• tam bir bilemiyorum altan dönemindeyim.

her şey net görünse de ben muallakta kalmış gibiyim. üzerine durup düşünemiyorum da, sadece erteliyorum. hayatta en iyi yaptığım şeydir bu zaten. işime gelmedi mi butona basıyorum, ekran değişiyor.

katıksız mutluluk neden büyüdükçe zorlaşıyor? hani şu sorgusuz sualsiz olan...

bu da böyle bir anım olsun; sabah sabah yine çokgzeliz...
  • kişisel buhranımı yaşıyorum sözlük.
    herşeye rağmen direniyorum, sabrediyorum. rabb'im beni terk etmedi, biliyorum.

dişlerimi sıkmaktan dişlerim kırılıyor artık. yumruğumu sıkmaktan kemiklerim ağrıyor, içime atmaktan çehrem bozuluyor.

geçecek. bu da geçecek, bunlar da geçecek elbet. lakin geç olmasın, direnecek de sabredecek de takaatim kalmadı.

ya bazı şeyler/kişiler için nihai fermanımı vereceğim ya kendi imhamı sağlayacağım. farklı bir yol kalmadı, farklı bir şey yok.
  • hayatımı hep yokuşa sürdüm. hep yanlış kararlar verdim, üniversiteyi bıraktım, fotoğraf çektim yeteneğim varken pes ettim. sevdiğim kızdan sırf canım sıkıldı diye ayrıldım. evi terk ettim, işi bıraktım. hiç yukarı çıkmadım hep dibi gördüm. inşallah daha da görücem, kuyunun en dibinden su içicem, içicem ki en yüksekten düşeceğim gün beni daha fazla öldürecek bir şey kalmasın. yapıcam bunu. zirveye çıkıp oradan kendimi boşluğa salıcam ve kendimle bir kez daha tanışıcam.
  • sinirlerim bozuk.saçma bi gündü.buna rağmen iş olmasa aklımı yitiricem sanırım.işe bağlandım.işin yorucu olması işime geliyor.sanırım yaşamımın geri kalanını da son 8 yıl gibi yalnız yaşıycam ve öyle ölecekmişim gibi.sadece iş var yaşamımda.delirmek üzereyim.tabi sosyal kendini ayarlayıcılığı yüksek biri olarak çaktırmıyorum.
  • verdiğim bir sözü tutmayı çok isterdim. sırf söz vermiş olmak bile onu tutmak için yeterli bir sebep benim için. verilen sözleri tutmak önemli çünkü. ama dünya; bir sözü tutmanın zerre kadar önemli olmadığı, sonucunda sadece aptal olarak ilan edileceğin iğrenç bir yer.
  • "senden elektrik almadım dediğimde yalan söylemiştim" demiştin ya, ben de senden elektrik aldım dediğimde yalan söylemiştim.
  • az önce uyumaya çalışırken, kollarımı aynı rahmetli babam gibi birbirine kavuşturduğumu fark ettim. bir anda çocukluğuma döndüm. onu ne çok özlemişim.

gel de uyu şimdi.
  • özellikle mental retarde çocuklara çok üzülüyorum. daha doğrusu hayatları boyunca her an anne-babaları ya da varsa kardeşleri tarafından korunup kollanamayacaklarını düşündüğüm için bu çocukların uğrayabileceği haksızlıkları, istismarı, her türlü şiddeti düşünüp üzülüyorum. az önce toplu taşımada böyle minik bir yavruyu gördüm, duygulandım.

allah engelli çocuğu olan ebeveynlere sabır ve güç versin. daimi bir kalp ağrısı.
  • sözlüğe giriş nedenim, istediğim konuda ağzıma geleni söyleyebilmekti. ama yapamıyorum. burada bile çizgimden çıkamıyorum. argo kullanamıyorum. sinirim içimde patlıyor. yazıp yazıp ' çok ağır oldu bu yaa yada uff ne ayıp şeyler yazdımm sil çabuk sil sil....' deyip siliyorum.
  • 1000. hadi kutlayın beni.