şükela:  tümü | bugün
 • sözlüğün artan popülasyonu ve içselliği ile ortaya çıkabilecek muhtemel sub etha elemanıdır...çalışan insanların çalıştıkları yerdeki olası iş fırsatlarını öncelikle referans olabilecekleri tanıdıkları ve sevdikleri insanlara duyurduklarını düşünürsek, çalışan sözlükçülerin de kendi çalışma ortamlarında başka sözlükçülerin çalışmasını istemesini organizasyonel olarak görebileceğimiz bir sözlük bileşeni olabilir...yazarlar çevrelerinden öğrendikleri olası iş fırsatlarını detayı ile bu alana yazarlar ve o işe uygun insanlar da mevzu bahis yazara mesaj fasilitesi ile ulaşır...sözlükçülerin kendi içinde bir dayanışması gerçekleşmiş olur...bu oluşumun ismi ekşi ik* şeklinde de alternatif isimler alabilir*...
 • tüm sözlük kullanıcılarına bir iş kampanyasının başlangıcı olur, gerçek olursa. ilanla eleman aramaktan çok tanıdıklarının referanslarına güvenen insanlara da ulaşmış olur iş arayıp bulamayan bahtsız insanlar*.
 • yazarlar arasındaki çalışan potansiyeli düşünülünce, işsiz yazarlara iş bulma konusunda etkili ve yararlı olacak bir olay. her yerde referans* arayan işverene yenik düşen sözlük kullanıcıları için, bir şekilde, bu olumsuzluk ortadan kalkabilir. ayrıca iş ilanları konusunda aktif bir havuz sistemide otamatikman kurulmuş olur. aramızdan birilerinin sevinmesini sağlamak açısından çok iyi düşünülmüş.
 • (bkz: ekşi duyuru)
 • bu fikri ,işverenlerin beğendikleri yazarlara iş teklifi götürebilecekleri bir mecra haline dönüştürmek oldukça işe yarayabilir. bir yazarın buradaki yazılarından daha iyi bir cv'si olamaz sanırım.
 • http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5763.html

  madde 23, h bendi

  "h) kurumdan izin belgesi almadan iş ve işçi bulmaya aracılık faaliyetinin bir işyerinde veya 9/6/2004 tarihli ve 5187 sayılı basın kanununda yazılı araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet, kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzer yayın araçlarından biri ile işlenmesi halinde bu fiili gerçekleştiren gerçek veya tüzel kişilere onbin yeni türk lirası; fiilin her bir tekrarında yirmibin yeni türk lirası,"
 • 20bin kene sermaye, 4 yıllık diploması, bir kiralık ofis ve bir jölekafa patron bozuntusu başımızda olmadığı sürece kuramayacağımız oluşum. lanet olası özel istihdam bürosu lobisi.
 • izmir içi ilköğretim, lise, ygs, dgs, tyt, ayt düzeyinde matematik, üniversite düzeyinde istatistik özel ders vermekteyim. ilgilenen arkadaşlar mesaj kutumu yeşillendirebilirler.
 • gereksiz başlıktır.
  (bkz: eksi sozluk is agi)
 • yer: ankara
  arkadaşlar, babam adına yazıyorum. kendisi emekli astsubay. emekli olduktan sonra yenimahalle'de ilkokul/ortaokul/lise öğrencileri için servis şoförlüğü yaptı. şu an eryaman'a taşındı.
  eryaman 1-2-3-4-5.etap bölge içerisinde servis ihtiyacı olan arkadaşlar(ilkokul/ortaokul/lise öğrencileri için) msj yolu ile bilgi alabilirler.