şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #22548098)
  • yoldaş tosiba ile yakın zamanda başlayacağımız kitap toplama kampanyası.

ilk ve ortaokul çocuklarının okuyabileceği kitaplarınızda ve dergilerinizde gözümüz var.

vermezseniz, gözümüz kalır.

coming soon.
  • onlar kitap istiyor, kalem istiyor, okul istiyor okumak istiyor... onlara yardım elinizi uzatacağınıza bir de utanmadan, sıkılmadan alay ediyor, küçük görüyorsuaksjhdkajsd

o kitaplar verilecek!!!

bitti!
  • 'eğer hayatınızın değişmesini istiyorsanız kitap okuyun, hayatları değiştirmek istiyorsanız ekşi kütüphane'ye bir kitap bağışlayın.' - the new york times

'kitabımı verdiğimde bunun nereye gideceğine, hangi ellerin ona dokunacağına, hangi gözlerin onu okuyacağına emin değildim. ama o çocukların fotoğraflarını gördüğümde evet dedim, işte tanrı'nın unuttuğu bir yerde yeni bir dünya açtık.' - michael auslin

'çocuklar okudukça daha derin düşünüyor, daha geniş düşünüyor ve geleceğimiz için çok farklı kapılar açıyorlar. bu bizim için iyi mi, kötü mü bilemedim.' - yiğit bulut

*

(bkz: yılbaşında ekşi sözlük kitaplaşıyor) kampanyasıyla fitilini ateşlediğimiz ekşi kütüphane, türkiye'nin dört bir yanından çocuklara ulaşarak onları yeni dünyalara çekmeyi amaçlıyor.

terörün, adaletsizliğin ve savaşın eksik olmadığı ülkemiz ve coğrafyamızda o minik kalplere birkaç kitapla, birkaç sayfayla dokunabilirsek, onları bir an olsun farklı diyarlara götürebilirsek ne mutlu bize.

peki ya siz hiç istemez miydiniz onların ufak kalplerine dokunmayı?
  • ilk yardim kampanyasini agri asagi kosk ilkokulu`na yapmayi secmistir.

(bkz: eksi kutuphane agri asagi kosk ilkokulu yardimi)
  • küçüklerin dünyasına süper kahraman olarak giriş yapmaktır.

(bkz: ekşi kütüphane ağrı aşağı köşk ilkokulu yardımı)
  • yardım kampanyalarımıza destek olmak isteyen,

ya da

herhangi bir okulda görev alan ve ihtiyaç sahibi olan öğrenciler tanıyanların bana ya da baş yoldaş tosiba 'ya ulaşmasını rica ediyoruz.

sevgiyle yola devam ediyoruz <3
  • bu isteklerin tek bir merkezden yürütülmesi zor ve zahmetli, ama artık açılan bu başlıklar yazarlarda ilgi uyandırmaz hale gelmişti. direk ekşi kütüphane dı altına girmesi güzel. diğer başlıklar da üzene girer umarım
    yardımı/yardımı kampanyası/kitap kampanyası
    naçizane bir önerim kan aranıyor duyuruları devam ediyor mu bilmiyorum ancak bu yardım kampanyaları başlıkları isteyenler için olay ışığını yakacak şekle bürünebilir.
    ben de zamanında bir başlık açmıştım şamran anadolu lisesi için fakat sözlükten kime dönüp bakmamıştı, sağolsun duyurudan bir kaç kişi kitap göndermişti. yine de okul kütüphanesi için hatırı sayılır güzel kitaplar gönderilmişti.
    şimdi debe filan derken insanlar bir şekilde duyuyor kampanyayı.
    bütün okullar güzel kitaplarla dolsun.