• bu akşam kendim ve neden hayatıma birini almak istemediğimle ilgili mihenk taşı sayılabilecek bir şey fark ettim. beni bayağı etkiledi bu fark ediş, saatlerdir kafam yerinde değil.

  annem babama aşık bir kadın. kaç yıllık evliliklerinde bu hiç değişmedi. babam annemin ilk sevgilisiymiş ve evlenmişler de zaten. annemin ilişkiler konusundaki bu naifliğine üzülsem de kendi küçük dünyasında mutlu olduğu için gözünü açmak istemiyorum.

  babamsa anneme saygı duysa da ona değer verse de aşık değil, hiç olmamış. sevmiş sadece ama tutku yok. babamın annemi aldatıp bir süre süren küslük sonrasında barıştıklarını da hatırlıyorum. her ne kadar artık annemi aldatmasa da babamın çapkınlığı hala üzerinde.

  işte kalbimi birine açıp annem olmaktan korkuyorum, bu gece onu fark ettim. ben orta okuldayken yaşanan aldatma olayını bana çaktırmamaya çalışsalar da benim farkında olduklarım benim için devasa bir travma olmuş. birkaç kişiyi hayatıma alıp onlardan da yalan ve aldatma görünce kepenkleri komple kapattım, bir daha açacağımı da hiç sanmıyorum.
 • çok üzgünüm be sözlük, baba ile her zaman tartışma halinde olmak çok yoruyor. duygularımı çok güzel saklayan, gizleyen biriyim ama bugün ilk defa birisi yüzüme bakıp 'için sıkılmış, neyin var' dedi. yoruldum artık. tüm bunları konuşmak dertleşmek istediğim kişiye de yazamam artık..
 • kadınların çoğundan tiksiniyorum. çoğu birbirine benziyor, çoğu paraya ve güce tapıyor, çoğu zevksiz. aptal saptal ve kaba saba adamlara tav olan, her şeyiyle iyi bir insan olduğu belli olan adamları dışlayan kafadan kontak bir cinsiyet, sorunlu.

  kadına yönelik nefret, kadınların davranışlarından ve tercihlerinden dolayıdır.
 • beyaz fisto elbiseli, sarı saçlı billur kız, seni gördüm bugün, elinden tuttum, diz kapaklarındaki yaralara yapışan tozları üfledim, yalnız değilsin ben yanımdayım dedim. terkedilme korkunu aldım kalbinden denize attım, sonsuza dek burdayım. üzülme artık, bunların senle hiç ilgisi yok, senin suçun değil, kimse görmesin diye kuytu da sessizce ağlarken yanaklarından süzülen yaşları sildim ellerimle ama yine de rahatlatacaksa seni bir nebze, o zaman istediğin kadar ağla, ben burdayım unutma.
 • nasıl hırslarınız, tutkularınız oluyor? hedefler koymayı nasıl başarıyorsunuz? çok para kazanmak, prestijli olmak, ünlü olmak, mal, mülk nasıl umurunuzda oluyor? ne motive ediyor sizi hayata? hiçbir şey sikimde değil. biraz motivasyon bulabilsem hayata dair içimde keşke.
 • elimden gelen herşeyi yapmama rağmen yine de olmadı. kendime kızıyorum artık neden bu kadar şey yaptın. yaptın da ne oldu salak herif. kendi sağlığını bile düşünmedin yeri geldiğinde. değdi mi?
 • kafanız güzel gecenin bu saatinde eve giriyorsunuz anahtarı takıp kapıyı açtığınızda sizi karşılıksız seven birisi kapının önünde sizi karşılıyor, en iyi arkadaşınız, oğlunuz , kızınız, kediniz. dünyanın en güzel duygularından biri de hayatta sizi karşılıksızca sevenlerin olması. başka kimseye bir insana ihtiyacınız yok. size bir şey olmasın
 • moda tarafında sürekli gördüğüm migrosun alışveriş torbalarıyla mendil satan çok tonton bir teyze var.

  kimseye ses etmeden elindeki mendilleri rahatsız etmek korkusuyla tam uzatmadan arada apartman merdivenlerinde oturarak dinlenen kendi halinde bir teyze.

  yaşının da ileri olması nedeniyle özellikle bu pandemi döneminde kendisini her gördüğümde içim sızlıyor. bir şekilde kendisine yardım etmek istiyorum ama yaşım çok daha genç olduğu için ayıp etmekten de çekiniyorum.

  zira kendisi dilenmiyor, alın teriyle çalışıyor. aksini düşündüğümü düşünmesini kesinlikle istemem.

  öneri ve tavsiyeleri olan yazarların bir yeşil uzağındayım.
 • yıllardır bu platforma yazıyorum,çiziyorum. kolay kolay kimse ile de ne muhabbet etmişliğim ne de görüşmüşlüğüm vardır (bir kişi hariç o da dünyalar iyisi insandır iyi ki onu burdan tanımışım). daha önce bir entry yüzünden hayatımda bu kadar kötü,berbat,leş bir msj almadım. ve burayı artık bırakma zamanı gelmiş olduğunu anladım acısıyla tatlısıyla yıllarca yazdım,bilgilendirdim,kah komik,kah ciddi entryler yazdım ama artık kötü,niteliksiz insanlar barındırmaya başlamış burası hoşçakal sözlük böyle vedalaşacağımiz aklıma gelmezdi.
 • 12 tane bira içtim malak gibi. pişmanım. yarın sabah, 9:00 civarı ilk sigaramı içtikten 5-10 dk sonra panik atak garanti. hiç şaşmaz. ilk günkü gibi korkutuyor beni namussuz.

  edit: 12 biraya inanmayan olmuş. şimdi bana da çok gibi geldi. tamam 10 bira olsun.

  (bkz: aslan kadar aslan)