şükela:  tümü | bugün
110350 entry daha
  • her derdiyle ilgilendiğim, içinden çıkılmaz hale gelen eğitim hayatının çok güzel bir şekilde neticelenmesi için kendisinden daha fazla emek verdiğim, birçok durumda rehberlik yaptığım, gönül dünyasındaki sorunlarını çözmesi için bile samimiyetle uğraştığım ve aşık olduğu kızın gözünü boyamaya yetecek ölçüde entelektüel açıdan makyajladığım* çok ama çok yakın bir arkadaşım tayyip'i bana tercih etti zamanında.

akp'nin bana ve bu ülkeye verdiği zararı görmesine rağmen güç tapıcılığı onu da kendine esir etti ve hiç utanmadan sosyal medya hesabına rte'yle çektirdiği bir fotoğrafı koydu ve hatta daha sonra kalkıp sümeyye erdoğan'ın düğününe gitti sağ olsun.

onu çok severdim halbuki. kardeşim gibiydi.

"senin için her şeyi yaparım abiii"
    "abi sana yakışmayan bi kızla evlenirsen düğüne gelip geline 'abime yakışmıyorsun' derim nihohohohohoho"
    "bi ömür yanındayım abi"

o zamanlar tecrübesizdim, abartılı sevgili sözleri duyuyorsan korkman gerektiğini bilmiyordum. bana bunu öğrettiği ve hayatımdaki tüm sahte dostları tek tek benden kaçırdığı için başa gelen sayısız badireye teşekkür borçuyum belki de.

fakat -bu gece olduğu gibi- bazı akşamlar oluyor, saatlerin hep ikindi vaktini gösterdiği, güneşin tüm dünyayı turuncuya çalan sıcak bir sarıya boyadığı ve yanımda dostlarımla muhabbet edip mutlu mesut takıldığım günleri hatırlayıp efkarlanıyorum.

arkadaşlarıma karşı hep fedakar ve sadık olmaya çalıştım. tamamının hayatında kalıcı güzellikler oluşturmaya gayret ettim. hiçbirine affı mümkün olmayan bir ayıp işlemedim. yine de kimseyi sadakatin erdemine inandırmayı başaramadım. arkamdan güzel sözler sarf edip iyiliğim için dua eden, beni hala sevdiğini söyleyen ama başkalarının yanında olmayı tercih eden nice eski dostum oldu böylece.
  • bu sene yatay geçişle özel bir okuldan devlet üniversitesine geçtim. alttan 10 civarı ders çıktı. meslekten soğudum ve yapmayacağım büyük ihtimalle. işitme kaybım var ve bu durum okul hayatımı çok zorlaştırıyor. ailem benden mükemmel olmamı bekliyor. gün boyu kulağım çınlıyor. hayata dair hiç umudum kalmadı.
  • ulan ne tuhaf gün be. bi bitmedi olumlu olumsuz, enteresan.

gün boyu defalarca açmaya çalıştığım telefonum, evde bulduğum tuşlu, dandik telefona takmak için kartı çıkartmaya elime aldığımda birden çalıştı. sen aklımı koru yarabbim.
  • keşke tıp okumasaydım
  • çoğu kadın için evliliğin, baba evinden sonra kendine bakacak, para harcayacak birini bulma çabası olması iğrenç. asalak gibi milletin, ailesinin, eşinin sırtına yapışan insanla konuşmak bile istemiyorum. aynı şey erkekler için de geçerli. evlenip kendine bebek bakıcısı bulan ezikleri kastediyorum. kendi yemeğini, temizliğini yapamayan aciz geri zekalılar.
  • merhabalar..

uzun uzun zamanlar oldu ben yazmayalı.

yaşıyorum iste buradayım.

içimdeki kraliyetleri sonlandırdım.
    anladım ki zaman en güzel ilaçmış.
    onun üstüne ne merhem ne de teselli cümleleri varmış.

zamanın ters etkili bir gücünün olduğunu düşünüyorum. bir taraftan seni iyi ederken öteki taraftan ise akıp geçiyor senelerini yiyor lokma lokma. içteki acı ha geçti ha geçecek derken bi bakıyorsun finiş çizgisi.

zamanı değerli kılalım bir dakikanın bile önemi varken bu hayatta. gülün bol bol gülün inadina. siz gülerken bırakın yüzünüzde ki çizgiler raks etsin. yüzünüz acılardan hayâl kırıklıklarından değil gülmekten dağılsın.

zaman çok önemli.

ben önemliyim.
  • aslında soğuk havaları seviyorum.
    da, içine kaçıyor be sözlük... içine kaçmasını sevmiyorum.
  • en kadife anıları dualar altında yolcu ettik hep,
    pardon ama iş mi bu insanın acizliği be kardeşim?
    düşününce en güzel hatıraları tebbessüm ediyoruz da,
    en güzeli de hep en acıya dönüşmek zorunda mı be kardeşim?
  • allah kimseyi 180 derece dönen insanlarla sınamasın. sınamasın yani çünkü hiç hoş değil.
    hadi 180 demeyelim ama bi 90 derecesi rahat var. bu bir kabulleniş değil, bu bir bekleyiş.
  • çok fena hastayım sözlük, boğazlarım ağrıyor ciğerlerim acıyor. hele bir de öksüreyim off böyle bir acı yok. antibiyotik öksürük şurubu ıhlamur ekinezya çayı içiyorum, var mıdır şunu yaparsan hemen düzelirsin diyen bir hızır?

edit: can dostum pastlimi unutmuşum.
18 entry daha