şükela:  tümü | bugün
118486 entry daha
 • (bkz: ne isaya ne musaya yaranabilmek)
  hindularla zaten iyi degiliz.
  umudumuz, budistler.
  (bkz: ay hadi insallah)

  mukremin citirin bir sozu ile gunu bitirelim.
  "allahim orda ne kadar sabir varsa hepsini gonder zira burda ihtiyacim olacak ".
 • antalya sydney...
 • aşık oldum
 • şırdandan nefret ediyorum. onu yiyenden de...
 • nefret doluyum sözlük. bazen burnumdan verdiğim nefesin dünyayı ikiye ayırarak ilerlediğini düşünüyorum. ne ara böyle oldum neye kime kızdın bilmiyorum zaten elle tutulur bsy de yok. ama her an en ufak değişikliğe bile sinirim bozulup kin duyabilirim. hangi ara bu kadar kötü biri oldum bilmiyorum. çok doluyum. duygusal olarak da değil. içimde bsyler birikmiş ama ne olduğunu bilmiyorum. her şeye sinirliyim ama neye bilmeden. tek bildiğim dünyada en çok kendime sinirliyim öfkeliyim kin besliyorum. nedenini bilmeden.
 • zırhının onu koruyamadığı bir tane yarası vardı, derin ve büyük. fakat verdiği acıyı anlatmak imkansızdı. unutmayın, sessizlik acı duyulmadığı anlamına gelmez.
  sessizlik, büyük yaraların eseridir.
 • ne zaman oldu bilmiyorum.
  buraya nasıl geldiğimle ilgili en ufak bir fikrim yok.
  zincirin bazı halkaları, filmin bazı kareleri eksik sanki.
  büyük acılarımı da büyük anılarımı da silmiş sanki hafızam.

  bir de şeyi bilmiyorum:
  kaybetmekten korkmayacak biri olmak mı daha zor yoksa kaybedecek bir şeyinin olmaması mı?
 • bugün kantinden birşeyler alıp 20 lira verdim. para üstü olarak 10 lira ve bir kaç bozukluk verdi. bozuklukları alıp cebime atmisim ama 10 lirayi almayı unutmuşum. bunu da 6-7 saat sonra fark ettim. gözüme uyku gitmiyor amk gitti 10 lira.
 • lisedeyken hayattaki en zor şeyin üniversiteye girmek olduğunu düşünüyordum. niketim 3. yılımda girebildim. üniversitedeyken hayattaki en zor şeyin okulu bitirmek olduğunu düşünüyordum. bu okul bitmez lan derdim ama iyi sayılabilecek bir ortalamayla bitirdim. işsizlik, parasızlık hepsinden daha zormuş. şimdi dönüp bakıyorum arkama, ygs, lys, vizeler, finaller, sunumlar, ders çalışmalar; çocuk değil bebek oyuncağıymış.

  okul, askerlik, iş, evlilik, çocuk. sanırım bir sonraki aşamaya geçince önceki aşama çok kolay geliyor. ben direkt, karım ve çocuklarımla pazar günü avm'de gezdiğim aşamaya atlamak istiyorum.

  abartısız söylüyorum suriyelilerin keyfi, rahatı benden çok. hepsinin kolunda sevgilisi, sxx plakalı arabaları, işleri var. ben de günde 5 saat dizi, 5 saat maç izliyorum. 3'e 4'e kadar oturup, 1'e, 2'ye kadar yatıyorum. uyku düzenim de yemek düzenim de eğitim sistemimiz gibi oldu. borçlarım da türkiye'nin dış borcu gibi sürekli artıyor.

  askere mi gitsem bedelli mi beklesem tereddütü yaşıyorum. askere gidersem bana en az 1 yıl kaybettirir. gitmeyip iş bulsam, düzeni kursam sonra askerlik cart diye karşıma çıkacak. bedelli çıksa bile param olur mu olmaz mı, yaşım tutar mı tutmaz mı onu da bilmiyorum.

  beğendiğim, bana uygun olan kıza yürüyüp, okulu harika bir finalle bitireyim dedim. olmadı. hulk tarafından yerden yere vurulan loki gibi kaldım.

  iş başvuruları yapıyorum, haberler gönderiyorum. önemli olan tecrübe kazanmak diye standartlarımdan taviz veriyorum yine olmuyor. tamam gel başla diyenler, eleman değil köle istiyorlar. diğerleri de biz, sizi ararız diyorlar. hakan altun gibi telefonun başında çaresiz bekliyorum.
 • bugün benim doğum günüm. belki de geri dönülmez bir şekilde kalbini kırdığım kişi sayesinde en mutlu doğum günüm oldu. bugün bilerek mesaj attım ona tartıştık biraz bilerek engelledim hatta hani yazmazsa kendimi avutabilmek için. sonra saçma bir yanlış anlaşılma oldu ve o yanlış anlaşılma sayesinde bir kaç saat de olsa normal konuşabildik. kavga etmeden geyik yaptık. ve ben o muhabbeti uzattıkça uzattım. saat 00.00 olsun diye bekledim, belki doğum günün kutlu olsun yazar diye bekledim. yazdı. sonrasında kırılmışlığının getirdiği öfkeyle bana laf vursa da yazdı. o üç kelime beni doğumgünümde dünyanın en mutlu insanı yaptı. çok seviyorum sözlük. çok hata yaptım ama köpek gibi seviyorum. bir şansımız daha olsa keşke.
88 entry daha