161910 entry daha
  • senin üzerine imgelediğim o eşsiz sevginin kaybolma ihtimalinden çok korktuğum için seni yakından tanımak istemediğimi kimseye izah edemiyorum.

gözlerinde bir damla olma ihtimalimdense,
    gözlerimde bin damla oluşun gerçeğini herkesten gizliyorum.

kitaplardaki insanları, gerçek hayatta göremeyişinizin nedeni; onların kendilerini bir sır gibi saklayışlarındadır.
  • sessizlik.. karanlıkla birlikte favori kombinasyonum. kendime döndüğüm, derinlerde her şeyden arındırılmış gerçeklerimi bulduğum. çoğunlukla kendi kendime konuştuğum. sessizliğimi düşüncesizce bozanları da hoş görmüyorum.
  • gece gece üşenmedim ablamın entrylerini okuyorum iyi mi?
  • anlaşılmayı özlüyorum. etrafım bu kadar kalabalıkken yalnız hissetmek üzüyor. yaşadığım yere ait olmadığımı iliklerime kadar hissediyorum. hayatım felç geçiriyor gibi, fikirler dolaşıyor beynimde aralıksız ama eyleme geçirmeye mecalim yok...
  • yine geldi kuruldu yanıma.
    bugün biraz düşünceli.
    ayak baş parmağını defaatle duvara sürtüyor.
    hoşuna gidiyor olmalı. benim hoşuma gidiyor.
    onun ayak baş parmağı tıpkı iyi bir insanın ayak baş parmağına benziyor.
    ancak yalnızca benziyor.
    iyi insanlar yattıklarında uyur.
    o uyumuyor.
    uyuyamıyor.
    kıymık batmış kalbine.
    sarılıyor sırayla bütün yastıklarına.
    içindeki boşluk büyümüş olmalı.
    kucağı kadar edemiyor yastıklar.
    boş kalıyor kolları.
    aynı tozken durulmuş sonra da taş olmuş da bir gün yüksekten atıvermişler sanki kollarını. öyle ayrılmışlar. aynı fakat farklılar.

bu sözler edebi kimliğim midir benim?
    ruhumun aksi midir yoksa?
    ihtiyacım mı var benim yardıma?
  • mutsuzum sozluk. yine anilarin yavas yavas yok olmasi, kotu anlar olmamiscasina hep iyi anlarin akilda donmesi. ılk defa 'galiba bu sefer oluyor' derken yine olmayanlar, olamayanlar. duzelmesi icin yikmak gerekiyordu, yiktim. hem yapilmasi gerekeni yaptim hem de mutsuzum, hem hakliyim hem de umutsuzum.
  • bazen öyle kötü günler oluyor ki her şey üst üste geliyor. şu gün bitse de kurtulsam diyorsunuz. aslında bu da iyimser bir bakış açısı. gudubetlik sanki o güne özgü, yenisi daha iyi olur diye düşünüyorum herhalde.

ama hani bazen söylemen gereken, asla yapmaman gereken şeyler vardır. sen de bilirsin yanlış olduğunu. işte ben onları söylemezsem şişip patlıyorum. dürüstlük mü, salaklık mı, iradesizlik mi bilemiyorum.
  • sanırım 10 gündür içiyorum. nasıl da öyle görünmüyorum. nasıl modernim, aldatıldığım halde bu olayı nasıl ele alacağımızı konuşuyoruz. köpek gibi pişman bir eş var. sadece beni sevdiğini söyleyen, büyük bir hata yaptığını söyleyen...
    ama başkasına sevgilim dediği mesajı yakaladığım eşim.
    nasıl bir dünya bu... nasıl bir acı... of.
  • bugün ayasofya'da 25 yıllık hayatımda gördüğüm en güzel kadını gördüm.

sanırım rus'tu, diz kapağına kadar çiçekli bir elbisesi vardı. fizik ve yüz olarak gördüğüm en mükemmel, en kusursuz kadındı ..

aklıma geldikçe kötü oluyorum sözlük.
  • tüm bunca karmaşa, umutsuzluk ve kötü habere rağmen ben benden vazgeçmiyorum.
1389 entry daha