• bipolar bozukluk, genetik ile ilişkisi olduğunu düşündüğüm psikolojik rahatsızlık. bizim baba tarafının neredeyse hepsi hasta veya hasta olabilecek kapasitede insanlar. babaanneye zamanında deli hede derlermiş. ailede beyin tümörü olan var, bipolar olan var, yine babaanne gibi manyağı olan var. bir babam ve ben dışarıdan normal gözüküyoruz. ancak bazen benim de içimde şimşekler çakıyor. 2 kişiliğim olabileceğini düşünüyorum. çünkü bazen çok eğlenceli, hayatı siklemeyen birisi iken bazen de gereğinden fazla introvert, sosyal anksiyetesi olan birine dönüşüyorum. tabi bahsettiğim kişiliklerden ikincisi ile çok sık karşılaşmıyorum, haftada 1 veya 2, gece saatlerinde. kimseye anlatmadım ancak gidip beynimi bir doktora göstermeye de korkuyorum. biliyorum, bir sıkıntı var.
  • sanırım güven duygusunun sıfır olduğu noktadayım
    bu çok kötü bir şey, katlanılmaz bir durum
  • hatalar silsilesi geçen yıllar ve sana patladı onca şeyin çilesi, travması üzgünüm.
    bana sana olan sevgimi kendime bile itiraf edemedim demiştin, ben de edememiştim.

affet
  • ne garip, eğitim için yardım ettiğimi sandığım kişi sahtekarmış. işin kötü tarafı giden para umrumda bile değil ama salak yerine konmak gerçekten ağır geldi.
  • gözyaşına dök yağmuru
    düş uçacak bahara doğru..
  • son uçak yolculuğumda telefonu uçuş moduna almak yerine bluetoothu açmışım. bunu inmeye iki üç dakika kala telefonumun çalmasıyla öğrendim. suçluluk psikolojisiyle betim benzim attı tabii.
  • hayat insanı öyle tehditkar biçimde sınıyor ki...
    doğru bildiğin yolda yürürken ayakların yanlışa çekiyor seni,sen ise doğrularını sürdürmek adına direniyorsun seni sınayanlara.

işin ilginç yanı her ne kadar tehditkar olsa da hayatı anlamlandırıyor bu içimizdeki savaş.dizlerinin üstünde yaşamayı mı yeğlersin ayaklarının üstünde ölmeyi mi?
  • iki yüzlü orospu çocuğunun tekiyim. aşıkmış gibi yapıp vatler verip cebren ve hile ile kadınları yatağa atar, tüm gece onlardan faydalanırım. sabah bana teşekkür edenler de olur, -sen bir hayvansın, bir daha görüşmeyelim-diyen de. beni tekrar isteyenleri geri çeviririm. ağlayıp zırlamalarına tahammülüm yoktur.

teşekkürler ekşi itiraf.
  • kutsalım yok. kutsalsızım.
    yaratıcı, din, lider, devlet, ülke, ırk yok. çok uzun süredir yok.
    allah, ra, zeus, islam, hristiyanlık, musevilik, muhammet, atatürk, osmanlı, türkiye, amerika, kürtler, türkler, ingilizler ve sair. hiçbiri yok. yaşadığım ülkeyi, dünyayı, toplumu, hayatımı sevmiyorum. tüm her şeyin son bulması gerektiğine inanıyorum. belki bir çoğunuza göre uçuk ve aşırı karanlık fikirler. ama yine de elimdekiyle en iyisini yapmaya çalışıyorum. toplumdaki milyonlarca insandan çok daha fazla hayattan keyif alabiliyorum. böyle de bir araftayım.
  • meğer mutluluk güzel olayların gerçekleşmesi değil;

kötülerin yaşanmamasıymış.