şükela:  tümü | bugün
112409 entry daha
  • entry'ye başıma bir şey gelmeyecekse diye başlayıp fikirlerini beyan eden yazarların başlarına, fikirleri cidden saçma sapansa, dedikleri şey sike sürülecek bi şey barındırmıyorsa aslında ufak da olsa bir şey geliyor;

üşenmiyorum, anında engelliyorum
  • şunu paylaşacak başlık bulamadım.

çok güldüm ya.
  • "niye eksiliyorsunuz lan?" diye soranlar görüyorum. kaç yıldır şuradayım, bir entrynin kaç favori aldığı harici herhangi bir istatistiğine nasıl bakılacağını bile bilmiyorum. "son oylananlar" kısmına bakıyorum birkaç entry'm var ama pozitif mi negatif mi oylanmış anlamıyorum. sanırım geri zekalıyım.
  • son bir senedir kendimi aşırı yalnız hissediyorum. (yaş 27)

bir sene öncesine kadar, gayet eğlenceli, genel olarak hiç bir şeyi takmayan, mutlu olabilen bir insandım.

çevremde çok fazla olmasa da arkadaşlarım var ve beni sevdiklerine inanmama rağmen yalnızım. zaman geçireyim diye onlarla buluşuyorum ama masada otururken o kahkahaların içinde hep yalnızım. içimden konuşmak gelmiyor.

başta uzun süredir bir sevgilim olmadığı için oluyor sandım. kısa süreli, bir an önce bir sonuca bağlamak için hamle yaptığım ama başarılı olamadığım platonik bir 'aşk' denedim. son 2 ayım onu oldurmaya çalışmakla geçti, ancak olmadı. olmayınca fark ettim ki sebep bu değilmiş.

dedim uzun süredir istanbul'dan uzaklaşmıyorum. 1 hafta bir yerlere gideyim. atladım arabama yanıma 3 kuzenimi aldım ve 1 hafta karadeniz turuna çıktım. bir sürü il gezdim, kafamı dağıttım. ancak geri döndüğümde çok geçmeden aynı hisse kapıldım.

yönetici olarak bulunduğum işimde her gün işin doğası gereği onlarca insanla diyalog halinde olmama rağmen; hiçbir şey bana yalnızlığımı unutturmuyor. işimden zevk almamaya başladım.

bu kadar çok şey denememe rağmen, bu 'hastalığa' bir çare bulamamak kafamı çok meşgul ediyor. çıkar bir yol bulamıyorum.

öyle işte...
  • çalışmayı sevmeyip yaptığım işi seviyorum. inanılmaz çelişkiler içerisindeyim bu konuda. iş hayatı, kurumsal hayat hiç bana göre değil ama beni canlı tutan tek şey de işim. sanırım sevmediğim şey zorunluluklar ve maaşlı çalışan olmak. daha özgür yapbilsem şu işi belki de mutlu olacağım. işimi severek yaptığım için mi iyi yapıyorum yoksa iyi yaptığım için mi seviyorum? o da ayrı bir muallak.
  • eskiden, daha iyi bir hayat yaşamak için hırs ve sabırla geçtiğim yollardan bugün tekrar geçince; eskiden daha iyi bir hayat olarak hayal ettiğim, nitelendirdiğim hayata şu anda sahip olduğumu farkettim. bu da benim içimdeki o eski hırsın kaybolmuş olduğunu görmemi sağladı.

o yüzdendir ki bir süredir yaşadığım hayattan memnunum. potansiyelimin çok altında bir iş yapıyorum ama günümüz şartlarında fena değil denecek bir para kazanıyorum. kendimi daha fazla başarı için resmen zorluyorum. ben çocukken ailemin fakir olduğunu bilmiyordum, daha doğrusu kabul etmiyordum. herkesin 3 aşağı 5 yukarı aynı hayatı yaşadığını düşünüyordum. şimdi farkediyorum çocukken biz çok fakirmişiz lan. hayalini kurabildiğim yaşam fakirliğin bir üstü sadece, yani orta sınıf.

geçenlerde bu durumu anlatan bir entry vardı, bulursam editlerim. fakir bir aileden gelmiş biri yüksek bir ihtimalle orta sınıf olur, orta sınıf birinin çocuğunun ise zengin olma ihtimali daha fazladır diye bir yazıydı. ne kadar doğruymuş.
  • işten erken çıkmak için 2 saattir bahane düşünüyorum. işten çıkıp tek başıma bir yerde oturup hiçbir şey düşünmeden sıcak çikolata içmek istiyorum.

deniz görmek istiyorum.

işten kaçmak istiyorum.
  • aralik ayi icerisinde bir yerlere, uzaklara gitmek istiyorum 5-6 gunlugune. ama nereye gidecegimi bilmiyorum. lan insan nereye gidecegini bilmez mi, bilmiyormus.

yer, mesafe fark etmiyor, uzak doguda ya da afrikada bir yerler istiyorum. ben boyle kararsizlik gormedim. tavsiyesi olan varsa memnuniyetle beklerim.

derdimi sikeyim.
  • içim parca parca lan sozluk. naim gitti. resmen öldü. belki 10 sene vardir; " senin naim var ya, ust uste shot atiyo. karacigeri yemis belli, zaten yaglanmis da, rengi gitmis. cok yasamaz" diyene sktir lan cekmistim.

nedeni, nicini muamma amk.

sozluk cok uzgunum lan. içim yaniyo resmen. o benim ilk askimdi. onun yuzunden ben ders calisamadim yeri geldi. o sahil kasabasinda iskele meydaninda keyiften moonwalk yaptim arkadaslarimi ayartip.

sözlük!!!! beni teselli et lan allahsiz.

nur icinde yatsin.
  • on yıl sonra ne olacağını bilmek isterdim.
103 entry daha