159281 entry daha
  • ribony diye skik bir uygulama var. anonim sohbet programı. zamanında birisinin isteği doğrultusunda yüklemiştim. sonrasında bir daha da kullanmadım. varlığını bile unutmuşum uygulamanın. akşam telefona bir bildirim geldi. simgesi tanıdık değil. açtım baktım, hisleri kuvvetli bir abazan arkadaşmış,
    istediği cevabı verdim, ama mutlu olmadı galiba.

https://eksiup.com/…2duzadukxe1fw5xxetbsjmcmr336453

ya arkadaş, sene 99-2000'de yokluk vardı, millet mirc'de anonimlere saldırırdı, hatun çıkar diye. 20 sene geçmiş, değişen birşey yok. face'i, instagram'ı, tinder'ı, ekşi'si bitti de, kala kala skindirik bir uygulamadaki anonim profillere mi kaldınız?
  • yaşadığımız çağın büyük ve aşılması mümkün görünmeyen bir sorunu var; "tüketmek".

artık her türlü denklemin tek kalemde varılan bir çözümü var ve insanlar bu kısayolları kullanıp "sıradakini" demekten de hiç rahatsız olmuyor.

insanlığın en kutsal değeriymiş gibi pohpohlayıp durduğumuz "hız", ayrıntıları yitirmemize sebep oluyor. artık yağmurlar sadece ıslatıyor, üstümüzü kirletiyor...

yağmur sevmek sadece romantizm.

biz önümüze çıkanı giderek daha hızlı tüketirken, hız da bizi tüketiyor. varolmak için tüketmek üzerine kurduğumuz bir çeşit yaşam döngüsü içindeyiz...

hepimiz bir buçuk dakikalık pop şarkılarına benzemeye başladık, anlatacak hiçbir şeyimiz yok, karşımızdakinin aklını kurcalamaya bile gücü olamayan tek bir ritimden başka...
  • bu hayatta güvenilecek bir kadın var mı merak ediyorum. arkadaşlarım hep “güvenmezsen güvenilmezsin” diyor. iş gerçekliğe gelince biraz kurcalasam hemen bir şeyler buluyorum. bazı durumlarda kendimi suçladığımda oluyordu ama bugün bir kez daha anladım ki sorun bende değil insanlar güvenilmez
  • kafamı kurcalayan müthiş bir soru var!

hemingway mi daha erkektir bear grylls mi?
  • bir gün anlayabilirsin, kadir kıymet bilirsin insallah.gec kalmazsın umarım.
  • yıldım...
  • kendime ağır geliyorum.olmuyor yani.
  • birkaç gündür sabah işe giderken yastığı öpüyorum, sıfır şaka.
  • fenerbahçe'nin hakkı yendiğinde rahat edemiyorum.
  • !yaşlı insanlara eskiden şefkat duyardım. üzülürdüm onlar için. bana zayıf ve korunmaya muhtaç gelirlerdi.

şimdi ise acaba kimleri taciz etti , geçmişte nasıl bir pislikti , kimbilir kimlere neler yaptı , nasıl da kötü biriydi , kötü biri olmasa zaten şu noktaya kadar survive edemezdi gibi gibi şeyler düşünüyorum. tiksiniyorum.

! kendimi affettim. çok zaman ve çok şey aldı.

şimdi kendime kıyamıyorum. bazen kollarımı bileklerimi falan öpüyorum. en çok kendime acımasızdım , hayatta yaptığım ben büyük hata budur, düştüğüm en derin kuyu budur. bir daha yapmam.

! rüyalarımda geleceği gördüğüm oluyor. rüya görmekten nefret ediyorum. gece gündüzden daha çok yoruluyorum.

! en çok merak ettiğim şey biz bu simülasyondan nasıl çıkıcaz ? bazen her şeyin kurgu olduğuna eminim. umarım da kurgudur. çocukların tecavüze uğradığı bir dünya bence iğrenç bir dizayn. işin kötüsü bir yaratıcı olduğuna da eminim.

! filmlerde kötü görülen karakterler bana aslında gerçek masum iyi insanlarmış gibi geliyor. üzülüyorum.

! iyi insanlara iyi geceler.
40939 entry daha