şükela:  tümü | bugün
  • tatlı su motorcusu olamadım hiçbir zaman.
  • hayatım, popomun üzerine oturmam üzerine kurulmuş gibi. ve benden bi’ şey olmayacak.
  • sürünüyorum resmen. ateşim var, çalışıyorum, önümdeki listeleri çift görüyorum. neyse ki izin alabildim.. dinlenmek lazım dinlenmek!
  • bir ailem olacağına inanmıyorum. bir eşim olacağına.. çocuk sahibi olacağıma..
    inancımı kaybettim. olmuyor işte. tek başıma da iyiyim. zaten her şeyin tedavisi önce kabullenme aşaması değil mi? kabullendim işte. iliklerime kadar kabullendim. daha fazla üzmemesi gerek beni böyle şeylerin. diğer insanlar bulsunlar ruh eşini, mutlu olsunlar. herkes de mutlu olacak değil ya? herkes de aile kuracak değil ya.

acıyor canım çok acıyor. acıtan bir kabulleniş benimkisi. bu daha kaç yaşındasına da bakmıyor. kalbinin ne kadar dermanı kaldı ona bakıyor. kalmadı işte benimkinin. eve çıkarım köpek alırım kendime. kedim, köpeğim olur. hem köpeği terk etmez insanın değil mi? yarı yolda bırakmaz. daha güvenli. sıcak bir hayat. başkasının mutluluğunu düşünmem gerekmedikçe daha mutlu olurum. kendi mutluluğuma odaklandıkça başkasının benim mutluluğum için bir şey yapmıyor oluşu da koymaz. zaten çok yaşamam gibi. zaten hiç istememiştim çok yaşamak. şimdi çok yaşamak gibi bir gayem de kalmadığı için verimli yaşarım. en sonunda ölür giderim. en çok köpeğim ağlar arkamdan. o üzer beni. ama geride bıraktıkları olmayınca huzurluca ölür de insan. ne güzel.
  • dert olgunlastirir eyvallah da curutecek kadar dert de iyi degil.
  • bir hayalim var.gerçekleştirilmesi mümkün olan.öncelikle hayatım sayılar üzerine kurulu.
    bodoslama yazıp,bakkal hesabı yapacağım.

-hayalim:tüm ekşici piçleri yemeğe davet etmek.aynı anda tüm yazarlar.
    masalar kurulacak,yemekler yiyelecek,sohbetler yapılacak ,çaylar içilecek ve kapanış.

-eksik parametre : sözlükte kaç yazar var?
    tahmin: 50.000-70.000
    biz işlemlerimizi 70.000 yazar varsayımı üzerinden yapacağız.

evet başlayalım.şimdi bu at kafalı güzide yazarlarımızı gruplara ayıralım .3 grubumuz var.

a:öğrenci pijigeto yazarlar
    b:öğrenci olmayan bekâr yazarlar
    c:evli yazarlarımız .

not:tüm yazarlarımız yanlarında +1 kişiyle gelebilir.partnersiz olmaz değil mi?

not: tüm yazarların katılması mecburidir.muhtemelen sorun çıkaracak *
    grubundaki yazarlar için ; bulun,elini ayağını sikip getirin kuralı uygulanacaktır.

devam edelim.70.000x2 =140.000 kişi için bir takım gider kalemleri olacaktır.
    başlayalım yazmaya.

1-70.000 adet davetiye.ortalama maliyeti 1 davetiye için 1 liradır.ama çok bilmiş ekşici piç timi için araştırdım.reklamcı arkadaşı aradım,sayı üzerinden yapılır dedi ve 100 adet için en ucuz 30-40 lira fiyat biçti.
    70.000/100=700
    700x30 =21.000 tl
    elbette davetiyeleri adrese teslim masrafı olacaktır.ama biz masraftan kaçmak için gerekirse tüm yazarlara önce mail atıp ardından mekanın girişinde davetiye kartlarmızı taktim ederiz.
    neyse çok detaya takılmayalım.
    dijital ortamdan göndermek varken,mail atmak varken kart bastırmak saçma değil mi diyenler olacak.bizde biliyoruz amk lakin davetiye kartının hatıra olarak kalması önemli.

2-şimdi 140.000 kişiyi ağırlamak kolay değil.lakin organizatör değiliz.bizi bağlamaz.
    mekan (geniş bir alan şart)
    yeme-içme vs vs.
    ulan plastik masa ve sandalyelere bile razıyız.yeterki masalarımız kurulsun.
    ne bileyim amk .gideceğimiz yere göre değişir.menüye göre değişir.vur tut öldür parçala adam başı 20 tl maliyeti olsun.
    amk abartmayın sizde.adana porsiyon yiyin.nerden bulayım size portakallı ördek eti lan.
    neyse
    140.000x20=2.800.000 tl eder.
    kısaca 2,8 trilyon girdimi bize.
    olsun canınız sağolsun pijigetolar.

3-son olarak ulaşım kaldı.
    ince düşünmek lazım.
    b ve c grubundaki yazarlarımız bu maddeden yararlanamaz.
    sadece a grubundaki japon askerileri için maddi yardım yapılacaktır.öğrenciler candır.
    ne demiştik 70.000 yazar var.
    hadi 1/3’ü öğrenci olsun.
    70.000/3=23.333 kişi

buluşma noktamız elbette istanbul olacak.
    çoğunluk neredeyse biz oradayız.
    emin olun 23.333 yazarın kafadan 10.000 istanbulda okuyordur.
    geriye ne kaldı ,13.333 yazar.
    bunlarında yarısı abi uçak biletlerimizi,kendimiz alırız dedi ve bana geriye 6666 kişi kaldı.
    elbette uçak bileti almayacağım amk:)
    6 bin kişiye gidiş-dönüş uçak bileti 2 trilyondan fazla tutar amk.
    hemen 81 il için ekip kuruyorum.maddi durumu iyi olan eşe dosta arkadaşa abilere ablalara bilet parasını kitliyorum.

evvettt plan tamam.hesapta tamam.
    21.000+2.800.000= 2,821 trilyon.
    güncel dolar kuru :3,75
    2.821.000/3,75=752.266$ lazım .

bi gün gerçekleştireceğim amk.
    bi gün bu yazdığım şey olacak.

biride çıkıp demiyor ki ağa bu sözlüğün enayisi sen misin :) o kadar para harcanır mı.
    biride çıkıp demiyor ki ağa o parayla ramazanda 1 ay iftar çadırı açarız.daha çok sevap kazanırız .

edd:imla-eski kafalıyım ben hala trilyon diyorum.
  • hayatım boyunca hep koştum durdum, bir şeylerin peşinden.
    dizlerim kanaya kanaya koştum!
    ama her defasında bir sancıyla, saplanıp kaldım olduğum yere.
    her defasında bu sancılar neden dedim, neden geliyor başıma dedim.
    meğer önüme atılmış bir tepeymiş bütün bunlar.
    kaf dağına giderken önüme çıkan sarp yokuşlar imiş.
    ama ben aşamadım bu sarp yokuşları, zeytin yaprağı gibi döne döne düştüm bu imtihan tepelerinden.
    hep bir yerlerim kanadı ama biliyorum; boşuna değildi bu kanamalar.
    hani diyorlar ya hayat kanatacak ki; bir şeyleri anlayacaksın diye.
    ben de anladım işte.
    hayatım boyunca peşinden koştuğum hazinenin ne olduğunu anladım.
    haritaya falan gerek yok;
    benim en büyük hazinem garibanlıktı.
    çünkü allah hep gariplerle beraberdi.
    garip kalabilenlerle beraberdi.
    -yeşil deniz.
  • herkesin imrenerek isteyeceği her şeye sahibim. ama sahip olduğum hiçbir şeyi hak etmiyorum.

durmayı bilemeyerek ve güzel şeylere hazır olamayarak verdiğim ve vereceğim zarar yeter.

yalnız kal, yalnız yaşa ve yalnız öl g. üzme kimseyi daha fazla.
  • "küsmek dürüstlüktür. vazgeçmemektir küsmek. kızdım ama hala buradayım. gitmiyorum, gidemiyorum demektir. sevdiğini söyle demektir."
  • dibine kadar pop müzik eşliğinde kapalı havada hızı 90'a sabitleyip uzuuuun bir yol gitsem her şey geçecek gibi.