• direc-t'in hasret sarkisina gicik oldugum halde, kendisini dinlemekten kendimi alamiyorum. herif sarkiyi simarik simarik söyledikce, agzinin ortasina vurasim geliyor. bi de suursuz gibi spotify'da listeye attim, her ciktiginda söylene söylene dinliyorum. üstüne utanmadan bazi kisimlarina eslik bile ediyorum. sarkidan da, kendimden de tiksindim, öf.
  • bazı insanlar kabuk tutan yaraya pansuman yapacakmış gibi yaklaşıp, kanatıp yeniden kabuk tutmasını beklemeye geçiyorlar ya işte ben onların azminden istiyorum. sorsan hiçbir şeyi sallamayan adamım ama bunlara karşı her seferinde gafil avlanmış buluyorum kendimi.
  • intihar etmeyelim diye tatile çıkıyoruz galiba

hayır şuan ölsem neyse bu iş bari bana kalmadı derim o derece

yoruldum ama öyle fiziki yorgunluk değil, çaba gösterip sonuç alamama ilerleyememe yorgunluğu, güvenmek gereken insanlara güvenmemen gerektiğini zor yoldan öğrenme yorgunluğu

sıkıldım sözlük, insanlardan, hayattan, işten güçten, kendimden

neyse 3 gün bi gideyim kafa dağıtayım da belki bu fikirden vazgeçeriz, en kötü erteleriz
  • bugün ilk arabamı aldım sözlük. o kadar heyecanlıyım ki anlatamam. yarın sabah resmi işlemleri halledip eve getiriyorum. bu gece heyecandan uyuyamam belki de. birçok insan çok masraflı olduğunu söylese de yıllardır toplu taşımada hayattan soğumuş bir insan olarak artık almam gerekiyordu ve aldım. her ay maaşımın bir kısmını bankaya verecek olmak koysa da bu benim için bir nebze yatırım aslında. çok yeni ya da çok ön planda bir araç değil ama benim için şimdiden dünyanın en güzel arabası. biraz fazla sahiplendim sanırım. yollar beni beklesin.
  • rüyamda yine seni gördüm
  • allah affetsin sozluge sırf insanlari kudurtmak icin giriyorum. kusura bakmayin, gunluk hayatin stresini uzerinizde atiyorum.
  • bugun her yerden silinesim geliyor. bu aralar biraz motivasyon eksikliginden mi , bilmiyorum hic birsey istemiyor canim .. aklim ayarlara gidip hesabi k... yonlendiriyor.
  • birkaç gün önce trafik kazası yaptım. biraz hasar da var. babam hariç kimseye söylemedim. çok şükür ki kimseye çarpmadım ve bana da bişey olmadı. bugun bir arkadaşım kasko şirketi aracılığıyla öğrenmiş ısrarla soruyor ve farkettim ki konuyu hiç konuşmak istemiyorum. öğrenmesini de hiç istemezdim. sanırım bu davranış bir çeşit savunma mekanizması ve travmatik izler bıraktı.
  • dert benim değil. lakin devletin millete, milletin devlete güveni kalmamış.

bir tanıdığın evi tadilatta. doğalgaz bağlatacakmış ve anlattığına göre diğer daireye bağlı olan sayaçtan görevliler ek boru çekeceklermiş.

lakin bu borunun geçeceği, koridorun ucundaki evinin daire kapısına adam koridoru enlemesine kapatan ayrı bir güvenlik kapısı yaptırmış(hırsıza karşı sadece kamerayı yetersiz görüyor.)

haliyle adam, yeni takılacak sayacı güvenlik kapısının dışında istiyor. lakin güvenlik kapısının ancak karşısındaki duvarda sayacın yerleşebileceği kadar bir yer varmış. borunun uzanacağı duvarda ise sayaca yer yokmuş.

anlattığına göre doğalgaz tesisatı yapan görevlilerle tartışmış. "sayaçlara giden doğalgaz boruları daima görevlilerin görebilecekleri bir yerde olması gerekiyormuş." zira. dertli adam çıkışınca buna demişler ki, " daha sonra senin şu kapının arkasında ana boruya bağlantı yapıp, gazı kaçak kullanmayacağın nereden belli?".

yaşlı başlı adam. "bu yaşta beni sahtekar yerine koydular" diye sinirlenmiş. kimsenin kimseye güveni kalmadığından bahsetmişti. "insanlara güven kalmadı. devlet de bize güvenmiyor, biz devlete nasıl güvenelim?" diyerek lafını bitirdi adam. daha ne yazayım?