90060 entry daha
  • telefonu elime alınca birkaç ritüelim var. haber sitesini açıyorum. bütün haberlere bakmadan onu kapatıp ekşiye geçiyorum.

bu aralar kendime yeni bir hobi edindim. ekşi itiraf başlığını iğfal etmek. şaka şaka. sadece burada içimi dökmek istiyorum. başka bir amacım yok. çünkü içimi dökebileceğim kişiler çok uzaktalar artık. telefonda özel birşeyler paylaşmaktan da nefret ediyorum. ironinin dibine vurarak burada paylaşıyorum içime sığmayanları.

bir aralar roman yazma düşüncem vardı. hatta başladım ve bir hayli mesafe kaydettim. sonra iş kaygısı vesaire derken kopukluk oldu ve devamı gelmedi. yazar olmayı çok istiyorum ve birgün yarım kalan romanımı da tamamlamak istiyorum.

bir hobim var. hatta bu iş artık hobi boyutunu aştı. keşke daha fazla vaktim olsa da hobimi ilerletebilsem.

bir insanın bu hayatta yapabileceklerinin sınırlı olduğunu anladım yakın bir geçmişte. aynı şekilde birkaç konuya ( bence en fazla üç tane olmalı) odaklanıp bunları gerçekleştirebilir insan. bunları tespit etmem bile hayli zamanımı aldı, umarım gerçekleştirmek için zaman, mekan ve imkanım olur.

kendi kendine konuşmak çok zormuş. arkadaşlarımı geri istiyorum. bakalım zaman ne gösterecek...
  • zorlandığım hiçbir faaliyetten kayif almıyorum. ne olursunuz ısrar etmeyin.. çünkü sırf siz mutlu olun bile katlandığım oluyor, bir tür eziyet.
    iyi görüyorum yada bakarken hissediyorum diyelim. bu yüzden bir çok şeyi gözlerden anlıyorum. uzun uzun iknaya gerek yok yani, yorulmayın.
    her şeyi söyleyebilir halim sizi yanıltmasın.. kırılacağımı bildiğim şeyleri içimde tutmayı öğrendim son bir senede. sorun. yoksa asla bilemezsiniz.
    haaaa bir de..sorun çeker paratoneriyim minnacık dünyamın. her şeyin en zoru, çözümsüzü, uzak yolu gelir hep beni bulur. dolaylı yollara sapmayın ey insanlar. hayat çok kısa. açılın da nefes alayım.
  • üst kat komşumuzun kapısına o kargacık burgacık arapça yazıyı karşı komşusu olacak "orspi" bırakmadı. kapıdaki köpek sidiği de diildi, suydu. karşıdaki "orspi"nin üst kat komşumuzun kocasında gözü yoktu. (ancak üst kat komşumuzun elinde "orspi"nin saçı vardı bir miktar.)
    sevgili fatma hanım teyze,
    8 yaşımdayken zillere basıp kaçmak yerine, can sıkıntısından olsa gerek, zillere basıp daha nitelikli heyecanlar arıyorken, sanıyorum mahalledeki tiizelerden(bkz: teyzeler) duyduğum bi mevzuyu sende denedim. birisi bi başkasına büyü mü yapmıştı ne. kapısına köpek sidiği ve kargacık burgacık harflerle yazılı bişiler koyarak.
    evine ateşler salan bendim.
    iyi ki yuvan yıkılmadı.
    sevgili "orspi", sen de beni affet.
    ama şunu da unutma "orspi",
    if there is no duman, necati ateş.
  • bıyık bıraktım, aynaya baktığımda artık yetişkin bir adam görüyorum.

yalnız bıyıklı halim cihangir dövmelisi ile, alperen ülkü ocakları başkan yardımcısı arası bir yerlerde. hem havalı hem varoş hissediyorum.
  • insan, ancak vazgeçince unutabiliyor. ötesi hep umut.
  • sonradan kazanılan özgüven çok kırılgan. hala kırılmalar yaşıyorum. ipi sıkı tutmak lazım. sürekli gelişmek gerekiyor. ama şunu unutmayın işimiz, çocukken aileden özgüven kazananlardan ne kadar zor olsa da onlardan daha fazla özgüvenli olabiliriz. tek yapmamız gereken sürekli üstüne düşmek.
  • eski sözlüğü özlüyorum. yenisini de bırakamıyorum. ama eskisi çok daha iyiydi lan.
  • neden?¿

neden, hayatta tutunacak bir dalı kalmayıp, ölümü bu kadar isteyip de ölemeyen insanlar varken; neden onların yerine yaşamak için çok güzel nedenleri olan insanlar ölüyor?¿
  • ilk defa erken yatayım dedim ne zamandır aramayan arkadaşımın arayacağı tuttu . aradan 1 saat geçti korna sesleri başladı. 2 tane görgüsüz evlenmiş son yarım saattir zılgıt + davul eşliğinde eğleniyorlar. düğün nelerine yetmediyse artık. enerjinizi gecenin ileri saatlerine saklayın diye bağırasım var .
  • iğrenç bir hayatım var. küfür etmek, bağırmak, parçalamak ve yok olmak istiyorum. hiçbir şeyi sevmiyorum ve hiçbir şeyin ve kimsenin de beni sevdiğini düşünmüyorum. gün geçtikçe her anlamda daha inançsız biri oluyorum. kendime, aşka, yaratıcıya, topraklara bağlılığım yok oluyor. yıllarca uğraştığım halde emek verdiğim şeylerin karşılığını alamıyorum ve belki de hiç alamayacağım. her şeyden nefret ediyorum. bir an önce geberip mutsuz sonuma kavuşmak istiyorum. kendimi yüz yaşında hissediyorum. her şeyden nefret ediyorum.
183933 entry daha
hesabın var mı? giriş yap