139872 entry daha
  • sabahları evden çıktıktan sonra pantolon/alt giyim giyip giymediğini kontrol bir ben yokumdur inşallah. tek başıma delirmek eğlenceli değil.*
  • pazartesilerden nefret ediyorum.
  • yürek yedim galiba aq #85752286
  • en ufak problemde intihar edeceğini söyleyen saçma bir nesil var ve ben hepsine sinir oluyorum. bir insanın hayatında son vermesi çok zor bir şeydir. içinde yaşama içgüdüsü var bir kere. minicik bir problemde intihar etmeyi düşünecek bir seviyedeyseniz eğer, gerçekten psikolojik bir probleminiz var demektir. o yüzden acilen psikiyatriste gitmenizi öneriyorum. gelip burda ağlamak çözüm değil.

halbuki biz çocukluğumuzda, gençliğimizde hiç böyle değildik. hala da bir çikolata ile mutlu olabilen bir nesiliz. hayatta yaşadığınız şeylerin hep olumsuz tarafını görmeyin. yediğiniz yemeğin, içtiğiniz suyun değerini bilin hala sağlığınız varken ve kimseye muhtaç değilken. öyle saatlerce bilgisayar, tablet ve telefon başında takılıp kalmayın. gidin çıkın dolaşın. aldığınız nefesin değerini bilin.
  • yorgunum.
    yorgun hissediyorum.
    ve hıyar gibi. dilim dilim doğrasalar beni, yoğurda katsalar, ne güzel cacık olurum ama..
    da, işte, yorgunum. cebimdeki sigarayı çıkarıp yakamayacak kadar yorgunum. bir kuşun ötüşünü dinleyemeyecek kadar yorgunum. bu koltuktan kalkıp şu kanepeye uzanamayacak kadar yorgunum.
    yazdıklarımdan çoğunu düşünüyorum ama hepsini anlatamayacağım kadar yorgunum. sonsuz bir uykuya yatsam, o uykumda düşler görsem, o düşlerde mutlu olsam, o mutluluklarım hiç bitmese?
    olmuyor mu?
    uyanır gibi olsa ya hayatım? öyle değişse ya? bir düşten kalkar gibi, çekip gitsem? ardımda neyi, kimi bıraktığımı umursamadan; yepyeni bir hayata yürüsem?
    ama şimdi evde kedim var, bırakamam ki. o bensiz yapamaz hem.
    yani ne zaman bir değişime yeltensem, o an illa ki beni bu değişimden vazgeçirecek düşünceler geliyor aklıma. kaçayım derken, prangaları bir bir vuruyorum ayaklarıma.
    neden?
    neden sürekli sarılmak zorundayım ben buz gibi yalnızlığa? niye düzeltemiyorum yaptığım hataları? neden dokunamıyorum sıcacık hayatlara?
    cevap?
    cevap yok..
  • hayat hepimizi birer anti kahramana dönüştürdü.
  • ara tatilde memlekete geldim. açtık fbtv'yi pederle fener'in eski maçlarını izliyoruz. gözlerimiz yaşarıyor ya hu. vay be, ne oldum dememeli ne olacağım demeli.

dipnot: peder ile benim tevellüt eskidir.
  • yılbaşı hediyeleşmesi kapsamında söz verip (henüz) yerine getirmediğim şeylerin mahcubiyetini yaşıyorum; bu ay sonuna doğru hepsini halletmeye çalışacağım (:
  • huzurun doruklarindayim. ılk defa bunu hissediyorum. hersey olmasini istedigim gibi. mutsuz oldugumda bu yaziyi okuyp bu ani yasamak icin yaziyorum. allahim sukurler olsun. en kotu zamanlarim boyle olsun.
  • gurbet ellere ilk geldiğimde en çok canımı sıkan şey telefon konuşması yaparken çok zorlanmış olmamdı. sanki telefonla konuşurken bütün ingilizce becerilerimi yitiriyor gibiydim.

son zamanlarda gerek arkadaşlarımla konuşmak için gerek banka ile irtibata geçmek için gerekse de hastaneden randevu almak için vs. epey telefon konuşması yapmam gerekti. gayet iyi şekilde anlıyorum artık her şeyi. hiç zorlanmıyorum.

practice makes perfect.
92 entry daha