• beni katogorize etme,
    benle oynama.
    yaftayı yapışıtırıp,
    bana isim koyma.
  • misal: bir diziyi öv yükselir, ayni diziyi bir kez beğenme tepetaklak düşer, iniş çıkışları dizi gibi ticaridir vesselam.
  • ekşi sözlüğümüze reddit'teki gibi görebileceğimiz karma sistemi gelse güzel olmaz mı?
    çok sevgili troll arkadaşlar down vote yedikçe başlık açamasa mesela?
    şu an var olan up down ve beğeni sistemi sosyal etkileşimi yeterince yansıtmadığını düşünüyorum.
  • donanımhaber bile down-vote'u kaldırdı. çünkü troller eksi yiyerek amacını-eğlencesini daha iyi gerçekleştirebildiği için daha da ağır trolleşiyor.
  • (bkz: ekşi karma)

saçma öneri. benim puanım var ve her an boktan bir başlık açabilirim. her an güzel bir entry yazarak puan toplayabilirim. sonra yine boktan bir başlık açabilirim. kontrol etmek zor. milletin neye (+) neye (-) verdikleri biliniyor o yüzden kasmaya gerek yok.

edit : başlık taşınmış. arkdaş puanlama sistemi reddit'deki gibi olsun da kötü puan alanlar başlık açamasın gibi öneri vermiş de.
  • --- spoiler ---
    gereksiz gördüğüm öneridir. girilen entariye verilen puanları göremesek bile zaten profil sayfasından genel karma puanımızı görebiliyoruz.* ayrıca amacı trolluk yapmak olan bir adamın puanları önemseyeceğini düşünmüyorum.
    --- spoiler ---

spoiler içine aldığım entry başka bir başlıktan buraya taşındı. bu yüzden tanım saçma gelebilir, aldırmayınız.
  • yükseltmesi veya düşürmesi çok kolay olan şey. sözlüğün yönelimleri ve nefretleri gayet açık. tek tip insan barındırıyor büyük ölçüde.
  • mobilde dün çocuktu ve battalgazi olarak çıkarken, bugün yine yok olmuştur kendisi.

hırçın golcüyü çok seviyordum ama karmam yükseldiğine de sevindim.
  • çoğunluğa yaranmaya çalışmak anlamına geliyor sanki.!
    ayrıntılarını merak ettiğimdir aynı zamanda.
    mesela artı-eksileri görebiliyor muyuz ya da niçin göremiyoruz gibi.
  • düşmesi siyasi veya futbol içerikli birkaç entry’ye bakan hede.

ayrıca (bkz: karma skorunun hesaplanması)
hesabın var mı? giriş yap