• çocukken insanların kötü olabileceğine inanmıyordum. bazen hala inanmak istemiyorum ama insanlar kötü.
    kalpleri, beyinleri çok kötü.
  • hayatımızın bir bölümünü oluşturan durumun yüzümüze baka baka taşşak konusu olması insanı üzüyor be gülüm.
  • birden bir anda bütün enerjim neşem bitti. bugün kahkaha atarken hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. sinirlerim yıprandı, yoruldum. her an çekip gitmeye o kadar hazırım ki sadece kızım şu anda beni bu şehre bağlayan tek etmen. cam silerken 5. kattan düşüyordum bugün inan gram umrumda değil. tükendim. vazgeçtim. yıldız abla diyor ya seni sevmeyi ağır ödüyorum diye ödedim ben.
  • ne biliyim işte, hayatın ne kadar boş ne kadar kısa olduğunu düşündüm.
    göz açıp kapayıncaya kadar geçiyomuş her şey,
    yani uğraşıyosun didiniyosun hırs yapıyosun...
    ondan sonra pat diye bitiveriyo her şey.

yani hiç olmamış gibi, yani kocaman bi yalanmış gibi.
    yani hayat yalan dolan..
    sonunda her şey boş olduktan sonra, harala gürele hiç bişeyin manası yok.
  • hayatımda öyle kararlar verdim ki; her zaman acısını çektim. arkadaş konusunda çok şefkatli olduğum için başıma bir şeyler geliyor sürekli. artık bir şeyleri yaparken tereddütlü davranıyorum. ne olacak gene, başıma bir şey gelmez umarım diyip korkuyorum yapmaktan çekiniyorum. istediğimiz çoğu şeyin olmamasını biraz kötü sonla biten kitaplara benzetiyorum, her şeyi yapıyorsun, çile çekiyorsun binbir türlü zorlukla bir yerlere varıyorsun, sonra tak mutsuz sonu dayıyor yazar bey mecbur oluyorsun buna, elinde olmayan sebeplerden dolayı.
    edit:imla
  • bu aralar yaptığım tek şey kendimi suçlamak. elimden başka bir şey gelmiyor.

şu an mesela -bir kez daha- temelli olarak isviçre'ye dönmeyi çok isterdim ama dönemiyorum. bu beni kahrediyor.

dört yıldır gönüllü bir iş yapıyorum ve orada olup yaptığım gönüllü işi yerinde icra edebilirdim. en azından bu tweetleri istanbul'dan atmak zorunda kalmazdım.

böyle de güzel bu şekilde daha güzel oluyor. (#86522909)

yani adamlar her zaman açık kapı bırakıyor, "gel buyur" diyorlar ama ayrı ülkelerin insanlarıyız işte.
  • ortaokulda "satanistler soru sorulmadığı müddetçe konuşmuyorlarmış" lafını duyup denedim, olmadı.
  • artık bazı şeyleri kaldıramıyorum
    kalbim çok kırılıyor
  • canım yanıyor sözlük hemde nasıl.
    8 senedir sevdiğim adam, taptığım adam, her fırsatta açıldığım adam benden ümidi kes artık dedi. sevgilisi ile fotosunu atıp, sende birini bul ben çok mutluyum dedi. sözlük tükendim.
    edit:tansiyon 14/9 oldu