138701 entry daha
  • çok bunaldım, mutsuzum. artık gecelere kadar çalışmaktan, uykusuzluktan, asosyal hayat geçirmekten çok bunaldım. ailemi göremiyorum ya çalışmaktan. böyle bir hayat var mı. gencecik yaşta çürüdüm. yakında ya huniyle gezeceğim ya da köprüden atlayacağım.
  • ilk okula giderken bizim nesil iyi bilir, hepsi birin yalan şarkısı vardı neyse, bizim sınıfta 4 güzel güzel kız var bu şarkıyı onların söylediğini hayal ederdim sonra klipte erkek giriyor ya, ha iste güya onlar da bana aşık olurdu. amk böyle hayaller kurardım ne malmışım.

neyse abi 23 nisan’dayız, etkinlik var, bende kolbastı ekibindeyim. tipimi sikeyim. bu bahsettiğim 4 kızda yürüyüş korosunda, arkadas da evden babasının ses sistemini getirmis provalar icin. siz düsünün.

hepsi’nin yalan şarkısı çalmaya başladı, bu 4 kisilik kızlar da oynuyor. ben çagla sikel’in memesini görmüs alisan gibi zıplıyorum, diyorum içimden “allahım filmlerdeki gibi” falan ondan sonra erkek grubu geldi, ordan 8. sınıflardan bir ibne çıktı, yakışıklıydı da piç. bu amk agzını falan oynatmaya basladı, kızlarda buna gülmeye basladılar ayy falan diye asırı bozuldum orda.

sonra “trabzon kolbastisii hoptek hoptek oynayalum usaklar” diye bi ses duydum baktım bizim provayı yaptıran hoca. kızların yanından kolbastı oynaya oynaya gittim amk.

kızlar da tavşan görmüş alevi gibi yüzünü ekşiterek bana baktılar.

hiç böyle hayal etmemiştim lan.
  • basit şeyler bunlar ,klavyeyi açıp iki cümle etmene bakar. bazı şeyleri anlatamazsın bir türlü ve bazı şeyleri anlayamazlar bir türlü. ne sendedir suç ne de bir başkasında. kelimeler dahi tükenir hislerin karşısında. bazı şeyler belki de hiç yaşanmamış olmayı diler . ne sen kalırsın geriye ne de bir başkası. koca bir boşluktur kalan . farkına varmazsın başlarda dedim ya basittir aslında. bak şu an parmaklarımın harflerin üzerinde gezinmesi kadar basit gelir sana başlarda. sonra anlarsın. ne o boşluğu dolduracak vardır ne de o boşluğu açan. tek başına kendine yettiğini zannedersin. yalan dolan . herkes herkessiz yaşar sonuçta. sensiz yaşayamamlar hep palavra . bak nerede ölenler herkes yaşıyor işte herkes herkessiz yaşıyor . o olmadan yaşıyorsun şu an o kim ki ? kim nasıl yaşar bilemem onunla veya onsuz. bak etrafına bazı şeyler hâlâ bakmaya değer eğer görmeyi bilirsen . ne yani bir o varken açmıyor ya çiçekler . kandırıp durduğun şey kalbin mi hislerin mi ? sokmuşum felsefenize bak basit işte iki kelime kadar basit bazı gidişler "siktir git " . yüzsüzlük kadar basit geri dönmek . yalanlar kadar basit bedenler . gülüşler kadar sahte yüzler. kalbinizdeki boşlukları kimse doldurmayacak bunu bilin . her yara kendiliğinden kabuk tutar . o boşluklar orada hep kalacak dolmadan açılmadan kalacak. zannedersiniz ki boşlukları başka bir parçayla doldurmak gerekir . bu da yalan bana . bir boşluğu ancak başka bir boşlukla doldurur insan .
  • bugün lisans bitirme projemin danışmanı da olan çok sevdiğim ve düşüncelerine çok değer verdiğim profesör, 'ne zamandır görüşemedik gel muhabbet edelim' diyerek benimle görüşmek için okula 30 dakika erken gitti ve ben uyuyakaldım sözlük. çünkü telefonum prizde şarj olmamış ve kapanmış.

24 yıllık hayatımda ilk defa uyuyakaldım ve denk geldiği şeye bak. böyle şansın içine sıçayım.
  • o kadar çok sıkılıyorum ki sözlük, sıkıntıdan şu saatte buraya entry giriyorum.

hayırlara vesile olur inşallah.
  • söğütözü tarafından geçerken trafik birden sıkıştı çapraz önümdeki araçta benimle yaşıt bir kız aracın içinde (galiba müzik çalıyordu ) hafiften ritim hareketleri yapıyordu bir anda sol arkaya doğru döndü ve göz göze geldik. çok utandım .
  • 2 konu var;

birincisi; yıllar önce defterimi metro'da unutmuştum ve birisi "başarılar dilerim" notuyla dershane güvenliğine bırakmıştı. bu tarz bütün insanlara ihtiyacım var. çünkü hepinize ayrı ayrı iyilik yapmak istiyorum. eksilmeyin!

ikincisi; hayatında bir kez herhangi büyük güzellik yaşamış insanın filmi yapılırken, sürekli güzelliği görüp, bir şekilde derin üzülmüş kişi bu başlıkta yazar. ben dahil, bilin istedim!
  • ben anladım kendimi. sarhoş olmak için günlerce bir şey yemeyip içkiye abanıyorum sürekli. sarhoş olmayı seviyorum. acıdan besleniyorum, aç olan aslında midem değil; ruhum. bu açlığı acıyla besliyorum, zehir gibi hem de.
  • ruhunun vücudundan ya da vücudunun ruhundan etkikenmesine izin verme. ne cansız ol, ne de aşırı hayat dolu. coşkulu bir ruh da bitkin bir ruh kadar zayıftır. düşmanının ruhunu görmesine, okumasına asla fırsat verme.
  • ulan yaş aldı yürüdü gitti ama hala kesip atma mevzularını başkalarından bekliyorum. öyle yada böyle irtibatı koparma mevzusunda bir kesinlik olsa sen sağ ben selamet durumu olacak ama böyle muallakta kalınca olmuyor.

hadi lan, yaparsın.. cidden bak. aslansınız kaplansınız. allah’a yakın bana uzak ol mode on.
135300 entry daha
hesabın var mı? giriş yap