• bugün benim doğum günüm sözlük. 25 değil tam 26yı geride bırakmışım.

1.içimdeki çocuğu öldürdüm bu yıl. ama öyle acı çekerek falan değil uykusundayken, usulca.

2.git gel yaparken baya direksiyon salladım, yolların ustası oldum.

3.bir yaşımın tamamını evde tek başına yaşayarak kendimle geçirdim. çok iyi ev arkadaşı olduk kendim ve ben. bu kadar kafamın uyuştuğu biri olsun kesin evlenirim

4.birine aşık oldum. biri bana aşık oldu. lakin farklı kişilerdi.

5.radikal bir karar alacakken alamadım.

6.şu hayatta bir de kötü alışkanlığım olsun diye sigaraya başladım. onda da corona çıktı başımıza.

7.ve fark ettim ki bu yaşımda yükselen burca geçiş yaptım. koçtan yengeçe. evet sancılıydı.

26 yaşıma not düşüle.
  • coronavirüs resmen hayatımı hareketlendirdi. ev taşıdım, araba sürmeyi öğreniyorum. iş hayatım allak bullak (sağlık çalışanıyım). ekşın dolu bir hayat yaşıyorum. üç saniye boş kalsam çamaşır suyuyla kapı kolu siliyorum. resmen iki üç hafta önce bulduğu her fırsatta uyuyan bir insanken böyle bi şeye dönüştüm.
  • aptal yerine konulmaya gram tahammülüm yok.

bu gece de bitiğim.
  • icim dolup dolup tasiyor.
    bir suredir karamsar bir ruh haliyle yapmak istemedigim meslegim ve giderek karmasiklasan hayatta nasil devam edebilirim stresiyle bogusuyordum. dogaya donup tarimla dahi ugrasmayi dusunuyordum ki bunun pek cok sebebi vardi. iki kez anksiyete atagi gecirdim bir ay kadar once bu virus yuzunden. cunku ilk kez baskasinin degil kendi yasamimin korkusuyla kaygisiyla karsilastim. hep bir yere yetisip kosmusum. hep listem varmis onumde ilk kez yok. 27 yasindayim. kendime ait dedigim bir seyim kalmamis biriktirememisim, belki biriktirmek de gerekmiyordu bilmiyorum. cok dusunmeye basladim son zamanlarda. en cok da ne istedigimi anlamak icin. hep uzuldum ama cunku kime baksam isinde gucundeydi. ben hala ordan oraya yalpaliyordum. kiskandim da o insanlari. ama kendi olmayan insanin kendi yolu nasil olur ki?
    yolumuz belli degil. bir virus hayatimizi nasil da degistirdi. bir yerden sonra bas edicez elbette. bu zamana kadar evde kaliyoruz, cikmiyoruz. su an tek yapabildigimiz bu. su virus gecsin neler yapicam diyip liste yapiyor ya insanlar, ben sadece ama sadece canim ne istiyorsa onu yapicam. cunku hayat cok ama cok kisa. kaygilarimin ilk defa ise yarayasi tuttu sanirim. iyi mi?
  • özür borcum var çok kişiye ama en çokta kendime. bütün emareler yapma etme derken kafamın dikine gittiğim için...
  • ışınlanmak istiyorum. güzel bir yerlere.

beam me up scotty!

yani diyorum ki; ışınla beni scotty!

enerjile scotty enerjile, durma öyle!

bak!
  • bitmeyen pişmanlıklar, bitmeyen hayâl kırıklıkları, bitmeyen ayrılıklar...
    yaşamak değil, hayatta kalmakla yetiniyoruz.
  • unutan iyileşir..
  • artık rakı içerken aklıma gelmediğini farkettim. garip hissettim.
  • öykü yazıyorum. insanlar okusun istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap