şükela:  tümü | bugün
108915 entry daha
  • bir blog kurmak istiyorum ama medium ile wordpress arasında kaldım, ne iş yaparsam yapayım bu ikilem kafamda dönüyor. birkaç kişiden fikir aldım ama hala emin değilim. yok mudur bu işin bir uzmanı?
  • kimsesizlikten ölmem de sensizlikten ölürüm..
    sensiz olmaz...
  • ölmek üzereyim.
  • bir rüya insanı ne kadar etkileyebilir ki?

güne güzel başlamasını sağlayacak kadar..
  • hayatım boyunca, baskın ve baskın olmaya çalışan insanlarla sorun yaşadım. benim yapıma uymuyor. otoriter kişiliklerle sorunum var. bu dünyanın genelinde iki tip insan var. baskın insanlar ve onlara boyun eğenler. bir de azınlıkta olan bir kesim var. onlar ne baskın insanlar gibi bir şey ispatlama peşindedir. ne de kendilerini diğer insanlardan üstün görürler. boyun eğenlerdense hiç değillerdir. ben onlardan biriyim ve böyle kalmaya çalışıyorum. keşke bu insanların sayısı daha da fazla olsaydı. dünya daha adil ve yaşanılabilir bir yer olurdu.
  • hadi bakalım lütfiye bu sefer biraz azimli ol evladım, güç içinde!
  • ölüm gördüm rüyamda.
    küçük bir çocuk ölmüştü. ben uyuyormuşum. beni uyandırıyorlar. çocuğu görüyorum. tanımadığım insanlar var. ağlıyorlar.

annemden önce de benzer bir rüya görmüştüm. kimse anlam verememişti evde. sonradan anladık.
    şimdi anlıyorum.
  • bir death note'a sahip olmak istiyorum.

bu gercek olamayacagi icinse kendime bir "guvenli bolge" yaratip oradan cikmadan, baska insan gormeden yasamak istiyorum. okul, isyeri, yasadigin semt, yedigin restoran vs. hepsini bir sekilde kafana gore secebiliyorsun. ama en basitinden bunlar arasinda ulasim saglarken bile yuzlerce cirkin insanla muhatap olmak zorunda kaliyorsun (buradaki cirkinlik ruhun ve karakterin curumuslugu olarak kullanilmistir.)
    cileden cikmadan, biriyle kavga etmeden bir gun bile gecirilmiyor lanet ulkede. herkes hak ihlali yapmayi kendine hak goruyor. densizlik diz boyu. kimse ozur dilemeyi bilmiyor. zaten kimse sucu kendinde aramiyor. sinyalsiz uzerinize kiran aracin kafasiz surucusu kendini savunuyor.

size de, size bu yuzsuzlugu, bu saygisizligi, bu adaletsizligi bahşedenlere de... ne gunlere kaldik.
  • dün doktara gittim. muayene oldum ardından doktorum tedavimin nasıl olacağını anlattıktan sonra teşekkür etti. şaşırdım. sebebini sonradan öğrendim. doktorun benim için nazik, efendi ve bilgili bir hasta olduğumu söylemiş. iki gündür daha gururlu ve az ağrı çeken birisiyim. sanki öğretmen defterime kırmızı kalemle aferin yazmış gibi hissediyorum.
  • bilimin dogmayla cok enteresan bir celismesi gecenlerde kafama dank etti. biliyorsunuz bu dinci yalaka tayfayi en cok palazlandiran sektor insaat. artik insaat yaptirirken de ciddi zemin etudu ve raporlama calismalari gerekmekte. simdi dinin geregi dunyanin yasinin 10.000 yil civari olduguna inaniyorsun, adem ve havva kankalar var, hatta belki dunya duz di mi kanka

ama yagli balli oyunlarla uzerine cokup imar plani degisiklikleri ile emsalleri ve yukseklikleri ile oynadigin ve her m2sinden para basacagin proje ile ilgili etud yaptiriyorsun orada sana diyor ki mesela atiyorum "istanbulun trakya kesimi tabanda paleozoik zamaninin karbonifer devrinde ve bunun da alt karbonifer devresinde (yaklasik 350 milyon yil) denizel ortamda olusmus grovak bir temelden olusur...karbonifer sonu ortam tektonik hareketlerle karaya donusmus ve karasal durumu yaklasik 230 milyon yil surmustur ve eosen baslarinda yeniden denizel duruma donusmustur. "

o zaman boyle anana sovmusler gibi olmuyor musun kanka? hep bunu sormak isterim ama soramam. "amuga godugumun ateizleri, ben gabul etmiyorum bunlari, icine tukururum boyle bilimin" mi diyorsun yoksa " yavrum alin bu etudu buna gore geoteknik calismalari ve statik projelendirmeyi baslatin da gelsin paralar" mi diyorsun. ne diyorsun?
73 entry daha