şükela:  tümü | bugün
  • sanki ölecekmişim gibi bir huzur. ne demekse artık ama şu anki huzur başka türlü tarif edilemez herhalde. ders çalışıyordum, kitabı kapatıp müzik dinlemek geldi içimden. yeni aldığım güzel kokan kremden de sürdüm elime yüzüme. içimde böyle kelebekler uçuşuyor ama nedenini bilmiyorum. sevgilimden ayrıldım, maddi sıkıntım var, mezun olunca işsiz kalacağım. çevrem de bir tane güveneceğim insan yok. ama müthiş bir huzurluyum. bilmeden haplandım mı ne oldu acaba ?
  • onedrive'ı adam akıllı kullanmayı yeni öğrendim ve sırf bu sayede teknolojiye bakışım değişti.

dünden bu yana kendimi mağara adamı gibi hissediyorum. bi dosyayı laptoptaki onedrive klasörüne atıp daha sonra hiç uğraşmadan tablet ve telefondan aynı dosyaya direkt ulaşmak ne büyük bir nimettir yahu. kutsayacam neredeyse. cidden hikmetine fazla sual etmeyip öyle kullanmak lazım*.

itiraf içre itiraf: ulan bir teknolojiye binali yıldırım gibi kapasitesiz bir adamdan bile daha geç aşinalık kazanmak ne büyük bir utanç kaynağıdır be!
  • bildiğin ve bilinen tüm hatalar. aynı yola defalarca sapıp elin kapı pervazında umutsuz kırılmalar. düşmeler, kuyunun dibini görmeden, deniz nedir bilmeden geçilen her yaz.

yoksulluk, kırılan kalbin, dokunduğun ellerin soğukluğu, dokunduğunda eline duyduğu soğukluk, kış korkun, yaz üşengeçliğin, nefesinden kaçan her başarı ve yitip giden tüm zaferler.

boşluğa yazılan ve seni düşüren her adım aynı sonun malumu. bir tek ihtimal var.

seni kurtaracak, beni kurtaracak, dünyayı kurtaracak tek bir ihtimal.

kendini tanımak. cümle dinden, inançtan, puttan, milletten, dogmaların her birinden daha kıymetli bir ders. alıp başarıyla verdiğin vakit geri kalan her yol doğru, her yanlış bile senin için en doğrusu.

bir tek şey öğrenebildim hayatta. kimseyi para, bilgi, güç, zeka kurtaramaz. kendini tanımaktan başka.
  • müzik alanında kendimi asla tatmin edemedim. 4 yıldır gitar ile uğraşırım, söylerim de aynı zamanda. müzik kulağımın olduğunu da düşünüyorum. çevrem sesimi, çaldıklarımı beğenir hep. etkinliklerde 4-5 kez sahne aldığımda oldu ama bundan öteye götüremedim.

yabancı kültürüm pek yok. yerli şarkılardan bile bilindik olup bilmediklerim çıkabiliyor. çocukluğumdan beri metal müzik dinlemeyi denedim, ama sevemedim. bu aralar alternatif/indie rock dinliyorum çoğunlukla. ama bilmediğim onlarca grup var ki. sanki gitarımın varlığı bu grupları bilmememin sorumluluğunu yüklüyor omuzlarıma. kült olan grupları dahi bilmiyorum. keşke daha çok dinleseydim, daha çok üzerine gidebilseydim, biraz imkanım olsaydı da ders alabilseydim. elektro gitar çalma fırsatım bile olmadı daha, düşünsenize.

şöyle bir sahne almadan ölmek istemiyordum. bir grubum olsun, şehir şehir gezeyim çok isterdim. ama bu birikimimle çok zor be sözlük. yaşta aldı başını gidiyor artık, seneye öğrencilik yıllarım bittikten sonra kapılar kapanır. keşke böyle olmasaydı.
  • sen, bundan sonra asla hata yapmam diyip her defasında aynı hataya düşenlerin de rabbisin. beni affet.
  • iyi ki doğdum...
  • eski ev arkadasimdan hoslaniyorum, tekrar ev arkadasim olacak cok buyuk ihtimalle ve neler olacak cok merak ediyorum.
    nisanlisi olan birine duygularimi acmistim, icimde kalmasin diye simdi ciplak foto istiyor straight olmasina ragmen.ilginc.
  • bir sığlık noktasında mahsur kaldım sanırım. itiyorum, itiyorum, itiyorum ruhum gitmiyor. burda mahsur kalmış gibiyim. bu sığlık noktasında. hayat şartları, iş şartları, yozlaşan insan ilişkileri, iç ve dış hesaplaşmalar derken; hayat insanı basitleştiriyor. kendi yüzeyinde mahsur kalıyorsun buza yapışan su sineği gibi.
  • eski sevgilimin dogum gununu muhtemelen yine unutan ve kutlamayan cok olacak. bense daha geceden hatirlamama ragmen aramiyorum. yalnizca kutlama niyetiyle arasam da tehdit edilebilirim zira, gerek direkt gerekse dolayli yollardan. iyilik yapip denize flan atmiyorum artik herkes icin.
  • yeterince mücadele ettim ve kazandım. ama biliyorum ki bu bana mutluluk getirmeyecek.

o yüzden az sonra hayatımı sonlandıracağım yere gidecem, bütün hazırlıklar tamam.

biliyorum aranızda beni takip edenleriniz var. sağ olun ama artık gerek yok. kendinize iyi bakın.

hoşça kalın...