şükela:  tümü | bugün
  • eksi kutuphane olarak ilk yardim kampanyamizi agri asagi kosk ilkokulu'na yapmaya karar verdik yoldas tosiba ile.

neden agri asagi kosk ilkokulu?

- cunku firsat esitsizligi... sizin evinizdeki guzel cocuk kitaplari, kokulu silgiler, boya kalemleri oralarda hala yok...
    -ozellikle maddi durumu yetersiz ama piril piril miniklerin orada olmasi bizim icimizi titretti.

ne lazim?

- oncelikle, cocugunuzun artik okumadigi tum hikaye kitaplarinda ve dergilerinde gozumuz var.
    - ilkokul ogrencilerinin okuyabilecegi, elyazisi ile yazilmis hikaye kitaplari.
    - maddi durumu yetersiz ogrenciler icin ozellikle, gonlunuzden kopan defterler, kalemler, kokulu silgiler <3
    - okulun bir de ortaokul bolumu oldugu icin, 8. sinifa kadar her turlu test kitabi olur.

nereye ?

- alici: suleyman sancak, agri tutak ptt subesi ( evet, orasi bu kadar kucuk bir yer)

kimden izin aldik?

- kimseden. bir birey olarak yardim etmeyi, cocuklari sevindirmeyi kisisel aliyoruz. ayrica, ogretmen bizzat tanidigimiz, oradaki ogrencilerin maddi durumlarinin yetersizligini bize yuzlerce fotograf ile ispatlamis bir arkadasimiz.

hadi, guldurelim cocuklari.
  • eksi ruhuna yakisir sekilde desteklenmesi gereken kampanyadir.

evin bir kosesinde tozlanacagina, oradaki miniklerin ellerinde tekrar tekrar paralansin. guzel gunlerde kullanilsin.
  • (bkz: updullah rose)
  • https://1drv.ms/x/s!anjcfafzdnmcgslrm1yhrinncdrb - neler alındı?

ekşi kütüphane'nin ilk eseri.

adını bilmediğimiz diyarlarda, adınız bilmediğimiz miniklerin kalbine dokunmayı kim istemez ki?ağrı'nın karlı dağlarında onlara ufak pencereler açsak?

biz yaparız bu işi.

ülkemizde eğitime verilen değeri gözler önüne acı bir şekilde seriyor. evet, kızıyoruz, eleştiriyoruz. ne sistemi değiştirebiliyoruz ne de bu çocukların bu okullarda, onca zorluk içinde eğitim almasını.

ama belki onlara ufak bir el uzatabiliriz. bir test kitabı olur, bir masal kitabı olur, bir kalem bile olur.. bir kalemin, ya şu okulun fotoğrafına bir daha baksanıza, onlar için ne kadar önemli olabileceğini düşünsenize.. sizin için değil belki, evet. ama onlar için öyle.

hadi be sözlük. el at şu kampanyaya.

yardım edenler de mesajla ulaşırlarsa çok minnettar kalırız. en azından ne yaptık, ne ettik onu bir görelim.
  • (bkz: up)
  • up
  • (bkz: updullah ya resulullah)

tabi bilim , yabanci dil, ya da test kitabi gonderseniz hic fena olmaz.
  • vay be ne güzel kampanyalar yaparmışız. katılımın artmasını dilediğim kampanya. çok saçma hesapların yapıldığı bir ortamda böyle güzel şeyler görmeye ihtiyacımız var. o çocukların da okumaya... ancak böyle düzelecek herşey.
  • aziz yazar yoldaslarim, kitaplari ptt`ye verdiginizi dusunuyorum. baska turlu kimsenin uplamamasi, bi el atmamasina cok mutsuz olurum :(

upppp
  • gundem, dolar filan tamam da, memlekette guzel seyler de olsun.
    e hadi olsun ^^
    (bkz: up)