şükela:  tümü | bugün
106653 entry daha
  • çok aç yattığım gecelerde uyuyamam ben. bu genel bi durum insanlar için ama benim biraz farklı açıkçası. bi süre sonra açlıktan ağlamaya başlıyorum. çocukluğumdan beri böyle. 27 yaşındayım hala böyle.
  • ismi muhammed olan ve kimlikte de bu şekilde yazan bi arkadaşın sosyal platformlarda ismini "mehmet" olarak yazması beni çıldırtıyor. neden amk neden?
  • her gece istisnasız her gece ekşi itiraf gündemde ilk sayfada oluyor. ılginç gerçekten ilginç.
  • kafama s.çayım sözlük! 9 saatlik yolculuğa başladım ama biletini aldığım firmanın koltuk düzenini anlatmam için kelimeler kifayetsiz kalıyor. sözde rahat hat, 2+1, ama ön koltuktaki arkadaş resmen kucağımda yatıyor. az daha zorlasalar sıfır koltuk arası mesafe ile 4-5 sıra daha yolcu alabilirlerdi bence.

sırf arkadaş 1 saat daha fazla uyusun diye bu firmayı tercih etmek zorunda kaldım. normalde şikayet eden bir insan değilimdir ama böyle bir daralma bunalma yok. sadece bu yolculuk nasıl biter onu merak ediyorum. bilin bakalım hangi firma?... evet bildiniz!
  • gösterdiğim ölçüde saygı görmek istiyorum, bir fazlasında gözüm yok.
  • 2-3 aydır kafamı kurcalayan bir durum vardı. pek kafaya takan, dert edinen bir insan değilim ama bana zarar veremeyen babamın, sırf beni üzmek adına annemle uğraşması sonucu epey bir sıkılmaya başlamıştım.

önceden babamın küçük oyunlarına iştirak edip, onu alt etmeyi seviyordum ama artık o eski zevki alamamaya başladığımdan beri, onu kendi haline bırakmaya karar vermiştim. o da farkında olacak ki, canımı annemle yakmaya çalıştı ve başarılı da oldu. adli bir süreç yaşadık.

uzun zamandır oyunlarına katılmadığım babama, bu sefer ben de oyunun içindeyim demek istedim. lakin hayatımın son bir senesi benim için pek bir verimli geçmedi. göt-göbek almış başını gitmiş, bilgisayar yüzünden duruş bozukluğu oluşmuş, kendime vermem gereken önemi veremediğimi anladım... hepsi benim tercihim de olsa, hepsini şu an olsa yeniden yapacak da olsam, verimsiz bir yıl geçirdiğim gerçeğini değiştirmiyordu bu.

ben babamın karşısına böyle çıkmayacaktım çünkü beni görmek istediği halim tam olarak da buydu. koştum, yüzdüm, ağırlık kaldırdım... çok bırakmak istedim, çok sıkıldım ama yılmayacaktım. hatta öküz gibi ağrılarla da kalksam, şu an sağ kolum sırf bu yüzden kas zedelenmesi de geçirse, düne kadar da buna devam ettim.

bu esnada bir avukatla tanıştım. öyle damdan düşer gibi, pat diye alakasız bir yerden, sözlükten çıktı karşıma. üstün körü davayı anlattım ona, çözülmeyecek dert değil, sikinti yok dedi. hayatımda gördüğüm en kötü random gülüşlü bu avukata güvenmek istedim. öyle bir random gülüş ki bu, anaskns gibi ha sövdü-ha sövecek. belki de sövüyordu gerçekten, bilemiyorum. :)

bu avukat arkadaşın direktifiyle savunmamızı yazdık ve onun yöntemiyle oyuna dahil olduk. ilk celsede bu iş bitecek, merak etme dedi. ben çok merak ediyordum oysa. mahkeme günü dündü ve ben de olmak istediğim gibi dimdik annemin yanındaydım.

velhasıl dediği gibi oldu ve ilk celsede istediğimizi aldık. babam, bu beklemediği karar karşısında tam da görmek istediğim gibi duruyordu. bu duruşunu özlediğimi inkar edemem ama aylardır yaptığım hiçbir şeyin karşılıksız kalmaması beni daha çok sevindirdi.

teşekkür etmeyi pek beceremediğim için konuyu çok uzattım. teşekkür ederim avukat! ben şu an gerçek bir tatili, sen ise çikolatalı keki hak ettin. anaskns!

https://www.youtube.com/watch?v=iumq1njhsqy
  • kendime nasıl mutlu olacaksın diye sormaktan ve cevabını asla bulamamaktan yoruldum. 5 seçenekten birini karalamak kadar kolay olmuyor ama yanlışlar doğruları hep götürüyor.
  • bugüne kadar kimden hoşlandıysam ya antepli ya hataylı çıktı. vizyonumu seveyim.
  • şimdiye kadar hayatımda "sikerler artık, ne olacaksa olsun" şeklinde aldığım kararların hepsinden pişman oldum. girdigim çıkmazlardan hep en kötüsünü seçtim.
    yine benzer bir çıkmazın içindeyim ve tahmin edin, dilimin ucunda hangi kelimeler var?
  • sabah görünce kızarsın belki. saat 03:09 ve ben uyumadım halen.
100 entry daha