şükela:  tümü | bugün
99665 entry daha
  • şu anda sanki bir hayal aleminde yaşıyorum. 19 ocak gecesi başladı herşey. askerliğimin son günü, terhis olacağım. son gece olduğu için uyku tutmadı. dolanıyorum ortalarda. sonra bir an da bütün askeriye ayakta. aylarca aynı koğuşu paylaştığım bir arkadaşımız intihar etti. şükür geç olmadan kurtardılar onu. o şokla birlikte sabahın nasıl olduğunu anlamadım bile. daha sonra çıktık yola, döndük yuvamıza. daha o şoku atlamadan dedemin yoğun bakımda olduğunu öğrendim. koştur koştur yanına gittim. son bir de fa görmek umuduyla. yetiştim ona, ellerine sarıldım, öptüm son bir kez. ama o hiç tepki vermiyordu. ve bir gün sonra geldi acı haberi. öldü dediler, yok artık. bir parçam kopup gitti yüreğimden, burnumdan boşalan kanlar ile. o andan sonra tek hatırladığım mezarına attığım toprak. dediler ki, çok dillendi. sizi bekledi hep. bekledi, görmedi belki geldiğimi ama inanıyorum ki hissetti. sonra, son vedasını etti. şimdi herşey bir şaka gibi, sanki bir hayal. ama sen hep yanımda olacaksın biliyorum. anılarınla, gülüşlerinle, sevmelerinle anacağım seni...
  • artık sürekli dilimde 1 cümle var. ne zaman boş kalsam tuvalete giderken. boş tek kaldığımda otururken kalkarken söylediğim şey.
    -yoruldum amına koyim.
    harbiden yoruldum ya.
    işten yoruldum,çevremden yoruldum ,evlilikten bile yoruluyorum.
    karımı çok seviyorum hemde dünya kadar.
    üzüyorum onu da bazen bu beni hep mahvediyor. bazen çok sinirlendiriyor ama günahı yok garibimin.
    boğuluyorum. çok şükür aç açıkta değilim buna bile şükretmek gerek. ancak beni artık hakikaten yoruyorlar. iş hayatı gerçekten zor. sorumluluk sahibi olmak zor. günde 100 defa bi insana sorumu sorulur. ya arkadaş harbi çıldırtacaklar insanı. ama kalbimi temiz tutmaya çalışıyorum yine de.
    kötü olmaktan korkuyorum ya. insanı zorla vicdansız yapıyor bu düzen.
    biraz yalnız başıma biyerlere gitmeye kendimle yüzleşmeye ihtiyacım var.
    istanbula gidicem pazartesi günü . üniversiteden arkadaşlara dedim.
    olum hepiniz çalışıyosunuz evde oluruz akşamları. benim biraz tek başıma kalmaya ihtiyacım var. hakkaten yoruldum artık.
  • ben senden korkuyorum denilerek arkadaşlık bitirilir mi sözlük ya? 8 senedir içimde yara oldu bu. üzerinden o kadar zaman geçmiş neden hala kafama takıyorsam bunu. ara ara oluyor ama. yapacak bir şey yok.
  • yüzünü en son göreceğim günü iple çektiğim insanlar var. bu tiplere fazladan söylediğim her kelimenin hesabını yapıyorum. böyle de kötü bir insanım.
  • entry yollamaya çalıştığımda ekşi sözlüğün kitlenmesi nedir ya, kırk yılda bir melankoli/depresif takılayım dedim * sinir harbine dönüştü.
  • hayat çok güzel ve bilinmeyen yeniliklere açık değişik bir gökyüzü gibi. duygular renk olsun mesela, sevgi güneş.
    rengarenk gök kuşağı ve geç okuduğum bir şiirde her işin başında sevgi diyor şair de,
    'gözlerin yağmurdan sonra yaprakların yeşili
    bi de başını çeviriyorsun ki
    yanında ben varım...'
  • düşüncelerimin hep karardığı bir nokta var, benim için o nokta aslında en aydınlık yer.
    herkesi, herşeyi affettim.
  • "hayatımda başka biri var, onu seviyorum, çok seviyorum" yazdığından beri bile umudum bitmiyor, ayrılmanızı bekliyorum ya yazıklar olsun bana.
  • çok yakın arkadaşımla aslında çok da yakın değilim galiba. çünkü kendimi her zaman onun hayatını, onun işini, onun aşkını, onun hayallerini dinlerken buluyorum. ben ise ne acımı, ne öfkemi, ne üzüntümü, ne de sevincimi anlatıyorum. sormuyor da.
  • büyüyünce ne olacaksın diye sormuşlardı da çöpçü demiştim. yolun yarısına geldim çöpçü bile olamadım. sanırım kapatıp gitme vakti geldi benim için.
106 entry daha