100770 entry daha
  • 22 yildir sürekli bir şeylere geç kaldığımi ve mütamadiyen trajikomik olaylar yaşadığımı daha önceki itirafımdan biliyorsunuzdur belki (bkz: #75839920)
    bugün bi önceki hazin tiyatro maceramdan sonra yılmayıp heveslendigim fırat tanış ve sevinç erbulak'ın oyununa geldiğimde salon çoktan dolmuş ve kapılar kapatılmıştı.
    nedense yurda geri dönmedim ve kapıda küçük bi kalabalıkla beklemeye başladım. merdivende oturabilirsem ne alâ diye düşünürken birden görevliler içeriye bi kaç kişi alacaklarini söyleyip benle beraber dört beş kisiyi protokole doğru götürdüler. ne oldugunu anlamadan kendimi protokol sırasında ve takım elbiseli pek önemli şahsiyetlerin yan koltuğunda buldum. ayip olmasin diye el sıkıştım hatta:)).
    kendimi şanslı hissettiğim nadir anlarımdan biri diye düşündüm. sonra oyun başladı. furat tanış, sevinç erbulak 3 metre önümdeler.. bu sefer bi önceki gibi yırtık eski bi koltuk deildi oturduğum. bu sefer şans bana gülmüş gibiydi..
    iyi dedim kendime.. yiterartikkk.. umarım şansım dönüyodur kimbilir...
  • öncelikle hassiktir.

yıllar önce gitara ilk başladığım sıralarda bolca dinlediğim and justice for all albümünün blackened adlı şarkısının introsunun aslında kayıttakinin tersi olarak orijinalde kaydedildiği, beğenilmeyip ters çevrildiği ve stüdyo kaydına o şekilde koyulduğunu yıllar sonra yeni öğrendim...

aha

insan bazen gerçekten hayret ediyor.
  • telefon rehberini kopyalayamadan, senkronize edemeden, öylece kalan insan modeliyim sözlük. acımız büyük.
  • herkese benden çay. şakir'e bile çay.

işsizler ordusundaki görevimi (2 dizi, 30+ film, 6 kitap) başarıyla bitirdim ve tezkeremi aldım. sabaha işbaşı yapıyorum.

25 yaşında yeni mezun işsiz ilişkisi olmayan insan tanımlamasındaki işsizi eledik şimdilik.
  • tüm gece nobetlerinden nefrettt ediyorummm
  • bugün biraz alışveriş yaptım. bir dükkana girdim bir çeket beğendim, aynı ceketin başka renklerinede baktım ama en beğendiğim o oldu , sonra farkettim ki baktığım ceket diğerlerinden daha pahalı.görevli kıza bu farkın neden olduğunu sorduğumda,elimdekinin daha fazla ilgi gördüğünü söyledi. ben de bu saçma satış politikasını protesto etmek için ucuz olanın etiketini pahalı olanla değiştirdim. kasaya gittim sorunsuz bir şekilde ceketi aldım. işte bu bir itiraftır.
  • bugün buraya alacağım notlarım var 1 nişanlım la ilk birlikte yemek yapisimiz (bence çok tatliydi romantik yemekten) 2 yemeğe 3 adet gülün eşlik etmesi ve aleyna konusunda baya kahkaha atması olmayan bı insan yaratmisim meğerse.gulun birini getirdi evden çıkarken kuruyan gullerimin arasına onu da ekledim. umarım 2018 herkese uğur getirir.
  • bazen geceleri uyuyamıyorum sözlük. kafamdan binlerce düşünce geciyor. böyle korku,heyecan hepsi birbirine karışıyor. geçen seneye kadar bu durumu kontrol edemiyordum. o kadar şiddetleniyordu ki kendimi ağlarken buluyordum. ama insanoğlu zamanla her şeye alışıyor. ara sıra böyle seyler yasasam bile artık kontrol
    altına alabiliyorum. psikolojik sıkıntılar kadar kötü bir şey yok. kimsenin yasamasını istemem.
  • üniversite hayatımın son demlerini yaşıyorum.bu zaman diliminde; sevdiğim, hayatımın merkezine aldığım, koşulsuz şartsız değer verdiğim biriyle çok rahat planlar yapıp gezip tozabilecekken, hayatıma hemen hemen kimseyi dahil edememenin pişmanlığını yaşıyorum.evet konuştuğum çok insan oldu bu süreçte ama 4 yıllık bir ilişkiden çıkmış olmanın verdiği yorgunluk ve artık hata yapma lüksünün olmadığı düşüncesi yüzünden konuştuğum insanlara karşı hep sert filtreme ile yaklaştım.çünkü yaşımdan dolayı hep 'aman bir hata daha yapmayayım yoksa nasıl kalkarım altından' diyerek korktum ve mutlu olamadım.

keşke demek istemiyorum çünkü sevemedim birini işte istediğim gibi alamadım hayatıma hep bir şeyler eksik kaldı.birini sevmek istiyorum ya doyasıya aşık olabilmek istiyorum onun için bir şeyler yapabilmek istiyorum..ama olmuyor.üstüne üstlük duygusal olarak hayatımın en yalnız dönemini yaşıyorum.kalabalıklar arasında yapayalnız gibiyim.işin içinden çıkamıyorum bir türlü olmuyor.gelir diye bekledim o şahıs.bir yerden çıkıp gelir.hep umudum vardı.ama kalmadı artık gelmeyecek biliyorum ve bu hep böyle devam edecek..
  • sadece renkler vardı.
    sonra kayboldu onlar da, biz nefes alamadan..
173148 entry daha
hesabın var mı? giriş yap