138781 entry daha
  • bunca yıl yanlış yaptığım ne varsa yapmayacağım bir daha dedim, hayatımda ilk defa doğrularımın peşinden koştum. hep iki kişilik düşündüm. koşarken öyle düştüm ki kalkacak mecalim yok. ne güzel diyor şair "düştümse sana bakarken düştüm". biraz sitem, çokça sevgi.

sizi hiç binlerce kilometre uzakta birinin sadece yüzünü görmek gülümsetti mi? fakat herkese yetmiyormuş bir sıcak gülümseme.

hayat çok basitmiş aslında, zorlaştıran bizlermişiz öyle derlerdi, bunu yeni yeni anlıyorum. seçeneklerinizi "fırsat" yapan şeyler her zaman maddi midir? bir insanın sevgisine değer biçilebiliyor muydu bu dünyada? eğer öyleyse bana neden kimse söylemedi? gazeteye tam sayfa ilan verilmeliydi oysa ki. durun denmeliydi durun ve okuyun. hatta tüm kitapların ilk sayfası olmalıydı böylesine bir bilgi.

"sevgi","aşk","sadakat", "özlemek" diyorum kendi kendime, gerçekten değersiz kavramlar mı artık? evet insan bazen seçimler yapar, bizi biz yapan da seçimlerimiz değil midir zaten? hayır, hayır onun bu kavramlara sırtını dönmüş ve bir seçim yapmış olabileceği bir gerçekliği kabul edemiyor zihnim. "madem kabul etmiyorsunuz o zaman kalbi artık sizin için atmıyordur?" evet evet, öyle olmalı hem yoksa neden gitsin ki? yoksa kalbi biri için atarken bir başkasına nasıl sarılabilir insan? evet öyle olmalı muhakkak. aksini düşünüp başka türlü bir ızdırabı düşünmek ve çekmek istemiyorum. güçlüdür o, söküp atmıştır kalbinin içindekileri. dip, köşe temizlemiş midir dersiniz? yorulmuştur da kolay olmamıştır elbet.

"insan ne ile yaşar?" diye soruyor ya tolstoy. bu kısacık ömürde insan sevilmek için yaşamaz onu biliyorum artık. karşılıklı sevgi için de yaşamaz belki ama dediğim gibi bu ihtimali düşünmek bile istemiyorum. yoksa böyle bir caniliği nasıl yapar insan iki tarafa. hayır, bunu düşünmüyorum. neyse konuştuk bunları. insan yaşamak için yaşar hepsi hepsi bu belki de. "kafama işkence ediyorlar."

bu hayatta sevdiğiniz tarafından seçilen siz değilseniz eğer başınızı önünüze eğip yürümekten başka bir çareniz yok. ne acı. oysa "kal" dese ömrünüzü adarsınız siz ama o "git" diyor. sonra hızla araya giriyor ve hatırlatıyor zihnim, "sadece sana "git" demiyor üstelik bir başkasına "kal" diyor?" kelimeler, canımı acıtıyor. aklım tehlikeli oyunlar oynamak istiyor hikmet gibi. "günseli, son günlerde kafamı bir iki dakika bile toparlayamıyorum." diye başlamak istiyorum selim gibi. evet yenildik albayım. yenildik olric. kim bilir belki bana da yeni bir cilt tutunamayanlar ansiklopedisinde yer açabilirsiniz çok değil bir iki satır. bir kadın sevdi. bir kadını çok sevdi dersiniz. başka bir şey yazmanıza lüzum yok, gerisi her hayat gibidir.
  • bana kızmayın ama burada yazılan itirafları deepturkishweb'in yorum okuma videolarında seslendirdiği gibi seslendirip, gece gece bir hayli eğleniyorum.*

insan balığı!
  • bencil insanlardan uzak durmaya çalışıyorum ama sayıları o kadar fazla ki illaki yakama yapışıyor bir tanesi. sırf yalnızlığına meze olayım diye türlü şirinlikle arayıp soran mı dersin, yalandan wapptan yazan mı dersin, borç istemek için hiç aramazken birden selam sabah soran mı dersin, oturduğun bir masada sadece kendi hikayelerini anlatıp senin hikayeni sikine takmayan mı dersin. yok edemiyorum bu tipleri.
  • ...
    varsın aç kalayım,
    ve yüreğim kavrulsun susuzluktan,
    ve ölüp yok olayım;
    yeter ki senin doldurmadığın bir bardağa
    veya senin kutsamadığın bir kaseye uzanmasın elim.

halil cibran
  • babası ölenler, nasıl alışıyorsunuz? bu acı yük gidiyor mu? anneniz için endişeniz devam ediyor mu ? ...
    gece gece iç karatmak istemediğim ama dayanamadığım durum. kusura bakmayın.
  • karım olması için yaklaşık 7 yıldır sürdürdüğüm muntazam planım bu yaz bir hata ile başlayan zincirle patlamış oldu.

nasıl evleniyorsunuz oğlum siz..?
  • düzenli sevişip, konuşabileceğim, birlikte vakit geçirebileceğim dişi bir sevgilim yok.
  • bu hayata kaybeden olmak icin geldim galiba ve her alanda kaybediyorum. en son bir kızdan hoşlandım ve güzel bir şekilde konuşuyorduk. çok caba sarfediyordum,ilgileniyordum ve gelecekte çok değer vereceğimi karşımdaki kişiye hissettiriyordum ama sunu anladım bunları karşındakine hissettirince hiçbir şey istediğin gibi gitmiyor. ne kadar ilgi gösterirsen ve ne kadar çok çabalarsan o kadar uzaklaşıyor istediğin şey. herhalde hayat motivasyonum kaybet,bir daha kaybet,daha güzel kaybet üzerine. yoksa bu kadar kaybetmeyi baska şeyle açıklayamam.
  • oğlun olmasaydı seninle ilk gün bile evlenebilirim. ama sen beni değiştirmeye çalıştın ben seni sadece sevdim.
  • pazara yine sınavım var. yarına bir proje bir de ödev yetiştirmem lazım. çalışmam lazım ama kafam bi milyon. çok da üşüyorum. yatsam kesin sabaha kadar uyurum ve yetiştiremem. of bu sene de büte kalmayım ya.
552 entry daha