• her şeydeki suçu kendimde aramaktan, her olumsuzlukta en suçlu kendim olmaktan, kendime sürekli çelme takıp, yere düşürüp, düştükten sonra kalkınca tekrar tekrar aynı şeyi yapmaktan çok yoruldum. dünya yansa da kendimden bilsem. kurtulsam.

kendimi zerre kadar sevmiyorum.
  • kendi yaşlarımla boğuyor beni
  • geberiyorum.
  • bir gökdelenin tepesinden etrafı seyrediyorum. hayat, hiç bu kadar ufak ve değersiz gözükmemişti gözüme.
    hayat, denizdeki yosun kümesine değmek kadar mide bulandırıcı..
    hepimiz denizdeki bir sandaldayız, istek ve ümitler sandalında..
    hepimiz bir fırtınaya tutulmuşuz ve fırtınaya rağmen hunharca istek ve ümitlerimize sarılıyoruz. ümit ve isteklerimiz miydi bizi yaşama tutunduran yoksa yaşamdan, yaşamaktan bitap düşüren?
    açıkçası takviminiz yaşamdan soğudum günlere denk geliyor. yaşamaktan yorulduğum..
    her yorgunluğuma umarsızca bir kahkaha patlatıyorum, kahkahalarım bir feryat ya da bir ağıt niteliğinde ya da kahkahalarım beynimin kalbime yaptığı bir manipülasyon gösterisi..
    manipüle ettiğim her duyguma bir türkü ya da şarkı ısmarlıyorum.
    peki şimdi ne mi ısmarlıyorum?

cem karaca - ömrüm
  • bazen bir banka, kayalığa, kumsala hiçbir şey yapmadan oturuyorum. insanları izliyorum, gözlemliyorum. bir saatliğine beynimdeki düşünme yetisini kapatıyorum. bugün de aynı şeyi yaptım. istemsizce gülmeye başladım. deli sanacaklar diye daha da güldüm. o esnada bir genç kız da gülmeye başladı. el salladı bana. “hep böyle gülün.” dedi. ben de el salladım. güldüm. oysa on dakika öncesine kadar “neden bir insan kıyafetiyle denize girer?!?” diye düşünmüştüm kendisi hakkında. utandım. o gülümsememe ortak olacak kadar masum bir insanken ben nasıl bir insandım?...
  • hiç bir zaman pes etmeeceğim ve mücadeleye devam edeceğim. ay ve yıldızlar bu kadar parlarken, doğa döngüsünü tamamlarken, kuşlar uçmaya pes etmezken son nefesimi verene kadar hayata tutunacağim.
  • memelerimin üzerine kadın bir obje değildir yazdıracağım
  • sanırım kötü bir insanım.
  • bu ülkede aşk acısı çekmek çok lüks arkadaşlar.
  • evet kadınlarda ilk zekaya sonra ayak bileğine bakıyorum diğerleri sonra geliyor