şükela:  tümü | bugün
101610 entry daha
  • akıl danışmam lazım, toplayamıyorum kafamı. insanlara sorduğumda verecekleri cevabı da az çok tahmin ediyorum. kendi bildiğimi okumaktan ilk kez çekiniyorum. neyse bunu da zamana bırakayım bari...
  • sabah alarm çalar çalmaz uyanmam yataktan fırlamam lazım. bunun için geçerli taktik verebilecek herkese benden bi bira..
  • sadece 100 metre ötemde uyuyor, gülüyor, eğleniyor ama birbirimize o kadar uzağız ki.

o kadar çok özledim ki.

söyleyemiyorum.
  • bu gece, uyandım yine benim kadim dostum olan kâbuslarla. sağıma baktım, seni bulamayınca oturdum, için rahatlayana kadar ağladım. kırmızı loş gece lambasının ışığının vurduğu duvarda gölgen vardı. saçlarını okşadım ve gözlerine bakıp veda mektubunu kaleme aldım. kışın bahara döndüğü, cemrelerin kendini boşluğa bıraktığı zamanlardır. sen, hiç beklemediğim bir anda düşmüştün yüreğime bir cemre misali. savunmasızdım ve muhtaçtım. bahar geldi zannettim ömrüme. oysa sağların başında karlar vardı ve ağaçlar henüz çıplaktı. dallarında tomurcuklardan eser yokken, benim içimdeki ağaçlar çoktan meyveye durmuştu. kopardılar ve yerlere attılar olgunlaşmasını beklemeden. bir sabah, sen uyurken veda ettim sana.

yağmur henüz başlamıştı saçlarıma dokunmaya. saadet dolu hayallerin ardından yakışmadı bu trajedi. fakat bu ayrılık her ne kadar kordan bir deniz olup yaksa da benliğimi, büyümemiz için zaruriydi. şimdi, sahipsiz bir kedi yavrusu misali hayata tutunmaya çalışıyoruz. aramızda dağlar, okyanuslar ve saat farkları var. sen ellerinle bir altın tepsi içinde bana aşkı sunarken, arkada tuttuğum ellerim bomboştu. sana layık bir şey aradım ama bulamadım. sonra, bir kutu yaptım ellerimle. içine yüreğimin aşk dolu parçasını, sana dair zihnimde biriktirdiğim güzel sözleri ve bir de ayna koydum. kilidini kapattım ve anahtarını umutsuzluk denizime attım. sandığı da bir serçenin kanatlarına yükleyip sana yolladım. çok üzgünüm sevdiğim; bu aşkı sahipsiz bıraktım ve bir trajedi yaptım.
  • insanlara ve düzene duyduğum yoğun öfkeyle pek uzun yaşayabileceğimi sanmıyorum. zaten çok da niyetim yok.
  • ilk defa böyle bir şey yapacağım. tanrı beni affetsin.

bu entry'yi okuyan badi'lerime, hayırsever vatandaşlara sesleniyorum. yaklaşık 500 lira, hesabını veremeyeceğim bir borcum var ve cebimde 100 lira var. 400 liraya ihtiyacım var. borç, borçla kapatılmaz ama; bu paraya da ihtiyacım var. 50-100, bana borç verecek insan arıyorum.

itiraf: işte bu. bu entry'yi de muhtemelen bugün yarın silerim. bu utancı uzun süre burada taşıyamam.
  • beni kendi aralarına alıp daha iyi ezecekler sözde. ama canlarım ben merdivenden çıkarken sola dönüyorum, sağa değil!
  • iki üç ayda bir kısmetim açılıyor sözlük.. ama sanırım sosyal medyada çok yüzeysel bir insan imajı çiziyorum. bazıları için "umarım sohbeti iyidir" diye düşünmeme kalmadan emekli memur sohbeti yapıp olaysız dağılıyoruz.

demek ki benim olayım bu ülkede değil. hadi ben gideyim o zaman.
  • hiç kimseyi yalan söylediğini anlayacak kadar iyi tanımak istemiyorum.
  • tam depresyona giriciim, bi gülme geliyo.
89 entry daha