202266 entry daha
  • hiçbir şey yapmak zorunda değilim. başarılı olmak zorunda değilim, mükemmel bir eşle bulmak ve evlenmek zorunda değilim, herkes tarafından sevilmek zorunda değilim, sevmek zorunda değilim, aşk acısı çekmek zorunda değilim, her zaman en iyisi olmamız gerektiğini kim söyledi? diğer insanların bize adil davranması gerektiğini kim söyledi? uyku saatlerimizi kim belirliyor? her gün dinlenmemiz gerektiğini veya en az sekiz saat uyumamız gerektiği neye göre belirleniyor? bir şeye sahip olmamız gerektiği inancı nasıl yaratılıyor?

evet biliyorum bilincimiz. bilinç, düşünceleri emen bir alandır. bu düşüncelerin çoğu gökyüzündeki bulutlar gibi kaybolacak, ancak bazıları bilincin verimli topraklarında kök salacak ve orada saf gerçeği gördüğümüz kalıcı inançlar olarak kalacak. ve inancımıza göre başarılı olmamız, iyi hissetmemiz veya sevilmemiz gerekiyorsa, bu bizim kişisel gerçekliğimiz olacaktır. peki ya özel realitemiz gerçek realite ile buluşamıyorsa? ne olur? söyleyeyim, bilincimiz bize üzüntü ve umutsuzluk belirtileri gönderir ve bu nedenle sefalete giden yol kısalır. (:

belki de zorunluluk gibi mutsuz yaratıcı düşüncelerden arınmak için aslolan yokluktur? aklımın ipini saldım gidiyorum.
  • abi bana büyü mü yapıldı yoksa şanssız dönemimde miyim bilmiyorum ama inşallah kaderim böyle değildir amk bu kadar kötü kader mi olur lan inanmak istemiyorum
  • gelecek yil bu dönemde hayatimi sifirdan kurmak istiyorum

hayatimin hicbir döneminde cok sosyal bir insan olmadim ama insanlarla kolay kaynasabilirim. her neyse, sosyal cevremi iyice kuculttüm artik sadece cok deger verdigim insanlarla görüsüyorum. fazla insan sevmiyorum

iliskiler konusunda bir esik var ve oraya geldigim zaman kendimi geri cekiyorum. fade away / ghosting dedikleri olay. hayatima baska birini almak ve neredeyse her seyimi onunla paylasmak, ona göre planlamak cok korkutucu geliyor

milyarlarca olasilik arasindan su andaki hayatimi yasiyorum ama baska bir hayatim olsaydi nasil olurdu sorusu bazen aklimdan hic cikmiyor. suandaki hayatimi özgürce kafama göre yasamak, hayat mottom.

insanlara yardim etmeyi cok seviyorum
  • artık tutumlu olcam diyorum. en fazla 3 gun kemer sıkıyorum. 4.gun zincirlermi kırıp paranın anasını yeşile boyuyorum. anormal derecede para harcamak gibi bi hastalığım var resmen.
  • bence en yakışıklı en zeki en komik insan sensin. seni çok çoook çoooooooooook seviyorum
  • mal gibi yürümeyi seviyorum ama gerçekten mal gibi. görseniz anlarsınız. böyle haldır huldur. sanki gitmem gereken bir yer varmış gibi aceleci, ama ulaşılacak bir yerin olmadığı belli olacak derecede amaçsız, yürüyüş yapmadığını belli edercesine değişken tempolu, eli kolu tuhaf hareket eden tekinsiz bir yürüyüş. dışarıdan görenlere bir sıkıntısı, bir rahatsızlığı var herhalde dedirtecek kadar umarsız. nesini seviyorum; zamanın ve mekanın içinde verdiği kaybolmuşluk hissini seviyorum. sanki daldan düşmüş bir yaprağım, yakınlardaki hiçbir ağaca ait değilim, rüzgar savurup duruyor. geçtiğim yerler hem dünyanın hiç görmediğim ücra köşelerine benziyor hem de uzaklaşmaktan korktuğum evimin dibine.
  • -...peki eve döndüğünde nasıl hissediyorsun?
    +bomboş.

bomboş işte. sadece eve döndüğümde hissettiğim şey bile bu iken şimdi yine gideceksin, yine, ve gideceğini her düşündüğümde metal bir el geliyor, soğuk parmaklarını göğsüme geçiriyor, göğüs kafesimin içini avuç avuç boşaltıyor sanki.
  • yıldızlı gökler ne zamandır beri dönüyor bilinmiyor fakat her dönüşünde bir şeyleri alıp götürdüğü, tam(!) olabilmek için yaşanan bu hayatta yarım kalmışlığın verdiği huzursuzluk ve bunun için gösterilen çabaların hepsi aslında sadece yarım olabilmek için gösterildiği, ne kadar biliniyor?

demem o ki, ananı sikiyim hayat.
  • aşık oldum a dostlar
  • bazı şeyler için kendimi çok üzüyorum. sonra üzüldüğüm şeylerin içinden çıkamayacağım gerçeğiyle karşı karşıya kalınca “ e madem çözümsüz intihar edeyim ne gerek var kasmaya “ diyorum. sonra da “yok be intihar edecek kadar değerli şeyler değil bunlar” diyip vazgeçiyorum.

ama sürekli bu sıkışmışlığın içindeyim. nasıl çıkacağım bilmiyorum, belki intihar etmem için güzel bir sebep çıkarsa o zaman taşlar yerine oturabilir.
20 entry daha