şükela:  tümü | bugün
  • karma puanının eksilere düşmesi durumu yada "karmama".
  • muduriyet tarafindan yapilan bir aciklamaya gore, gelecekte kendilerini bir surpirizin bekledigi insanlarin dahil oldugu grubun ortak ozelligi.
  • tarih itibariyle bekledikleri surprize kavu$mu$ yazarlarin sahip oldugu karma ce$idi. yanlarinda karmasi olmayanlari da suruklediler.
  • insanların şükela ve çok kötü butonlarını kişisel garezlere alet etme, efendime söyleyeyim ayar vesilesi benimseme hatta yağ çekme şeysi olarak kullanma (kim nereden anlayacaksa) gibi kusurlarından ötürü gayrı pek bir şey ifade etmeyen karmanın düşük olanı.
  • çok kötü butonuna daha fazla anlam katan puan çeşidi.
  • vakt-i zamanında bir mürşit yanına talebeler alır. gel zaman git zaman, bu müritlerin maneviyatları inkişaf eder ve bilinmeyen bir sebeple birer birer mürşitlerini terketmeye başlarlar. bir süre sonra, yanında sadece bir talebesi kalmıştır; en sadık olanı. ve mürşit bu talebesine sorar: "arkadaşların neden birer birer terkettiler?" talebe biraz utanır sıkılır ama söylemek de durumundadır: "efendim, onlar sizin levh-i mahfuz'da adınızı şakiler arasında gördüler. o yüzden, birer birer bırakıp gittiler." ve mürşitten çok etkileyici şu cevap gelir: "ah evladım, ben o yazıyı orada kırk yıldır görüyorum. ama ne yapayım, gidecek başka kapı mı var ki?" der. işte o anda bu mübarek zatın adı şakiler listesinden silinip salihler listesine yazılır.

işte, ben de bir yıldır bu eksi karmayı görüyorum kimdir nedir'im'de ama ne yapayım, gidecek başka sözlük mü var ki? *

şöyle bir durum da var ki, neden eksi karmada olduğumu bildiğimden, bu benim için sorun değil. hem onların beğenilmeyen entryler olmasının sebebi zamanın ötesinde olmaları. *
  • yazarin entry'lerinin ölümünden sonra degerleneceginin alameti olabilir.
    (bkz: zamanin otesinde)
  • (bkz: dark side)
  • artık bir karizması olan, karmama olmayan, tam tersine; "zamanın ötesinde" kavramını tam olarak açıklayabilen bir terimdir eksi karma. öyle ki artık eksi karması 500lerde seyreden birinin beğendiğim entrysine çok kötü veriyorum. en doğrusu bu bence...
  • şu an için -446 karmayla beni tanımlayan terim. fazla iddialı entrylerim galiba, bilemiyeceğim nedenini fakat bugün tıkladığım 30-40 tane yazarın hiçbirisinin - karması yoktu. özel hissettim. sözlük iyi varsın.