180903 entry daha
  • ben çocukluğumdan beri hayalim olana kavuşmuşken, hayallerimin ve düşünebildiğimden bile ötesini yaşarken siz bana herşeyin aslında koca bir imkansız olduğunu mu söylüyorsunuz? bunun sebebinin hayatımın hatırlamak dahi istemediğim, hayatımın en nefret ettiğim kısmı olduğunu mu söylüyorsunuz? niye birilerinin mutlu olması canınızı yakıyor? neden destek olmak yerine köstek oluyorsunuz? niye zamana bırakıp ne olacağını görmek istemiyorsunuz? mutsuzluğunuzla insanları zehirlemeyin belki bilmiyorsunuz ama karşınızda olan insan sandığınızdan, göründüğünden daha hassas olabilir. insanların yanında olun mutlu yada mutsuz yargılamayın hele geçmişleriyle asla. yapmayın lütfen hayatın ne getireceğini bilemeyiz. insanlara mutlu olması için izin verin.
  • kimseyi sevemiyorum artık. kimse girip çıkmıyor hayatıma. hayatıma biri girdiğinde batırıyorum her şeyi. ama kimse yokken, arkadaşken filan harika neşeli, iyi kalpli bir insanım. bundan sonra batırmak istemiyorum. her gün aşk filmleri izleyip, olm bunlar bak sadece filmlerde oluyor demek istiyorum. 5 aydır yalnızım ve gayet başarılıyım. kendime kocaman bir söz, artık kimse için çabalama yok, inanmak yok, yücültmeler yapmak yok. mis.
  • ekmek bıçağında dilimleniyordu ömrüm
    masum, yalınayak çocukluğum,
    umudun kıyısından gençliğim
    ulu orta seriliyordu harami sofrasına
    düş bahçelerim yağmalanıyordu
    herkes payına düşeni alıp giderken
  • bu yaz çocukluk hayalim olan ağrı dağı'na gidip ilkokul hocamın çocukken söylediği ağrı dağın eteğinde şarkısını söyleyecektim. yalan oldu.

ukrayna'ya gidip kuzenle oraları biraz karıştıracaktık. o da yalan oldu.

hayat plan yapmaya gelmiyor suserlar. biz plan yaparken evren bize götüyle gülüyor, maalesef.
  • başkalarının istediği gibi yaşamaktan usandım.
  • belki de salaklık zekice bir duruştur.
    esas yanılanlar, her zaman, kendini zeki zanneden kibir budalaları olmadı mı?
    bugün de biraz salak olalım. belki doğruya evriliriz.
  • hayatimdaki "rahat mi batiyor/daha ne istiyorsun"cularin hedefi benim. oysa ruhen/kalben basaramadim. klişeyim.

kendimi fiziksel varligimdan farkli hissediyorum, ondan ucuncu tekil sahis olarak bile bahsedebilirim. ben ise kalbimden, duygularimdan ibaret bir insanim. bu cercevede, basaramadim. yasamak benim gibiler icin fazla agir.
  • bugün ayın 27si. anlamı varken önemi de vardı. artık ne anlamı ne önemi var. ama sonuçta 27si. ufak hesaplardan sıkılmış bir ademoğlu demişsin. sen daha dur yüklü eşek yüküyle geride derler. sen hesapsızca sevilmenin kıymetini bilmedin. bir daha kimse seni benim kadar sevmeyecek, acı çeke çeke yüzüme hasret ve pişman yaşlanacaksın. bu bana öyle keyif verdi ki şuan. sezen abla diyor ya yüzünüz ne kadar da aşina , avcumun içine almış öpmüş olabilirim diye. bu şarkı çok duygulu ama artık o yüz beni üzmüyor rugangöz. şarkıya üzüldüğüm kadar beni üzmüyor attığın kazık. herkes kendine yakışanı yapar diyebiliyorum. ben seni yeniyorum. yaralarım kabuk tutuyor, senin ederinin farkına vardım. kendi kıymetimin farkına vardım. yavaş yavaşta olsa ben seni yeniyorum.yüzündeki çizgiler yanyanayken oluşmamış gibi yabancısın artık bana. en net şekliyle tanımlamam gerekirse hafızamda sislendin. ben seni yeniyorum. bu 27si keyfim yerinde.
  • kaybolduğunu hissetmek berbat bir şey.
  • itiraf etmeliyim ki çaylak iken buralar çok daha güzeldi.
4989 entry daha