230855 entry daha
  • şimdiii vakti zamanında aldatıp giden eski sevgili akabinde birkaç yıl içinde evlendi ve yine birkaç yıl evli kalıp boşandı. şimdilerde bana gelip beni unutamadığını tekrar denemek istediğini söyledi. beynim uyuştu, içim bi tuhaf, nasıl hissettim biliyor musunuz?

küflenmesin diye buzluğa atılan ekmek gibi. vazgeçilmiş ama dar günde iş görür gibi. galiba benden ekmek makarnası yapacak.
  • saçımı planlı kestirmiyorum. ne zaman aklıma esse o zaman kestiriyorum. 20 yıldır aynı berbere gidiyorum. son birkaç senedir randevu almak için sabahın beşinde kalkıp berberime mesaj atıyorum. adam dokuz gibi uyanıp “tamam abi” diye karşılık veriyor. o saatte mesaj attığımı görünce muhtemelen beni delinin birinin siktiğini düşünüyor. aslında ne iyi olurdu ha...
  • şöyle 5 dairem falan olsa sadece onun kirasıyla yaşasam istiyorum.
  • sonra yavaş yavaş mantığım değişti. hatta dünyaya bakışım, eşyayı görüşüm, insanları anlayışım değişti. vâkıa bunlar bir günde olmadı.hatta çok güçlükle ve adım adım oldu.hatta çok defa bana rağmen oldu.fakat oldu.

ahmet hamdi tanpınar
  • kalbime dozerle giren biri var. yıkıyor kayalıkları yerine park bahçe yapıcakmış.
  • kaybetmekten korktuğum her şeyi özgür bıraktım.
  • benim için artık ülkeyi terk edene kadar susma vakti.
  • ben ölüyorum, her geçen gün yok oluyorum.
    içimde yaşattığım o sevgisiz kız çocuğuna bile yetemiyorum.
    ben çok mutlu olacağım demiştim, kendime bile yalancı çıktım.
    içimdeki zehri akıtabildiğim bir tek burası var, arkadaşlarım dinlemiyor, aile denen şey zaten yok.
    bir gün bitecek her şey, hiç acı çekmeyeceğim.
  • suskunluk , kısır muhabbetlerden çok daha iyi
    kitaplarla ve doğa ile dost olabilirsem o makus talihi alt edeceğim.
  • artık içten sevdiğim bir manitam olsun istiyorum be.
49 entry daha

hesabın var mı? giriş yap