şükela:  tümü | bugün
  • hayatım boyunca hep koştum durdum, bir şeylerin peşinden.
    dizlerim kanaya kanaya koştum!
    ama her defasında bir sancıyla, saplanıp kaldım olduğum yere.
    her defasında bu sancılar neden dedim, neden geliyor başıma dedim.
    meğer önüme atılmış bir tepeymiş bütün bunlar.
    kaf dağına giderken önüme çıkan sarp yokuşlar imiş.
    ama ben aşamadım bu sarp yokuşları, zeytin yaprağı gibi döne döne düştüm bu imtihan tepelerinden.
    hep bir yerlerim kanadı ama biliyorum; boşuna değildi bu kanamalar.
    hani diyorlar ya hayat kanatacak ki; bir şeyleri anlayacaksın diye.
    ben de anladım işte.
    hayatım boyunca peşinden koştuğum hazinenin ne olduğunu anladım.
    haritaya falan gerek yok;
    benim en büyük hazinem garibanlıktı.
    çünkü allah hep gariplerle beraberdi.
    garip kalabilenlerle beraberdi.
    -yeşil deniz.
  • "küsmek dürüstlüktür. vazgeçmemektir küsmek. kızdım ama hala buradayım. gitmiyorum, gidemiyorum demektir. sevdiğini söyle demektir."
  • dibine kadar pop müzik eşliğinde kapalı havada hızı 90'a sabitleyip uzuuuun bir yol gitsem her şey geçecek gibi.
  • aklıma gelen her türlü absürd fikri taslağa döküp çizmek üzere saklıyorum. ıleride delirirsem arkamda izler bırakmış olurum.
  • hem öylesine öfkeli, hem de anlatamayacağım kadar üzgünüm.
    ölmek üzere olan bir yavru kediciği ne kadar çabalarsam çabalayayım, iyileştiremedim.
    işlek bir caddede, top gibi yuvarlak olmuş büzüşmüştü ben bulduğumda.
    insanlardan kaçmaya mecali dahi kalmamıştı.
    ama oradan geçen kimse fark etmedi ya da etse de görmezden geldi.
    işte bunu kabul edemiyorum.
    tedaviye başlandı, ona sıcak yuva sağladım kucağımda uyuttum ama çok geç kalınmıştı.
    kurtaramadım işte.
    bu kaybedişe üzülmek bile bazı insanlara saçma geliyor.
    hatta komik geliyor yavru bir kedinin ölümünden etkilenmek.
    küfür etmeyen ben, işte buna ederim sayın aq.
    tüm bu bazılarından nefret ediyorum.
    görmezden gelenlerden de nefret ediyorum.
    bir insanın hassasiyetlerine saygı duymayanlardan hatta alay edenlerden de nefret ediyorum.
  • iş ortmamından, sahte gülüşlerden, güven vermeyen insanlardan, iş konusunda patrona yaranmaya çalışan iki yüzlü yalakalardan sonra; mesaim bitince nefes aldığımı hissediyorum.
  • hikayemdeki rilke ile karşılaşana dek insanları süründürmeye ve vandalizm adına kalp kırmaya devam edicem
  • çok düşünüyorum ve bu beni yoruyor. düşünmemeye çalışmayı düşünmek ise ürpertiyor. araftayım.
  • vizesinden 90 aldığım dersin finalinden sıçtım. 30 alirsam amuda kalkmayi düşünüyorum o derece. ulan sanki tıp fakültesi, sanki cerrah yetiştiriyorlar. altı üstü götü boklu bi aöf okuyoruz, onda da bırakmak icin ellerinden geleni yapiyorlar. köpek gibi calismistim yemin ederim. tü allah belanizi versin! bu kadar mı ters köşe yapılır!
    hakkımı helal etmiyorum! 2 ders için dünyanın parasını yatirmistim, haram zıkkım olsun!
  • kavgalı kliplerdeki gibi fırtınalı bir ilişkim olsun istiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=w55nib4uf1u