162510 entry daha
  • kafanız güzel gecenin bu saatinde eve giriyorsunuz anahtarı takıp kapıyı açtığınızda sizi karşılıksız seven birisi kapının önünde sizi karşılıyor, en iyi arkadaşınız, oğlunuz , kızınız, kediniz. dünyanın en güzel duygularından biri de hayatta sizi karşılıksızca sevenlerin olması. başka kimseye bir insana ihtiyacınız yok. size bir şey olmasın
  • moda tarafında sürekli gördüğüm migrosun alışveriş torbalarıyla mendil satan çok tonton bir teyze var.

kimseye ses etmeden elindeki mendilleri rahatsız etmek korkusuyla tam uzatmadan arada apartman merdivenlerinde oturarak dinlenen kendi halinde bir teyze.

yaşının da ileri olması nedeniyle özellikle bu pandemi döneminde kendisini her gördüğümde içim sızlıyor. bir şekilde kendisine yardım etmek istiyorum ama yaşım çok daha genç olduğu için ayıp etmekten de çekiniyorum.

zira kendisi dilenmiyor, alın teriyle çalışıyor. aksini düşündüğümü düşünmesini kesinlikle istemem.

öneri ve tavsiyeleri olan yazarların bir yeşil uzağındayım.
  • yıllardır bu platforma yazıyorum,çiziyorum. kolay kolay kimse ile de ne muhabbet etmişliğim ne de görüşmüşlüğüm vardır (bir kişi hariç o da dünyalar iyisi insandır iyi ki onu burdan tanımışım). daha önce bir entry yüzünden hayatımda bu kadar kötü,berbat,leş bir msj almadım. ve burayı artık bırakma zamanı gelmiş olduğunu anladım acısıyla tatlısıyla yıllarca yazdım,bilgilendirdim,kah komik,kah ciddi entryler yazdım ama artık kötü,niteliksiz insanlar barındırmaya başlamış burası hoşçakal sözlük böyle vedalaşacağımiz aklıma gelmezdi.
  • 12 tane bira içtim malak gibi. pişmanım. yarın sabah, 9:00 civarı ilk sigaramı içtikten 5-10 dk sonra panik atak garanti. hiç şaşmaz. ilk günkü gibi korkutuyor beni namussuz.

edit: 12 biraya inanmayan olmuş. şimdi bana da çok gibi geldi. tamam 10 bira olsun.

(bkz: aslan kadar aslan)
  • iyi niyetle yazılan bir cümlenin nasıl pişmanlığım olabileceğini izledim 15 dakika. ego kasmayı hiç sevmemişimdir. ama sahip oldukların dikkat çekiyorsa öyle gözüküyorsun bunu da tecrübe ettim. saygilar sözlük
  • içimde bir boşluk var. kendimden utanıyorum açıkçası. başaramama duygusunu her geçen gün tekrardan yaşamak bana zulüm geliyor. kimsenin bir parçası olamıyorum. verdiğim değerin d'sini bile göremiyorum. bundan dolayı çok kırgınım sana... bana neden bunu yapıyorsun. neyse boş verdim artık. eski duygusuz beni gördükçe benden daha da uzaklaşacaksın eminim ama buna biraz da sen neden oldun.
  • iradesizim be sözlük. beni zorlayan en ufak şeyden kaçıyorum hiçbir şeyi düzenli yapamıyorum. ne olacak bunun sonu be sözlük tek yaptığı şey kendine zevk veren kitapları okuyan, dizileri izleyen bi asalak olarak mı kalacağım. o kadar acınasıyım ki sabahtan beri 10 tane tinder hesabı açtım biriyle eşleşeyim iki muhabbet edeyim de bari karşı cinsle flörtü azıcık öğreneyim, utangaçlığımı atayım üzerimden diye. of be sözlük nerden geldim bu soktuğumun dünyasına
  • öncelikle uzun süre sonra ekşi sözlüğe dönüşüm olduğu için hello there! diyorum.*
    bugün benim doğum günüm sözlük. son birkaç ayım pek iyi değildi ama şuan hiç olmadığı kadar iyi hissediyorum. doğum günümde mutluyum yani.
    hayatımda birçok kırılma noktası yaşadım. sevdiğimin ölümünü görmek, ciddi sağlık sorunları yaşamak, hayal kırıklığına uğramak ...
    çoğu zaman saatlerce uğraştığım yemeğin tuzunu fazla attığımda olan çaresizliğe büründüm ama şuan burdayım işte.
    hayat bana birşey öğrettiyse kara bulutlar elbet dağılıyor sik gibi kalmıyor orada. hayatın merkezine hep kendinizi koyun ki asla kimsenin sizi yıkmasına izin vermeyin. hayat o kadar da kötü değil lan :)
  • kalbimin atışını her dinlediğimde korkuyorum, ya bu kez atmazsa diye. maalesef ki bu korkuyu nasıl yeneceğime dair bir fikrim de gücüm de yok.
  • hayatımdan çıkan herkesi özlüyorum. istisnasız herkesi. kavga da etmiş olsak, o da suçlu olsa, ben de olsam farketmez. hayatımdan çıkan insanları özlüyorum. bir sorun yoksa ve yıllarca görüşmesek problem yok. ama bir daha görüşmeyeceğimizi, selamlaşmayacağımızı anladığım anda sanki panik atak geçiriyor gibi oluyorum. bu çok saçma. hayatıma değen insanların hep orda, değdiği yerde kalmasını istiyorum galiba.
111485 entry daha
hesabın var mı? giriş yap