78214 entry daha
  • çocuklar karne alınca aklıma geldi.

lise 2'nin sonu aldım karneyi bir baktım 8 zayıf var. zaten 10 tane ders var. resim, müzik ve spor derslerinin birinden bile kalmışım yani. oturduğum sitede bütün arkadaşlarım hepsi iyi okullardaydı ve babam onların babasıyla çok iyi arkadaştı . benim karneyi görünce babam oyacak belli. karne o zamanlar dolma kalem ile yazıldığı için arkadaş gel çamaşır suyu ile karnede ki zayıf notları düzeltelim" dedi. ( bunu diyen akıllı bıdık üniversite sınavında türkiye genelinde 399. olmuştu). "hangi birini düzeltecez olum, çamaşır suyu yetmez" dedim ama sonra denemekten zarar gelmez diye düşündüm. gittik arkadaşın evine, ev boş. tabi o zamanlar yoğun kıvamlı domestos ultra çamaşır suyu yok, ace var su gibi bişey. pamuğun ucunu hafiften çamaşır suyuna değdirmem gerekirken ben heyecandan çamaşır suyuna bandım. evet bandım. ekmeği kuru fasulyenin suyuna banar gibi bandım. sonra dört kırık notu sildim. yani babam geri kalan 4 zayıfı görünce benimle gurur duyacak. ama o kadar çok çamaşır suyu bulaştı ki karne pert oldu. resmen delindi. o şekilde babam görse bırak oymayı beni kötürüm yapıp otogarda dilendirirdi. yırttım attım karneyi. kaybettim dedim. 8 zayıf var dedim. say hangileri dedi babam. o kadar çok ki 6 tane sayabildim. diğerlerini hatırlayamadım.
  • bundan bir kac yil oncesine kadar karnabahar'i kanlibahar olarak biliyordum.
  • hayat bazen, özellikle keşkeleri sevmeyen insanlara keşke dedirtebilmek için her türlü piçliği yapabilen bir keşke makinesi gibi adeta.

ve demeyeceğim.
  • eger obur dunya varsa gider gitmez hemen sormak istedigim soru bu hayvanlar neden yaratildi bu kediler kopekler hele bu kadar masum olup o kadar aci cekmeleri nasil bir sinama oluyor bi bunu merak ediyorum.yavru bir kedinin donarak olmesi sessizce bunun ne anlami olabiliyor.
  • basitliğin açık ve duru ifadesine, sadeliğine hastayım.
    mesela:

https://www.youtube.com/watch?v=aogouqau9ti
  • yaklaşık 20 gün önce bir operasyon geçirdim. iki gecelik yatış sonrası çarşamba günü hafif sağ boşluk ağrımı doktor tarafından ameliyata bağlanarak taburcu edildim. reçete edilen aksef 500 kullanmaya başladım.

perşembe akşamı aynı hastanenin aciline aşırı sağ kasıktan başlayıp bele vuran ağrı ve ateş ile başvuru yaptım. idrarda bol lökosit, enfeksiyonu gösteren crp 92 denilerek ağrı kesici yapıldı, ciprasid 500 recete edildi, sabah servise gel denilerek eve yollandım.

cuma sabahı operasyonu yapan dr muayene oldum. sağolsun operasyona bağlı herhangi bir terslik var mı diye özel olarak ilgilenilip acil filmlerim çekildi. baktı sıkıntı yok, sondaya bağlı idrar yolu enfeksiyonu gelişmiş, denilip dahiliyeciye yolladı, crp için.
    dahiliyeci 92 crp yi duramıyorum ağrıdan antibiyotik yetersiz galiba deme rağmen önemsemedi, evdekileri kullana koy, pazartesi kan idrar verirsin dedi eve yolladı.
    cumartesiyi iyi kötü atlatıp pazar günü ağrı ateş yine acillik oldum.

pazartesi günü tekrar servise başvurdum, genel cerraha da soran doktorum yatışımı verdi. tam 4 gece hastanede yattım, desefin ıv artı flagly ıv aldım tedavi olarak, cuma sabahı 6 adet desefin 1 gr ım yazılarak taburcu oldum. pazar akşamı iğnelerim bitti ve ben salı günü daha iyiye gitmek yerine daha kötüydüm. bu merette akşam mı daha kötü oluyo bilmiyorum tekrar acile başvurdum. ağrı, ateş, bol lökosit, epitel vs.

carsamba sabahı tekrar doktora başvurdum. üroloğa yönlendirildim. genta 160 mg verdi 7 tane günde bir tane vurdur denilerek. idrar tahili verdim.

bugün günlerden cuma sağ boşluğumda yanmayla karışık bele vuran ağrım devam ediyor. ultrosonda böbreğin iyi dedi dr, idrarda bol lökosit, epitel, eritrosit devam ediyor.
    gentamı düzenli vurduruyorum, günde en az 3 litre suyumu içip iyi besleniyorum. ama iyleşme umudumu kaybettim.

allahını seven üzerime işbilir bir doktorla psikolog atıversin çünkü artık sinirlerim de bozuldu.
  • yaklaşık iki üniversite bitirdim. 20 senemi okumaya verdim. ama tek bir şeyin farkına varabildim. beni mutlu eden şey, beni güçlendirir.

misal, ben bununla mutlu oluyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=km2e0ox1jak&t=16s

bu yüzden de, insanları kendimi mutlu ettiğim şeyi yaparak mutlu etmeye çalışıyorum. hayatın, benim için en önemli anlamı bu.

(dikkat, video kanalımı ve benim koca kafamı içermektedir.)
  • korkuyorum,elim tikriyor bazen ürkme geliyor,ensemden aşağıya doğru akan bir damla ter'i hissediyorum.evet bunların bütün sebebi ekşi sözlükten oluyor.korkuyorum buraya yazmaya evt korkuyorum
  • korkuyorum,elim tikriyor bazen ürkme geliyor,ensemden aşağıya doğru akan bir damla ter'i hissediyorum.evet bunların bütün sebebi ekşi sözlükten oluyor.korkuyorum buraya yazmaya evt korkuyorum
  • korkuyorum,elim tikriyor bazen ürkme geliyor,ensemden aşağıya doğru akan bir damla ter'i hissediyorum.evet bunların bütün sebebi ekşi sözlükten oluyor.korkuyorum buraya yazmaya evt korkuyorum.
195858 entry daha
hesabın var mı? giriş yap