar verdik ve bu noktada çeşitli etkinlikler geliştirdik:

  yaklaşık 18000 kişiye ulaşan anketimiz: http://www.strawpoll.me/13494644/r

  ekşi sözlükte uzun süre gündemde kalan başlıklarımız: (bkz: 2017 2018 galatasaray teknik direktor anketi)(bkz: thomas tuchel)

  baktık ki ilgi büyük daha büyük bir kitleye hitap etme adına bir twitter hesabı açtık: https://twitter.com/eksigalatasaray

  ekşi sözlük bünyesinde en dağınık taraftar kitlesi olarak gözüküyoruz bu büyük kitleyi toparlayıp daha gür bir ses çıkarmak için siz değerli dostlarımızı whatsapp grubumuza bekliyoruz….gruba girmeniz için tek yapmanız gereken dm atmak.

  son olarak galatasaray’ın kurtuluşunun formülü olarak düşündüğümüz ve içinde yönetim kademesinden tunç öner’in ön ayak olduğu galatasaray phoenix projesi’ne(https://eksisozluk.com/…ay-phoenix-projesi--5418426) dahil olup siz değerli renktaşlarımızı bu projede görmek isteriz. neden galatasaray’ın kurtuluşu diyoruz peki biz bu projeye kısaca özetleyelim:

  bristol city’in hikayesinden yola çıktık.zor durumda taraftar birleşip bir dernek kuruyor, para toplayıp klubü kurtarıyor...
  biz de para toplamak her türlü istismara açık olduğu için iyi niyetle de yapılsa tepki alır dedik.ikide bir de satışa çıkan gs sportif as hisselerini herkes alabildiği kadar alsın(tanesi 30 tl idi) ve %10’u ele geçirelim söz sahibi olalım daha sonra herkes elindeki hisse senedi kadar katılsın ve şirketleşerek gs sk’ın banka borçlarını satın almaya başlayalım kısa sürede dizginler elimize geçer ve yönetimler artık kafalarına estiği gibi kendilerinin kontrolünde ve sorumluluğunda olmayan klüp para ve mal varlığını har vurup harman savurmasın ona buna peşkeş çekemesin.son etap bugün taraftara kapalı üyeliği tüzük değiştirip açmak ve barcelona gibi 200000/300000 üyeli bir dünya kulübü olmak…

  kısacası 1 haftada ortaya çıkardığımız projeler ve etkinlikler bunlar bünyemizde yönetim kademesinden tutun her deplasmana giden renktaşlar mevcut ve bizler siz gerçek galatasaraylıların desteğiyle bu projeleri hayata geçirmeyi ve galatasaray’ı galatasaraylıların yönettiği bir takım olarak görmek istiyoruz…

  son olarak baba gündüz’ün şu sözleriyle sizleri selamlıyoruz ve desteklerinizi hem twitter sayfamıza hem projelerimize bekliyoruz:
  bilirsiniz ki her insanın ayrı bir huyu, ayrı bir karakteri olduğu gibi, her futbol takımının da kendine has bir karakteri vardır. biz sizlere burada galatasarayımız’ın huyunu suyunu açıkça ve iyice anlatabilirsek, onu adamakıllı tanıyıp, inşallah senelerce dost geçinirsiniz. galatasaray bir his takımıdır. renklerine aşık birbirlerine seven futbolcuların takımıdır. galatasaray feragat ve fedakârlıklarla çalışacak futbolcuların takımıdır. galatasaray şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendini düşünenleri sevmez. kısacası galatasaray, bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır.”

  edit:düzeltme
  edit2:ekleme
  edit3: ekleme
 • etkin ve tek ses olmak isteyen galatasaraylı sözlük yazarlarının whatsapp grubu. var olan whatsapp grubundan farkımız sosyal medyada fikirlerimizi belirtmek, beyin fırtınaları sayesinde aslan ruhunu canlı tutmak ve işlevsel bir taraftar grubu oluşturmak.

  flood yapılmasına, küfür edilmesine asla müsamaha gösterilmeyecek; galatasaray yararına her türlü fikre saygı gösterilecektir.

  troll sızmaları olabileceğinin farkındayız. o yüzden ince eleyip sık dokumaktayız.
 • katılımın yüksek ve herkesin aktif olacağı bir galatasaray grubuna ben de varım. önemli olan buradaki galatasaraylı yazarlarımızın hepsinin iştirak etmesidir.
 • gectigimiz zorlu donemde sohbeti muhabbeti biraz geri plana atip elini tasin altina sokmak isteyenlerden oluşan gruptur.
 • gruba beni dahil eder misiniz. 5067039894
 • hukuki konulara pek de hakim olmayan yazarlarımızın iyi niyetli girişimi.

  hissedar olacakları şirket galatasaray sportif a.ş., galatasaray spor kulübü ise bir dernek. har vurup harman savrulduğu söylenen taşınır ve taşınmazlar derneğe aitken, a.ş. hissedarlarının bir tasarruf yetkisi olamayacak üzerinde.

  zaten bu yüzden ada, florya, riva gibi araziler üzerinde tasarruf yetkisi genel kurul'larda oylanıyor, yıllık olağan a.ş. toplantılarında değil. buna dair çözümü üyelikte bulmuş gibi görünüyorsunuz ancak o işler de pek o kadar kolay değil.

  bu öncelikle mevcut üyelerin başvurusuyla yapılacak bir tüzük tadili gerektirmektedir. mevcut üyelerin büyük bir çoğunluğu da haklı görülebilecek sebeplerle tüzük tadili yapılsa dahi yeni üye oranını değiştirmeyi düşünmemektedir.

  bunun en haklı sebebi olarak türkiye'deki diğer kulüplerin üye listeleri, başkanların akrabalarını tarayacak şekilde incelenebilir. sorgulanabilir kriterlerden oluşan, limitsiz bir üyelik alımı manipülasyona açıktır ve türkiye gibi ülkeler manipülasyon cennetidir. tüm başarısızlığına rağmen yıllarca değişmeyen kulüp başkanlarına bakarak da bu durumu teyit edebilirsiniz.

  mevcut tüzük ise birinci dereceden akrabası üye olanlara bile kısıtlı bir kota tanımakta, idarecilerin kendi lehlerine üye alımı yapmasını engellemektedir. hatta bir çok üye, tüm kriterleri karşılamasına rağmen üye olamayan çocukları adına isyan etmektedir. üye çocukları, üyelik statüsünü minimum 2 başvuruda anca kazanmaktadır, o da kurullardan birinde yakın bir tanıdıkları olduğu takdirde.

  bu haklı isyanda bulunurken bir yandan da sorgulanması gereken bir diğer şey, içeride referansları bulunmayan, kulüpte üye vasfıyla yer almasının ne fayda getirdiği henüz çözülemeyen, her yıl dalga dalga üye yapılmalarına rağmen taraftarın görüşlerini kürsüye taşımaktan aciz taraftar grupları temsilcileridir. inanın konuştukları anda youtube'da videosu yayınlanan, twitterda tt olan, tüm taraftarlarca alkışlanan üyeler bu temsilciler değildir, onlar zaten aile ya da lise kontejyanından üye olmuş isimlerdir.

  peki mevcut üyeler kulübü çok mu iyi yönetmektedir? son bir kaç yıldır özbek'in rakibine oy veren ya da kurullarda aleyhine oy kullanıp ibra vermeyen biri olarak bunun yanıtının "elbette hayır" olduğunu büyük bir rahatlık ve tutarlılıkla söyleyebilirim. ancak burada izlenmesi gereken ilk yöntem tüzüğü değiştirmek değil, hali hazırda tüzükte var olduğu halde işletilmeyen kuralların işletilmesi için kamuoyu baskısı oluşturmaktır. sevmediğiniz, görüşlerini beğenmediğiniz, ya da bir şekilde kötü yönetime sebep olduğunu düşündüğünüz üyelerin büyük bir bölümü hali hazırda var olan tüzük kurallarına göre üyelikten çıkarılabilir durumdadır ancak ilgili tüzük hükümleri sadece yönetime muhalefet ettiklerinde işletilmektedir. bu daha realist ve kısa vadede daha başarılı olacağınız bir kampanya olacaktır.

  tüm kurguların bu hususların da değerlendirilerek yapılması tavsiye olunur.
 • has galatasaraylıların toplandığı grup. bu arada dursun özbek istifa.
 • @1 iyi konuştu olursa neden olmasın 30 lirayı kıskanacak değiliz. en azından galatasarayım ız için kayda değer bi birleşme sağlayalım
 • güzel muhabbetin döndüğü, kendimi yönetim kurulundan daha işe yarar hissetmemi sağlayan gözde gurup.

  bütün renktaşları bekliyoruz.
 • gözaltıların yaşanma ihtimali olan gruptur.
  (bkz: bylock)