şükela:  tümü | bugün
  • tamamlanmış kampanyadır: (bkz: #64663446)

eksi kutuphane olarak ilk yardim kampanyamizi agri asagi kosk ilkokulu'na yapmaya karar verdik yoldas tosiba ile. sonradan da bika geldi aramıza, iyilik dolu kalbiyle.

bir hafta oldu, beklediğimiz desteği bulamadık. ekşi sözlük ki yazarlarının yardımseverliği, dayanışması ile meşhur bir yer, ama bu kez olduramadık herhalde. son bir kez soruyorum, bir el de siz atar mısınız?

neden agri asagi kosk ilkokulu?

- cunku firsat esitsizligi... sizin evinizdeki guzel cocuk kitaplari, kokulu silgiler, boya kalemleri oralarda hala yok...
    -ozellikle maddi durumu yetersiz ama piril piril miniklerin orada olmasi bizim icimizi titretti.

ne lazim?

- oncelikle, cocugunuzun artik okumadigi tum hikaye kitaplarinda ve dergilerinde gozumuz var.
    - ilkokul ogrencilerinin okuyabilecegi, elyazisi ile yazilmis hikaye kitaplari.
    - maddi durumu yetersiz ogrenciler icin ozellikle, gonlunuzden kopan defterler, kalemler, kokulu silgiler <3
    - okulun bir de ortaokul bolumu oldugu icin, 8. sinifa kadar her turlu test kitabi olur.

nereye ?

- alici: suleyman sancak, agri tutak ptt subesi 04700 ( evet, orasi bu kadar kucuk bir yer)

kimden izin aldik?

- kimseden. bir birey olarak yardim etmeyi, cocuklari sevindirmeyi kisisel aliyoruz. ayrica, ogretmen bizzat tanidigimiz, oradaki ogrencilerin maddi durumlarinin yetersizligini bize yuzlerce fotograf ile ispatlamis bir arkadasimiz.

hadi, guldurelim cocuklari.
  • eksi ruhuna yakisir sekilde desteklenmesi gereken kampanyadir.

evin bir kosesinde tozlanacagina, oradaki miniklerin ellerinde tekrar tekrar paralansin. guzel gunlerde kullanilsin.
  • (bkz: updullah rose)
  • (bkz: updullah ya resulullah)

tabi bilim , yabanci dil, ya da test kitabi gonderseniz hic fena olmaz.
  • vay be ne güzel kampanyalar yaparmışız. katılımın artmasını dilediğim kampanya. çok saçma hesapların yapıldığı bir ortamda böyle güzel şeyler görmeye ihtiyacımız var. o çocukların da okumaya... ancak böyle düzelecek herşey.
  • aziz yazar yoldaslarim, kitaplari ptt`ye verdiginizi dusunuyorum. baska turlu kimsenin uplamamasi, bi el atmamasina cok mutsuz olurum :(

upppp
  • gundem, dolar filan tamam da, memlekette guzel seyler de olsun.
    e hadi olsun ^^
    (bkz: up)
  • eksisozluk gibi okumus-etmis kesmin dominant oldugu bir sosyal agda an itibariyle pek de ragbet gormemis bir kitap yardim kampanyasi.

(bkz: dayanmasın a yoldaşlar asılın kirişlere)
  • destekledigim ve destek olabilecek kisilere yonlenlendirecegim kampanyadir.