• bir seyler olacak, istanbulun huzurunda icilen gozyasi kadar derin, sarhos edici huzura gebe ve yoklugu kuru ayaz gibi suratina carban bir umut herseyi yeniden yasatacak. az kaldi, care yok az kaldi.. baska turlu aciklanamaz bu kadar namütenahi gariplikler.. bir seyler olacak
  • her şeyin üst üste geldiği dönemler olur ya hayatınızda, kendinizi bir ufak kutunun içinde hissedersiniz. durmadan da üzerinize üzerinize bir şeyler atarlar. kapağı da kapatırlar. nefes alamazsınız ya hani. öyle dönemlerden birindeyim ama bunu da atlatırım. bir patlama noktası yaşayacağım biliyorum. belki değer verdiğim birine karşı, belki başkasına karşı. ama etrafımdaki kimseyle bir şey konuşmak istemiyorum. kimsenin dinlediğini düşünmüyorum. kendi isteğim dışında içimdekileri dışa vurursam kötü sonuçlar doğuracak biliyorum. yalnızca sabretmeliyim. yalnızca sabır.
  • çok canım sıkılıyor lan sözlük...
  • bugün arkadaşımla daha rahat konuşmak için dışarı çıktım. yürümeye başladım.
    bir şey yapacaktım ama neydi diye düşündüm durdum. yarım saat sonra arkadaşımı aramak için dışarı çıktığımı hatırladım.
    kendimden korktuğum ender anlarımdan biriydi sanırım.
  • anne ve baba siz şu an uyuyorsunuz ben deniz kenarındayım müzik dinliyom telefonla uğraşıyom azcıkta üşüyom. açım diye dışarı çıktım cafeden bi şeyler alacaktım gelesim yok 2 saate gelirim . etrafımda alkollü insanlar bira içenler çekirdek çitleyenler var 10 numara ortam
  • bir süreliğine yokum. baharda gelirim, biraz durup giderim sonra yaz olur. umarım gerçekten yaz olur, hayatım buz kesmez ve biliyorum ki vedalar da herkese edilmez. veda etmek için herhangi bir şeyi seçecek olsaydım bu geçmiş olurdu.

biz her şeyi dün gece küçücük bir odada birbirine benzeyen kaderimizi dinleyerek hallettik. o acı biraz hafifledi, acıyla uyumayacağım sanırım. acıyla da uyanmamayı diliyorum. hoşça kal eski hayatım, hoş geldin iradeli ben. yanlış kararlar almadan ve alınan kararlara, kendi benliğime, enerjime sadık kalma sözüyle bir yola çıkıyorum. bu yolda tek dostum benim, diğerleri nezaketen dinledi dün gece hariç. onları ve nicesini unutarak yeniden başlayabilirim.
  • hadi gelin size bir şeyler itiraf edeyim

dışarıdan görünen çok güzel bir hayatım var. çok güzel bir üniversiteden mezun olmak üzereyim, mesleğimde iyiyim, çok güzel yerlerde staj yaptım (paris, stockholm), dünya'nın en prestijli firmalarından birinde işe başlayacağım, yakışıklıyım (bu öznel bir şey, belki bazı kızlara göre değilim), iyi derecede ingilizce, başlangıç seviyesinde fransızca biliyorum. kısacası dışarıdan çok güzel duran bir hayatım var.

ama gelin bir de içine bakalım. o üniversitede okumak için ne anksiyete krizleri geçirdim, okurken maddi açıdan çok zorlandım, hatta zaman zaman dışlandım. artık mesleğime çok fazla heyecan duymuyorum ve ne yapabilirim diye düşünüyorum. paris'teki iş yeri yüzünden major depresyon geçiriyorum, kendimi sorgulamaya başladım. stockholm çok güzel, iş yeri daha iyi ama bir önceki yer yüzünden konuşmam çok etkilendi ve kendimi ifade edememeye başladım, konuşma sorunu belası geri dönmeye başladı. yakışıklı ama bence çekici değilim, ciddi anlamda yüz hatlarım belirgin ve sert, bazen ben bile kendime düşüyorum ama bir şeyler eksik ve ilişki hayatım karman çorman, çoğu zaman elde var sıfır. o ingilizce'yi öğrenmek için bir sene boyunca çok yüksek dozlarda concerta kullandım, sonunda öğrendim. öğrenirken aldatıldım ve birçok ilaç ve psikoterapi de yanıma kar kaldı. milletle kavga ede de fransızca öğrendim, küfürlere çok hakimim, o orospu çocuklarına selamlar. gördüğünüz gibi, içeriden çok karmaşık ve tümseklerle dolu bir yaşamım var.

şu konuşma belası yüzünden burnumdan geldi, insanların bakışları bile değişiyor, dünyanın her neresinde olursam olayım. biliyorum ki istersem ırak'a gideyim, istersem arjantin'e gideyim aynı bakışlara maruz kalacağım. en üzüldüğüm nokta şu ki, insanlar benim konuşma durumumu görünce beni salak yerine koyuyorlar. çok uzun zamandır çok akıcıydım, gene bozuldu, çok üzgünüm.

artık kendimi sorgulamaya başladım, o kadar içimde birikti ki bir şeyler, sanki elimde olsa katliam yapıp sonra kafama sıkacağım gibi.

sanki bir şeyleri arayıp bulmam gerek, arayıp bulunca bu şey son bulacak gibi ama dünyanın neresinden olduğuna dair bir fikrim yok, var aslında da, yok diyelim. böyle boşluk içindeyim, gerçekten kopmak üzereyim. küçücük bir şey var aslında ikisinin arasında, koparsa delisin insanların gözünde.

belki de üstteki sıralamaya hiçbir zaman başlamayacaktım. hiçbir zaman bir şeyleri başarmak için koşmayacaktım peşinden. hiçbir zaman kendimi yırtmamalıydım belki de bir şeylere sahip olmak için, iyi bir etiket sahibi olmak için.

artık "etrangere" olarak görülmekten yoruldum, sıkıldım.

hiçbir şeye ya da kişiye ait olamamak çok zor. sevilmemek ya da tam ait olamamak. mesela ben kimsenin karşılıksız olarak seveceğine inanan biri değilim, annen olsa bile.

sevilmemekten de yoruldum aslında. şey gibi, ortada altın var ama kimse eğilip almadı karşısındakinden çekindiği için. ya da kimse bana gelip gerçekten beni sevdiğini ne söyledi, ne de hissettirdi. bir kişi yaptı ama küçüktüm be, değer bilemedim.

sonra mesela şeyden de sıkıldım, işimdeki ortamdan. daha fiili olarak ancak 1 sene çalıştım ancak cidden tiksinti geldi. cahil insanlar, pis ortamlar...

son bir şey daha, artık eskisi kadar çabalama gücüm yok. kendimi çok takdir ederdim var diye ama gitti, yok işte. parmağımı kaldıracak güç yok. şey gibi, her zaman son nefesimi verecek gibiyim, yaşımın çok genç olmasına rağmen.

tuttuğu her şeyi koparan, "ileri marşı" eşliğinde günü bitiren, her zaman çok kararlı ve mantıklı ilerleyen ben şu an inşa ettiğim şeyin üzerinden atlamak üzereyim

hem de 22'yken...
  • ışınlanma bulunsun artık, yatağıma, mutfağa, deniz kenarına falan ışınlanmak istiyorum. vize de gerekmez pihuuu.
  • kabul ediyorum iyi değilim.
  • siz hic gitmek isteyip kalmak zorunda oldugunuz icin kaldiniz mi?siz hic sadece sevdiklerim uzulmesin diye nefes almak mecburiyetinde kaldiniz mi?siz hic kalabaliklar icinde yalniz kaldiniz mi?peki ya hic yasamaktan vazgectiginiz anlar kendinize sacmasapan cansimidi niyetine bahaneler uydurdunuz mu?ben hepsini yaptim...ve cok yoruldum...
hesabın var mı? giriş yap