171019 entry daha
 • karantinada sıkıntıdan patlıyoruz. keşke kahve falıma bakacak bir babayiğit olsa...
 • bu akşamüstü evimin ana caddeye bakan arka odasının camını açıp biraz hava alayım dedim.

  ana caddeye baktığı için araba ve insan gürültüsünden dolayı pek kullanmadığımız bir oda. camı açıp dışarı baktığımda batmak üzere olan bir güneş, kuş cıvıltıları nefis bir havayla karşılaştım. o doğanın hakim olduğu sessizlik o kadar güzeldi ki saatlerce durulsa durulur.

  insanların evlerine kapandığı bir süreçte doğa resmen kendini yeniliyor. kıyılara kadar gelen yunuslar, istanbul’dan gözüken uludağ zirvesi, havanın temizlenmeye başlaması aslında bize bir mesaj gibi.

  biliyorum belki mümkün değil ama kendimizi düşündüğümüz kadar doğayı da düşünsek ve bu salgın bitse bile mesela her ayın son pazarı sokağa çıkma yasağı olsa da herkese ve her şeye yenilenme şansı verebilsek ne güzel olurdu.
 • kaan boşnak ın şarkısını coverladım. videoya yorumlarınızı bekliyorum, umarım beğenirsiniz :)
  youtube linki
 • susmak istiyorum sadece hiçbir şey konuşmadan saatlerce susmak..
 • şunun farkına vardım ki bazı insanlar sadece sizin ilginizi sever. sizin duygularınızın en ufak önemi yoktur onlar için. olacakmış gibi davranıp sonrasında benim açımdan söz konusu değile gelir laf. resmen dalga geçerler sizle. belki de eğlenirler kendilerince. anlamazsınız ne yapmaya çalıştıklarını. unutmak istersiniz pat diye geri gelip kendilerini hatırlatırlar. siz de varolan sevginizle iyi niyetinizle bir kere daha inanırsınız. çünkü ortada bir engel yoktur. bakışları, bazı sözleri ya da sizi kıskanması... tabi bunları da inkar ederler. siz yanlış anlamışsınızdır. sizi dünyanın en güvenilmez insanı olarak görürler. oysa ki kendileri öyledir. çünkü her inandığınızda bir kere daha yıkılırsınız. bir daha inanmamak için ölmüş gibi davranıp yasını tutarsınız o kişinin.
  not: başkasını seviyorsanız onla olun. kimseyi yara bandı olarak görmeyin. ben umarım bunu kimseye hissettirmemişimdir. şayet hissettirdiysem hakkınızı helal edin. her zaman anlatmaya çalıştım kendimce durumu. ne durumda olduğumu.
 • eskiden yalan söylemeye bayılırdım. zevk alırdım bundan.
 • hiçbir şey istediğim gibi gitmiyor. nasıl düzelteceğimi bilmiyorum ama kimsenin yardım edemeyeceğine eminim.
 • genelde hoşuma giden şeyleri anlamak istediğim gibi anlarım. realite farklı olunca bir de üzülmesem hiç sorunum olmayacak.
 • hani bazı insanlar için bazı terimler kullanılır. örneğin; tilki gibi, açıkgözlü, cingöz vb gibi. hah işte o insanlardan olmayı istiyorum.
 • siktir surdan be. ceza derler oglum buna, ceza. hakim kime kalem kirar dusundun mu hic? kimi falakaya yikarlar? kimi orospu yapip, kimi ac oldururler? kim gozunu kirpmadan beynine sikar kursunu? 5 paralik duzenleri icin hayatlarini peskes ceken pezevenkler mi? soyle lan kim?
19243 entry daha