şükela:  tümü | bugün
 • ne zaman bakanlardan milletvekillerinden birinin ya da rezanın falan başına bi iş gelse sözlükte better call tayyip bakınızı veriliyordu. 10 senelik hadiseyi yeni anlıyorum ben. allah canınızı almasın sizin assddasddf

  ps: evet mağara soğudu. zira o yüzden çıktım.
 • keşke anamgiller falan yakın olsaydı :/ arardım anne valla hiç yemek yapasım yok bi çay koysana geliyorum ben derdim. giderdim çantayı vestiyere attığım gibi içeri gider koltukta uzanırdım.

  bir de hava tam handan teyzelerle bahçe kapısının önünde ayakta sohbet etmelik. anlamsız ve bir o kadar huzur verici.
 • bugün yeşil ışık yanmış yolun başında durararak arabaların geçmesine engel olan taksiciye camı açıp senin insanların geçiş hakkını gaspetmeye ne hakkın var eşşoğlueşşek dedim” sonra kendime iyice delirdin bir de eşşeoğlu eşşek nerden çıktı diye söylendim hayır haklısın ama o sondakini eklemek niye. bir gün topuklanıcam bu ani agresiflik yüzünden.
 • dün geceden beri yaşadığım pişmi? tavuğun başına gelmezdi. kendime bu duruma düşürdüğüm için çok kızıyorum. beni dinlemedikleri için de..
 • hayatımda ilk defa severek ve isteyerek aşure yedim. o gün bugünmüş dostum.
 • tüm dünyayı karşınıza alıp bağırmak istemediniz mi hiç? sevginizi veya nefretinizi veya kızgınlığınızı... kırgınlık bağırılamaz mesela, kırgınlık çok sessizdir, sadece susarsınız. her şeyin bittiği, gömüldüğü noktadır, dönüşü yoktur. birini seversiniz, sevdiğiniz için ona kızarsınız, sevdiğiniz için kendinize kızarsınız, yazar yazar silersiniz, yapmayacağım der yaparsınız, sonra gelir bir şey yapar kızgınlığınız yok olur - bir süreliğine-. asıl meselenin kendi içinizde olduğunu, tüm duygularınızı, düşüncelerinizi ve en önemlisi de korkularınızı karşınızdakine yansıtamazsınız. etrafınızda gördüğünüz, hiç sevmediğiniz o şeylerin onda olmasından korkarsınız. tüm olay birini sevmek değil çünkü, cidden sevginize değecek birini bulmak. bir insanın sevginize değdiğini hissedince bu sevgi korkunç bir boyuta ulaşabilir. çok değer verdiğimiz insanlar için yapabilecek çok fazla fedakarlığımız vardır, sadece bunu anlamak çok zordur ve hatta belki de imkansız. işte ben de kendimi bu şeylerin ortasında buluyorum, ne tam olarak koşabildiğim bir şey yaşıyorum ne de tamamen kaçabildiğim... tek kaçmak istediğim çoğu zaman tüm bu gürültü, tüm bu düşünceler, çirkin engeller oluyor.
 • çaresizlik çok boktan bir duygu. en yakın arkadaşım hasta, hem de çok. az önce evinden çıktım artık fazla durmaya dayanamıyorum yanında, gözlerim doluyor ona bakarken, konuşurken boğazım düğümleniyor. annesi yemeğe kal dedi bizimkiler bekler dedim. bi kase aşure tutuşturdu elime. eve gidecem diye çıktım ama parka geldim. kimse yok parkta , manyak mı millet ne yapacaklar bu saatte , bu soğukta parkta.
  bu park benim ağlama duvarım, 8 ay önce kız arkadaşım beni aldattığını söylediğinde de buraya gelmiştim. o günde hava çok soğuktu ama üşümüyordum. şimdi de üşümüyorum. içim acıyor, içim yanıyor benim. en yakın arkadaşım ölüyor hiçbir bok yapamıyorum. iki kedi var parkta belki bir şeyler veririm diye yanıma geldiler. aşureyi onlara verdim. kokladı yaladı ama yemedi. oysa emine teyze çok güzel aşure yapar.
  evden aradılar nerdesin dediler , geliyorum dedim ama hiçbir yere gidesim yok. hiçbir şey iyiye gitmiyor her şey daha boka sarıyor. iyi insanlar ölüyor. kediler aşure yemiyor. benim elimden bir şey gelmiyor.
 • bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamıyorum.
 • hayatımda önemli olan iki şey bir arada. koşmak ve takı yapmak. beni ben yapan şeylerden birisi. popüler kültürden nefret ederim. retroyum, eski kafalıyım, hala aşka inanıyorum, inandıran kişiyi bulduğumu düşünüyorum. koşmaya bazen istemesem de ara veriyorum. lisansı 10 senede bitirdim. kadıköy'de olmayı, dolaşmayı çok seviyorum. yazı yazmaya bayılırım, müzikle ilgili blogum var hatta.
 • insanları kırmak ve bundan zevk almak.
  yorum yapmaya da, kafaya takmaya da değmez.
  işte bunu öğrendiğim ve gerçekten böyle hissettiğim gün, büyümüş olacağım.