183761 entry daha
  • keşke istediğimiz bir kişiye 5 dakika da olsa sarılma hakkı verilse..
  • "edebiyat şunun için güzeldir; senden asırlar önce yaşamış biri, senin de içini kemiren, genellikle ifade edemediğin duyguları tarif etmiştir bir yerlerde. varlığından haberdar olmayan birinin, senin yerine sıkıntı çekmiş olduğunu görmek rahatlatır. anlarsın, yalnız değilsindir."
  • can sıkıntısından eski türk dizilerine sardım.ne varsa nostaljilerde varmış.
    (bkz: çiçek taksi) (bkz: tatlı hayat) (bkz: koçum benim) (bkz: ayrılsak da beraberiz) *
  • umutsuz yaşanmıyor.

bu yazıyı okuyan çok az kişi (ki zaten okuyan bile çok az kişidir tahminim) 3 şeyi çok iyi biliyor;

1) ekmekten, sudan, zorunlu ihtiyaçtan mahrum kalsa bile idealinden vazgeçmeyecek,

2) doğruya, güzel insana, iyilik ve adalete dua edip medet umacak ,

3) hakkıyla, hukukuyla, emeğiyle bu zamanda muradına erecek

bi'yerlerde insanlar var.

umutla, bu inanca devam ediyor (ki) azınlıklar yaşasın bir yerlerde...

nazım'ın dediği gibi,
    umutsuz yaşanmıyor.
  • allah'ım! sana karşı olan mahcubiyetim bana yeter. başkasının önünde beni mahcup etme. beni sen kaldır ki, kimseler düşüremesin.
  • b e z d i m .
  • çok özledim. o da beni tabii. ama nasıl olacak ki? o başka bir hayatta ben başka... tekrar nasıl sarılabilecez ki? yine nasıl sevdayla bakabilcez gözlerimize... mümkün mü? evet imkansız değil belki ama hiç de kolay değil...
  • yoruldum ulan harbiden yoruldum. kafamın içinde milyonlarca şeyle boğuşurken, sırf hiçbir şey yokmuş gibi görünmeyi becerebildiğim için insanların daima kıldan tüyden nem kapıp dert yanmasından, gücüm yetmediği için onların yanında olamadığımda şikayet etmelerinden, kendilerinin en ufak sorunları devasalaştırılırken benim nasıl olduğumun onların sikinde bile olmamasından yoruldum.
    beni gerçekten anlamayı bir kere bile denememiş sözde en yakınlarımın, beni hayallerinde ki insan yapma uğraşlarından yoruldum.
    samimiyetsizlikten yoruldum, anlaşılmamaktan yoruldum, şöyle özetledim hissettiklerimin belki de yalnızca binde birini:

“kafasının içinde yüzlerce sesin neticesinde sessizliğe sığınmak zorunda kalır insan, gürültüye nazaran hayli yıkıcı bir sessizliğe...”
  • arkadaşlar şu itirafları özet halinde yazın lütfen! "devamını okuyayım" ibaresini görünce tümden okuma istegimi kaybediyorum ama bir yandan da içimden iyi bir itirafı kaçırıyorum hissiyatı beliriyor. beni bu ikilemde bırakmayın lütfen. özü yazın. bütün o vıcık vıcık betimleme ve romantizm kokan cümleler içinde en önemli cümleyi arıyor gözlerim. dekoru fazla abartmadan, minimal vuruşlarla olayı özetleyin! itirafin kısa olanı makbuldür.
    devamını okuyayım...
  • ördeğimin ayağı nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde küçücük bir çizik şekilde kesilmiş ama kanaması durmayınca veterinere götürmek istedim. çevre semtlerdeki hiçbir veteriner ördekten anlamıyor; “ bu gibi egzotik hayvanlara bakamıyoruz” gibi şeyler söylediler.
    neyse internetten araştırdım ve evime 25 km uzaklıkta bir veterinere götürdüm laser tedavisi uyguladı ve birkaç antibiyotik ve vitaminlerle beni uğurladılar. enfeksiyon oluştuğu için birkaç gün riskliymiş her şey olabilir gibi bir şey söylemesiyle boğazımın düğümlenmesi bir oldu. eve gelene kadar ağlamaktan gözlerim şişti, şu anda uyuyamıyorum on dakikada bir bakıyorum yürümesinde biraz düzelme olsa da halen ayağı sıcak yani enfeksiyon devam ediyor ve ben ölmesinden çok korkuyorum. sanırım ramazan boyunca toplam ettiğim duanın birkaç katını bugün etmişimdir.

bugün şunu anladım ki ben sandığım kadar güçlü ve soğukkanlı değilmişim. bu nedenle anne olmaya da elverişli değilim; çünkü evladımın parmağı kanasa sanırım ben ondan önce hastanelik olurum ve her ikimizi de tehlikeye atabilirim bugün farkettim. bekar olmam ve bu yaştan sonra çocuk yapamayacağım öngörüsüyle koruyucu aile olmayı planlarken başıma gelen bu olay sonrasında inanılmaz üzgünüm ve ne yapacağımı bilmiyorum..
63 entry daha