36675 entry daha
  • bu gün fark ettiğim bir şey.
    öyle bir şey ki
    bir daha asla o duyguyu yaşayamayacağım.
    bir daha asla öyle umut etmeyeceğim.
    bir daha öyle bakamayacağım
    işte öyle bir şey.
  • doğum günüme hastane odasında refakatçi olarak giriyorum. 2048 oynamaktan beynim eridi. durup durup kendi kendime ağlıyorum sessiz. acayip yalnız hissediyorum ama hiç 28 yaşında hissetmiyorum.
  • hiç dersine girmediğim ve çalışmadığım muhasebenin vizesinden 0 aldım. bildiğin 0 (sıfır). hala içimde o dersi geçebileceğime dair çok büyük bir umut var. deli gibi çalışıp geçeceğim çok kararlıyım.

yalnız şu da bir gerçek vize çok kolaydı ve hoca finalde zor soracağını söyledi. olsun geçeceğim ben inanıyorum.

edit: büt ile geçtim. sözümü tuttum. hem de tam hedeflediğim notu aldım sınavdan. bir şeyin olacağına inanmak gerçekten istemek işe yarıyor.
  • genel muhasebe isimli dersten eğitim hayatımın en düşük notunu aldım. 10, evet, on.

zaten derslere gitmemiştim hiç de çalışmamıştım. sınavın olduğu gün de sevgilimle buluşmuştum. aferin bana. finale itler gibi çalışmaya ant içtim umarım çan düşük olur (kaldı)
  • bugünlerde yine hiç birşeyin anlamı yok. kendi kafamda her bölümü efsane olan senaryolar yazıyorum. uyumadan önce de kafamda çekim yapıyorum, güzel oluyor. ne de olsa insan en çok hayal kurarken özgür.

her zaman güzel olmuyor ama. bazen hayalimde bile hayal kırıklığı yaşıyorum, uykum kaçıyor. bazen kendimi inandırma derecesine geliyorum, uyanınca yine mutsuzluk. hayır yani bu kadar mutsuz olacak ne vardı?

aslında çok da aşırı beklentilerim yok bu hayattan. çok ekstra şeyler istemiyorum ama olmayınca olmuyor. vermeyen allah vermiyor da diyebiliriz. sabırlı olmak pek iyi birşey değil sanırım. gençliğim soldu aq 80 yaşıma girdim.

kafam bomboş kalsa mesela? beyne lavman yapılsa örneğin? düşünceler, anılar aksa gitse, tertemiz olsa birden? hiç birşeyi düşünmek, kimseyle ilgilenmek zorunda kalmasam? çünkü yoruldum. şimdiden yoruldum. dinlendirecek şeylere ihtiyacım var. tabi öyle birşey varsa.

gel gelelim sabretmekten, beklemekten başka yapacak birşey de yok. zaman geçiriyorum. çok klasik değil mi? bence de. kendimi salak gibi hissediyorum. resmen hiç bir amacım yok. engellerin de amk, boşa geçen her günümün de amk. kalsın burada bu.
  • yazan herkese yazarım.
    kafam çok güzel şu an, o yüzden.
    yanlış anlaşılmasın yani.
  • sebepsiz bir umut var lan bende ve bunun biraz da patolojik olduğunu düşünüyorum. beatles' ın "i will " şarkısındaki paul mccartney gibiyim. 1968 yılında çıktığına göre bu şarkı, mccartney' de o zamanlar 25 yaşında olduğu gibi aşağı yukarı aynı yaşlara denk geldiğimiz için normaldir umarım. normaldir, normaldir.
  • şu dünyada hak ettiğini bulduğunu düşünen biri var mıdır diye merak ediyorum. gerçek kimse için mi yeterince iyi değil ?
234199 entry daha
hesabın var mı? giriş yap