• bu ne yaw hep melankoli eskiden komik şeyler olurdu
    ekşideki 10. hesabım olabilir ama hep şifre unutup uğraşmak istemiyorum sonra atılıp üye alımı kapandığı zamanlar fln ohoo kim bilir kaçıncı hesap, neyse ki teknoloji gelişti de her yere kaydedip rahatladık
  • karanlık bastırdı mı bozuluyorum.
  • random harflere basıp gülemiyorum.
    ne kadar denersem deneyeyim ortaya "ahafagaf" gibi bişey çıkıyo.
    bazen başkasının random gülüşünü çaldığım oluyor. yoksa "fışfışhffgflf" diye gülünür mü?
    millet ne güzel gülüyo, ben beceremiyorum. bak: fgfhfhfh... valla şaka değil. bu gen eksik bende!

sjhdgfhfj :((

olmuyo
  • bu aralar yeni olayım birine tam ısınacak oluyorum hooop adam arıza çıkıyor. buz gibi soğutuyor. bu ara favori denk gelenler duygusuz seksçiler, ha bir de elektrik başladı-bitti seksçiler. tövbeler tövbesi. ne cinsellikmiş arkadaş. vallahi sözlüğün babaannesi gibi hissetmeye başladım. nerede o eski aşklar sevdalar diye gireceğim resmen cümlelere.

hayaller romantik, hayatlar cinsellik.
    hayaller iç ısıtan, hayatlar tiksindiren.

sanırım aşık olan, seven bir ben kaldım sözlük. ya insanlar çıldırmış ya da ben çok yanlış dünyadayım.
  • bazen bazı kendini bilmezlere denk geliyorum. (bkz: kahrolsun bağzı şeyler) 25 yaşından küçük ama evlenmiş, sonra da süzüle süzüle marifetini anlatıyor.
    bu kadar aptallığı kaldıramıyorum. tek başınıza bu kadar mı hiçsiniz lan diye çarpasım geliyor. ama ne yazık ki, hmm ne güzel hayırlısı olsun diyorum sadece.

insanlar hassas, kırılabiliyorlar.
  • evet sayın amına koduklarım, yine 'sen halledersin deyip kenara çekildiniz değil mi?
  • bu ülkede doğmuş ve hâlâ yaşamakta olan milyonlarca kadından biriyim. kimilerinin aksine biraz daha şanslıydım ve ankara'da büyüdüm, farklı kültürlerden insanlar tanıdım, değişik hayat tarzları olan ve başka siyasi düşüncelere sahip kişiler vardı etrafımda hep. kişiye saygının ne olduğunu ya da nasıl olması gerektiğini göz önünde bulundurmaya çalıştım hep.

ama dedim ya, ben bir kadınım... söz konusu bir kadın olunca; insanların nasıl başkalaştığına şahit olmakla geçiyor ömrüm. bilinçaltlarına işlemiş mizojini olgusuyla kadınlara nasıl saygı göstermediklerini, onları nasıl dışladıklarını görüyorum. bir de erkek evladı olan ailemin, iki çocuğu arasında nasıl ayrım yaptığını gördükçe kanım donuyor. ben bir bireyim dediğim zaman aldığım tepkinin yok öyle bir dünya olmasına şaşıp kalıyorum. ve en çok bunları diyenlerin türkiye'nin hatrı sayılır üniversitelerinden, bölümlerinden mezun olduğunu gördükçe üzülüyorum. kadına en çok değer veren milletlerden biri olan türklerin nasıl oldu da bu kadar arap zihniyetine hapsolduklarını düşünüyorum. bir kültürün nasıl yok olduğunu izliyorum ve daha kötüsü yaşıyorum.

bahsetmiştim, ben şanslıyım. ben iyi bir üniversiteden ve iyi bir bölümden mezun oldum. öyle ya da böyle bir şekilde kendi ayaklarımın üzerinde durabilecek gücüm var. bir gün kendi devrimimi yaptığımda ve tamamen özgürlüğüme kavuştuğumda hayatta kalabileceğim. ben en çok, benim yaşadıklarımı hatta daha kötülerini yaşayan ama hayata tutunabilecek gücü olmayan yüz binlere, belki milyonlara üzülüyorum. kadın olduğu için ömrünün sonuna kadar dışlanacak olan nesillere üzülüyorum. hani yaşar kemal demiş ya bu ülkede dört şey olmayacaksın diye; bu ülkedeki o ''dört'' şeyden biri olduğumuz için üzülüyorum.

edit: imla.
  • ise geldim fullum çalışıyorum mağaza sakin herkeste bir rehavet var insanlar sakin. dedim bir sözlüğe gireyim girmez olaydım yine hayvanlara yapılan iskenceler vs keşke doğaüstü süper güçlerim olsa diyorum bazen bu canilerin burnundan fitil fitil getirsem. canim sıkıldı bıktım bu ulkeden.
  • şubat ayından beri aynı kitabı okuyorum. hayır, 2000 sayfalık falan değil, normal boyutta bir kitap. hayır, sıkıcı da değil, yani öyle olmadığı söyleniyor (bkz: alias grace). ve hayır aralarda başka kitap da okumuyorum. sadece konsantrasyonum bir instagram story'si kadar bile değil artık.

neyse, ocak 2020 gibi bitirmiş olurum herhalde. şimdi gidip ayda iki kitap bitirenlerden daha iyi türkçe yazmamla övünmeye devam edeyim.
  • ya saçma sapan ya da şımarıklık yapmam sebebiyle, 3500 tl gibi bir ceza yemiş olabilirim.
    ay sonu belli olacak ve ben acayip korkuyorum. umarım insaflı bir durum gerçekleşmiştir ve ben bu parayı toplamak zorunda kalmam. bazen paranın ne kadar zor kazanıldığını basit hatalardan dolayı kaybedince anlıyorum.
hesabın var mı? giriş yap